Published On: Ocak 7th, 20221576 words7,9 min read

Zafer Bayramı Sözleri

Zafer Bayramı Sözleri

Zafer Bayramı Sözleri

Manşet: Biz büyük bir devrim yaptık. Bu güzel memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük.

Biz Türkler tarih süresince özgürlük ve istiklale timsal olmuş bir milletiz. Mustafa Kemal Atatürk

Biz büyük bir devrim yaptık. Bu güzel memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük.

Ilkin o inandı. Sonrasında bir millet inandı. Zafer, işte o vakit kazanıldı. Zafer Bayramınız mübarek olsun.

Harp zaruri ve hayati olmalıdır. Yaşamı millet tehlikeye maruz kalmayınca harp bir cinayettir. Mustafa Kemal Atatürk

Bayrakları bayrak meydana getiren üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen var ise vatandır. Zafer Bayramınız mübarek olsun.

Türk zamanı zaferlerle doludur. Fakat 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı, Türk ulusunun tekrardan dirilişidir. Zafer Bayramınız mübarek olsun.

30 Ağustos zaferi, tarih içinde bir millet tarafınca tamamen benimsenen bir fikrin ne kadar kadir ve ne kadar muhyi bir kuvvet bulunduğunun en güzel misali olarak kalacaktır.

Anadolu zaferi, tarih içinde bir millet tarafınca tamamen benimsenen bir fikrin ne kadar kadir ziyaretinde ne kadar muhyi bir kuvvet bulunduğunun en güzel misali olarak kalacaktır.

30 Ağustos’un Türkiye’nin geleceği için binlerce şehidin, ulusal birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek suretiyle yakıldığı büyük bir zaferdir.

Tarihin altın sayfalarındaki yerini alan ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol gösteren Kurtuluş Savaşı, Türk milletinin, ordusu ile beraber yüce Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır.

Bizlere bağımsızlığımızı armağan eden yüce önder Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk ve tabanca arkadaşları şehitlerimizi saygı ile anıyor, tüm Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Türk Milleti yaşamış bağımsızlığı ettik bağımsız var olmalarının yegane koşulu olarak kabul etmiş yürekli insanların torunlarıdır. Bu millet hiçbir vakit hür olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz, yaşamayacaktır.

Türkiye orduları bir devir kapatmıştır. Şimdi mazlum ve esir devletler ve uluslar artık olmazsa olmaz bir reçeteye sahiptirler. Mustafa kemal’in utkusu, dünya için özgürlük ve bağımsızlık sancağıdır. Mamatha Ghandi

Ay yıldızlı bayrağımızı özgürce dalgalandıran, bu bayrağın altında özgürce yaşamamıza olanak elde eden başta Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk olmak suretiyle tüm şehitlerimizden Tanrı razı olsun, mekanları aden, ruhları şâd olsun.

Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kazanılan ziyaretinde Kurtuluş Savaşımızın başarıya ulaşmasında en mühim etken olan bu Büyük Zafer’in ardında milletimizin bağımsızlık özgürlük aşkı; kahraman ordumuzun cesaret fedakarlığı vardır.

Ulusumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz. Büyük Saldırı Zaferi’nin yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünlere gelmesinde en Büyük paya haiz olan Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm şehitlerimizi minnetle saygıyla yad ediyoruz.

Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos zaferinin yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içinde; büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.

Ay yıldızlı bayrağımızı özgürce dalgalandıran, bu bayrağın altında özgürce yaşamamıza sebep olan başta Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk olmak suretiyle tüm şehitlerimizden Tanrı razı olsun, mekanları aden, ruhları şâd olsun. Zafer Bayramımız mübarek olsun.

Her insanın 30 Ağustos Zafer Bayramı mübarek olsun. Başta Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk olmak suretiyle vatanın bağımsızlığı için savaşıp can veren tüm şehitlerimize Tanrı’tan rahmet arzuluyorum. Ruhları şad mekanları aden olsun. Hepsinden Tanrı razı olsun.

Devrin şartları içinde askeri kuvvetlerimizden kat kat üstün bir ordu karşısında kazanılan Başkomutanlık Savaşı ile milletimiz; birlik beraberliğinden, özgürlük ve istiklalinden en zor koşullarda dahi vazgeçmeyeceğini adeta Tüm dünyaya haykırmıştır.

Kahraman atalarımızdan aldığımız güçle, büyük önder Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret etmiş olduğu modern uygarlık yolunda kesin bir halde ilerlemek ve ülkemizi modern uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için birlik ve beraberlik içinde var gücümüzle çalışacağız.

Zaferlerinin vasıtası yalnız kılıçtan ibaret kalan bir millet, bigün girmiş olduğu yerden kovulur, rezil edilir, Sefil ziyaretinde perişan Olur. O şekilde milletlerin sefaleti, perişanlığı o denli büyük ziyaretinde acı olur ki, tutsak ziyaretinde mahkûm Kendi memleketinde safra kalabilir.

Ulusumuzun ulusal savaşım sürecindeki en büyük adımı olan Büyük Saldırı Zaferinin 90. yıl dönümünde, Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk yüce ordumuzun elde etmiş olduğu zaferi bir kez daha gururla kutlar, vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla yad ediyoruz.

30 Ağustos 1922 zaferi, tarihimizin en mühim dönüm noktalarından biri olmasının yanında, yalnızca bizim değil; tüm ezilmiş ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış zamanı bir adımın bayramıdır.

Gençler! Geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizsiniz. Siz, almakta olduğunuz eğitimle, informasyon ile insanlıkta üstünlüğün, yurt sevgisinin, fikir özgürlüğünün en kıymetli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni dönem! Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz.

30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, bu topraklarda ay yıldızlı bayrağımız altında özgürce yaşamamızı kanları ve canları pahasına elde eden başta cumhuriyetimizin kurucusu, Yüce Önder Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk olmak suretiyle kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

Her yıl olduğu benzer biçimde bu yıl da büyük bir coşkuyla kutlayacağımız 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle başta büyük komutan Gazi Mustafa Kemal olmak suretiyle tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi bir kez daha dualarla anıyor, halkımızın bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

Bu zaferle Türkiye Cumhuriyetinin temeli sağlamlaştırılmış ve sonsuz yaşamı bu zaferle onur tacını giymiştir. Gene fazlaca iyi bilinmelidir ki, dünya var oldukça Türk milleti varlığından, birliğinden, dirliğinden ve bağımsızlığından asla ödün vermeyecektir,  şanlı ay yıldızlı bayrağımız bağımsızlığımızın timsali olarak göklerde dalgalanacaktır.

30 Ağustos 1922’de kazanılan büyük zafer, şanlı milletimizin eşi olmayan destanlarından biri olarak tarihteki yerini almıştır. Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kazanılan ve kurtuluş savaşımızın başarıya ulaşmasında en mühim etken olan bu büyük zaferin ardında milletimizin bağımsızlık ve özgürlük aşkı ile kahraman ordumuzun cesaret ve fedakarlığı vardır.

Bu zafer, Türk milletini yok etmeye çalışan işgal güçlerinin haksızlıklarına, yoksulluğa ve tüm olumsuzluklara karşı aziz milletimizin Yüce Önder Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm dünyaya Türk milleti bağımsızdır ve bağımsız kalacaktır, ay yıldızlı bayrağımız milletimiz var oldukça gökyüzünde dalgalanacaktır diye haykırdığı, aziz milletimizin şanlı zaferidir.

Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanmış olduğu bu anlamlı zaferin yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, tabanca dostlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan meydana getiren Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle yad ediyoruz.

30 Ağustos, dünya geçmişine damga vuran Milletimizin şanlı tarihindeki en mühim dönüm noktalarından biridir. Bu zafer birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimiz sürece olmaz denilenleri başardığımızın bir göstergesidir. Bu zaferi kazanan şanlı ecdadın mirasçısı olarak biz de bugün; ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışmalıyız

Zafer Bayramı Sözleri

yorumunuzu bırakın

İlgili Mesajlar