İçeriğe geç

Yemek Odası Tasarım Fikirleri

Sizin için tasarımcıların oluşturduğu birbirinden güzel yemek odalarını bir araya getirdik. Neredeyse içlerinde yemek yemeye kıyamayacağınız kadar güzel olan bu yemek odalarına bakıp kendi eviniz için ilham alabilirsiniz.

1- Kırmızı Vurgusu

Tasarım danışmanı Ellen O’Neill, Bridgehampton New York’taki evinde bir sürü köşe ve merdiven bulunduğu için bir süre evini nasıl dizayn edeceğine karar vermekte zorlandı. Bu yüzden her şeyi beyaz yapmaya karar verdi. Böylece bu beyaz evi boş bir tuvalmişcesine istediği gibi dizayn edebildi. Resimde gördüğünüz gibi yemek odasının duvarında asılı klasik trafik işareti odaya bir odak noktası katmış. Kırmızı sandalyeler ve kırmızı detaylı perdeler tasarımda göze çarpan diğer önemli unsurlar.

yemek_odasi_takim

2- Büyük Fikirlerle Dolu Küçük Alanlar

Bir zamanlar ofis olan bu küçük yemek odası Kim Fiscus tarafından tasarlandı. Fincus, biraz canlılık katmak için sandalyelerin boyanmasını önerdi. Duvardaki altın rengi yaldız ise yaklaşık 1,83 cm çapıyla muhtemelen bir İtalyan kilisesinden satın alınmış. “Altı tane almıştım ve duvara en güzelini astım.” diyor tasarımcı.

yemek_odasi

 

3- Mavili Kahverengili Yemek Odası

Tasarımcı Jonathan Berger, bu yemek odasında açık mavi, kahverengi ve biraz da pembe renkleri tercih etmiş.

yemek_odasi_mutfak

 

4- Yemek Odalı Kütüphane

Üzerinde Leona Armstrong’a ait renk bloklarından oluşan bir tablonun asılı olduğu bu ahşap kitaplığı Miles Redd dizayn etti. Apartman sahipleri, yalnız olduklarında bu açılır kapanır antik masa üzerinde yemek yiyorlar.

sik_yemek_odasi_takimlari

 

5- Samimi Bir Yemek Odası

Tasarımcı ve aynı zamanda resimdeki evin sahibi olan Kerry Delrose, yemek odasının resmî gözükmesini istemediği için yemek masasında etekli bir masa örtüsü kullanmış.

Yemek Odası Tasarım Fikirleri

Yemek Odası Tasarım Fikirleri

 

6- Oturma Odası ve Yemek Odası

Bir Arada Andrew Halliday ve David Greer tarafından tasarlanan bu yeni tip apartman dairesinde, elli metrekarelik bir alanda hem oturma hem yemek alanı yaratılmış. Apartmanda az sayıda desenli obje mevcut, bunlardan biri de perdeler. Dualoy tarafından tasarlanan sandalyeler gözenekli deri ile kaplı.

yemek_masasi

 

7- Mavili-Beyazlı Yemek Odası

Gary McBournie tarafından tasarlanan bu yemek odası gerçekten çok zevkli bir şekilde dizayn edilmiş. Büfe ile vintage sandalyeler de dahil olmak üzere her şey bembeyaz, bu beyazlık cam göbeği mavisi alacalı duvarlarla bir tezatlık oluşturmuş.

Yemek Odası Tasarım Fikirleri

Yemek Odası Tasarım Fikirleri

 

8- Sahil Esintili Yemek Odası

Tasarımcı Ashley Whittaker bu yemek odası için şöyle diyor: ” Beyaz sandalyeler ve mercan avize ortadaki maun ağacından yapılma büyük masayı olduğundan daha hafif göstermiş. Zıt renklerin kombinasyonu her zaman işe yarıyor. Bence bu tasarım dünyasında evrensel bir kanun.”

Yemek Odası Saatleri

Yemek Odası Saatleri

 

9- Fransız Yemek Odası

Cathy Kincaid tarafından tasarlanan bu yemek odasında güzel bir Fransız avizesi odak noktası olarak kullanılmış ve genel olarak yemek odası Fransız çiftlik evlerinden esinlenerek dizayn edilmiş.

yemek_odasi_konsol

 

10-Pırıl Pırıl Bir Yemek Odası

Allison Caccoma tarafından tasarlanan bu klasik yemek odasında Venedik stili duvarlarda koyu lacivert ve beyaz renkleri birlikte kullanılarak zıtlık oluşturulmuş.

Yemek Odası Dekorları

Yemek Odası Dekorları

 

11- Michael Taylor Stili

Michael Taylor tarafından tasarlanan bu yemek odasında duvar kağıdı olarak bir 18. yüzyıl Çin motifinin kopyası kullanılmış. Taylor süpürgelikleri cilalayıp onlara alacalı bir görünüm vererek onların meşeden yapılmış gibi gözükmesini sağlamış.

klasik_yemek_odasi

 

12- Mum Işıklı Yemek Odası

Bu yemek odasında tabloların üzerindekiler hariç herhangi bir elektrik aydınlatması yok. Tasarımcı John Peixinho, bu konuda şöyle diyor “Mum ışığında gerçekten her şey bambaşka görünüyor.”

Yemek Odası Tasarım Önerisi

Yemek Odası Tasarım Önerisi

 

13- Muhteşem Tavanlı Yemek Odası

Fern Santini tarafından tasarlanan bu yemek odasının müthiş tavanı Addison Mizner imzasını taşıyor.

yemek_odasi_dekorasyon
Kaynak: armut.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir