İçeriğe geç

Yasak Elma Ev Dekorasyonu

Yasak Elma Ev Dekorasyonu

Dördüncü sezonuyla ekranlarla buluşan Yasak Elma, televizyon dizileri arasında takip ettiren hikayesiyle iddialı yapımlardan biri. Şevval Sam, Eda Ece, Talat Bulut gibi pek çok başarılı ismin bulunduğu dizi senaryosu, zengin bir hayatı ele aldığı için elit dekorasyon ürünlerine de yer veriliyor. Karmaşık ilişkilerin, hırsın ve eğlencenin bir araya geldiği yapımda yer alan dekor ve aksesuarlara birlikte göz atalım.

 

 Yasak Elma Dizi Konusu

Yasak Elma, birbirine bağlı ancak hayalleri birbirinden fazlasıyla farklı iki kardeşin hikayesi ile başlamaktadır. Sade bir hayatı seven Zeynep (Sevda Erginci), bir firmada çalışırken; gözü her daim yükseklerde olan Yıldız (Eda Ece) ise sosyetenin gözdesi bir mekanda çalışmaktadır. Olaylar Yıldız’ın zenginliği ve elitliği ile tanınan Ender Argun (Şevval Sam) ile bir iş anlaşması yapması ile gelişmeye başlar. Ender, eşi olan iş adamı Halit Argun’dan boşanabilmek için Yıldız’ı kullanmak ister ve Yıldız’ın sosyete hayatında yükselme hikayesi başlar.

 Halit Argun’un Evi

Bir iş adamı olan Halit Argun (Talat Bulut) fazlasıyla zengindir. Oğlu ve kızları ile beraber yaşayan Halit Argun, dizi boyunca farklı evlerde oturmuştur. Ancak özellikle dördüncü sezonda oturduğu ihtişamlı ev iyi üzerine konuşturan dizinin çekimleri esas olarak İstanbul’un Çubuklu bölgesinde bulunan Hidiv Kasrı’nda çekiliyor. Sadece iç mimarisi değil, peyzaj tasarımları ile de kendini gösteren yapı dizide de gösterişli bir şekilde sunulmuş.

yasak-elma-ev-dekorasyonu-dizi-evi

Evde ihtişamlı ancak belirli noktalarda sadeliğini koruyan bir antre bulunuyor. Üzerinde dore ve beyaz detaylar bulunan kemerlerle ayrılmış yüksek tavanlı antre, gelenlere evin ve evdekilerin ihtişamını gösteriyor. Tercih edilen mobilya dekorları ağır olmakla beraber gözü yormayan, aynı renk gruplarından belirlenmiş. Aynı zamanda evi aydınlatan pencerelerden gözüken yeşilliğin yanı sıra, evde de canlı bitki dekorasyonlarına yer verilmiş.

yasak-elma-ev-dekorasyonu-antre
yasak-elma-ev-dekorasyonu-antre

Halit Bey’in kızlarının odaları da her ne kadar bireysel dokunuşlar bulundursa da evin dekorasyon çizgisini devam ettirir nitelikte döşenmiş. Ahşabın yoğunlukta olduğu bu oda tasarımlarında yine doğayı kucaklayan geniş pencereler veya duvar süsü olarak botanik ürünler tercih edilmiş. Mobilyaların ağır olmasının yanı sıra renk ve doku seçimleriyle şık bir ortam oluşturmuş.

yasak-elma-ev-dekorasyonu-kızlarin-odasi

Argun ailesinin hep beraber zaman geçirdikleri yemek odası ve salon biraz daha koyu tonlara sahip. Mobilyalarda, yemek servislerinde, ahşap duvarlarda kullanılan koyu tonlar ile oturma alanı daha loş bir görünüme sahip.

Bunun yanı sıra yemek masasının yüzeyinde parlak cevher malzeme kullanılması, aydınlatmalarda ve mobilyalarda bulunan detay metaller bir dil birliği içinde diyebiliriz.

yasak-elma-ev-dekorasyonu-dizi-evi

Evdeki geniş alanlar çok doğru bir şekilde tasarlanarak her odaya farklı bir atmosfer ortamı oluşturulması sağlamış. Örneğin salonda bulunan post modern koltuklar dore detaylar ile evin ağır havasına uyum göstermiş. Pencereleri ile doğal aydınlığı içeriği alan oturma odası dekoratif ve tavan aydınlatmaları ile geceleri de gündüzleri olduğu gibi parlıyor. Aynı zamanda bu oturma odasında tavan dekorasyonunda kullanılan geometrik motifler de dikkatleri çekiyor.

yasak-elma-ev-dekorasyonu-dizi-evi
[ux_latest_products columns=”4″ title=”YENİ EKLENENLER”]
yasak-elma-ev-dekorasyonu-dizi-evi-salon

 Ender ve Kaya’nın Evi

Ender (Şevval Sam) ve çocuğunun babası olan Kaya, modern dekore edilmiş bir evde yaşamaktadırlar. Özellikle evde bulunan mobilyaların çizgileri ve malzeme yoğunlukları modern dekorasyonu yansıtmaktadır. Evin doğal şekilde aydınlanmasını sağlayan geniş ve boydan pencereler doğal dekorasyon ürünleri ile birlik oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra duvar ve seperatörlerde bulunan dekor detayları da bizce çiftin modern dinamiğini yansıtıyor.

Aynı zamanda ev içinde bulunan aydınlatma, sanat eserleri, aksesuarlar, tablolar ve koleksiyonlar da tasarlanmış bir ortam olduğunu yansıtıyor.

yasak-elma-ev-dekorasyonu-dizi-evleri
yasak-elma-ev-dekorasyonu-dizi-evleri

 Yıldız’ın Evi

Sıradan bir hayatın ardından kendi kaderini kendisi yazan Yıldız, ilerleyen sezonlarda zengin bir aile olan Argun ailesinden ayrılsa da kendi başına başarılı bir iş kadını olarak kendi evini satın alır. Küçük bir çocuğun annesi olması nedeniyle bahçeye sahip bir evi çocuklara uygun şekilde dekore eder.

yasak-elma-ev-dekorasyonu-dizi-evi

Yıldızın evinde ağır ama bir çocuğun üzerine devrilmeyecek dekor ürünleri mevcut. Bunun yanı sıra alçak ve rahat duran oturma birimleriyle çocuk dostu bir ortam sağlanmış. Çocuğuna beslediği sevgisiyle onun oyuncaklarını ortadan kaldırmaz ve ona oynamak için büyük bir alan sağlar.

Dizide başka dekorlarda da gördüğümüz üzere Yasak Elma setinde canlı bitki dekorları fazlaca yer almaktadır. Bununla beraber doğal ışığın geniş pencerelerden kullanılması aydınlık ortamlar oluşturma noktasında etkili olmuştur.

[ux_bestseller_products products=”” columns=”4″ title=”ÇOK SATAN ÜRÜNLERİMİZ”]

yasak-elma-ev-dekorasyonu-yildizin-evi

Yıldız’ın evinde farklı bölümlerde farklı mobilya tarzları tercih ettiğini görebilirsin. Örneğin ateşin başında daha rahatlatan, kavrayan berjerler bulunurken toplu oturma alanlarında ahşap ve deri kendini daha baskın göstermektedir. Aynı zamanda geniş ve açık renkli duvarlarını uygun sanat eserleri ile sade bir şekilde yeniden kurgulamayı başarmıştır.

yasak-elma-ev-dekorasyonu-dizi-evi
 
Yasak Elma Ev Dekorasyonu , Yasak Elma Ev Dekor , Yasak Elma Ev Dekorasyon , Yasak Elma Dizisi , Yasak Elma Dizisi dekor , Yasak Elma Dizisi dekoru , Yasak Elma Dizisi dekorları , Yasak Elma Dizisi dekor önerisi , Yasak Elma Dizi dekor ürünleri
Alıntı: armut.com

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir