İçeriğe geç

Tıp Bayramı Sözleri

Tıp Bayramı Sözleri

Tıp bayramı hediye önerisi

Sayfa İçeriği: Tıp Bayramı Sözleri Kısa, Tıp Bayramı Sözleri Anlamlı, 14 Mart Tıp Bayramı Sözleri, Tıp Bayramı Kutlama Sözleri, Tıp Bayramı Sözleri Ve Mesajları

Bu güzel sayfada sizler için en güzel tıp bayramı sözlerini hazır ettik. Sayfadaki anlamlı 14 Mart tıp bayramı kutlama sözlerini instagram ve whatsapp ile ya da kısa mesajla ile paylaşın.

EN GÜZEL TIP BAYRAMI SÖZLERİ

Tıp alanının her safhasında mesai harcayan tüm tıp emekçilerimizin bayramını kutluyorum.

Beni Türk hekimlerine emanet edin. Atatürk

14 Mart tıp bayramı tüm sağlık çalışanları için kutlu olsun.

Sağlık çalışanlarından Allah razı olsun, günleri kutlu olsun.

Bize umudun varlığını anımsatan doktorların daha iyi koşullarda çalışması dileğiyle.

Tıp bayramı hediye fikirleri

Aldığımız her nefesi borçlu olduğumuz doktorların bayramını kutlarım.

Tıp alanının her safhasında mesai harcayan tüm tıp emekçilerimizin bayramını kutluyorum.

Tıp bayramlarını kutlar, tüm insanlık için sağlık ve huzur dolu bir yaşam temenni ederim.

Bir yerde doktor varsa, yaşam ve umut vardır. Varlığınıza minnettarız. Gününüz kutlu olsun.

Bu 14 Mart, sağlık çalışanlarına karşı gerçekleşen şiddet olayları için bir artık bir son olsun.

Tıp mensuplarının Tıp Bayramını en içten duygularımla kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

Hayatımızı emanet ettiğimiz sağlık emekçilerine bu özel günlerinde şükranlarımı sunuyorum.

En karanlık anımızda bize umut olan sağlık personellerinin 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin son bulacağı günler dilerim. Tıp Bayramınız kutlu olsun.

Beni Türk hekimlerine emanet edin. (Mustafa Kemal Atatürk) 14 mart tıp bayramınız kutlu olsun.

Tıp mensuplarının Tıp Bayramını en içten duygularımla kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

En onurlu eylem, bir insanın hayatına dokunmaktır. Kurtardığınız nice can için size minnettarız. Gününüz kutlu olsun.

Yüce gönüllü tüm doktorlarımızın, sağlık çalışanlarımızın, personelimizin ellerinden öperim. Gününüz kutlu olsun.

Cerrahından hasta bakıcısına dek bir insanın hayata tutunması adına kendinden ödün veren sağlık emekçilerine bin selam olsun.

Daha iyi koşullarda sağlık hizmeti yürütebilmek için kar kış demeden çalışan sağlık personelini saygıyla selamlıyorum.

Büyük sorunlarla baş etmeye çalışan sağlık personelinin sadece 14 Mart zamanlarında değil, tüm sene boyunca hatırlanması dileğiyle.

Zor koşullarda, üstelik baskı ve stres altında çalışan tüm sağlık personelinin bu özel gününü selamlıyorum.

Sağlık, vücutları sağlam olanların başına konmuş bir taçtır. (Hz. Muhammed s.a.v) tüm sağlık birimlerinin 14 Mart tıp bayramını kutlarım.

Tüm acil sağlık çalışanlarının ve sağlık personelinin 14 mart Tıp Bayramını içtenlikle kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

Sağlık, vücutları sağlam olanların başına konmuş bir taçtır. (Hz. Muhammed s.a.v) tüm sağlık birimlerinin 14 Mart tıp bayramını kutlarım.

Bebeklikten son nefesimizi verdiğimiz ana kadar yaşamın kutsallığını anımsatan tüm sağlık emekçilerinin gününü kutlarım.

Meşakkatli mesleğimizi insan onuruna yakışır şekilde yerine getirmeye çalışan tüm fedakâr sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Büyük bir fedakârlıkla çalışan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun. İyi ki varsınız.

Hayatımızın her alanında yanımızda olan çalışan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun. İyi ki varsınız.

14 Mart, aynı zamanda direnişin de sembolüdür. En zor zamanlarda dahi sorumluluk almaktan çekinmeyen tüm sağlık emekçilerinin bayramını kutlarım.

Ülkemizin her köşesinde, İnsan hayatının kutsallığından ödün vermeden, sonsuz sabır ve üstün gayret ile çalışan Tüm Sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

İnsanla uğraşıp, insanı yaşatmayı, acısını azaltmayı, derdine derman olmayı, mesleği olarak seçen Tüm Sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Yalnızca doktorlar, bir hastalığı tedavi etmenin, hayatlarımıza sağlık getirmenin ve bütün umudumuzu kaybettiğimizde yanımızda olmanın sihirli güçleriyle donatılmışlardır. Tıp Bayramınız kutlu olsun.

14 Mart Tıp Bayramı mesajları ile sevdiklerinizi hatırladığınız dile getirip , onları mutlu edebilirsiniz. Haberimizden en güzel Tıp Bayramı mesajlarına ve tarihçesine ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı toplum olabilme yolunda ve vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden tam manasıyla yararlanabilmeleri adına var gücüyle çalışan, doktorlarımız başta olmak üzere, tüm sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım.

Sağlık hizmetlerinin ülkemizde en üst seviyeye çıkarılmasıiçin fedakarca çalışan ve sağlık alanında değerli katkılarda bulunan doktorlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutlarım.

1950’li-1960’lı yıllarda 14 Martlarda Tıp Fakülteleri’nin öğrenci dernekleri tarafından bir dergi çıkartılması gelenek haline gelmişti. Bu dergilerde öğrencilerin ve hekimlerin sorunları ön plana çıkartılıyordu. 1960 tarihli bu derginin kapağında da fakülte dersleriyle boğuşan tıp öğrencisi karikatürize edilmiş.

Gece-gündüz, kar-çamur, bayram-tatil demeden büyük bir özveriyle insanların sağlıklı ve daha sağlıklı yaşaması için ellerinden gelen her türlü çabayı esirgemeyen, sunan verilen görevleri zamanında ve tam yapan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramlarını kutlarım.

14 Mart 1827’de, II. Mahmut döneminde, pekguzelsozler.com Hekimbaşı Mustafa Behçet’in önerisiyle ilk cerrahhanenin, Şehzadebaşı’daki Tulumbacıbaşı Konağı’nda Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adıyla kurulması, Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilir. Okulun kuruluş günü olan 14 Mart, Tıp Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Karşılaştığınız türlü güçlüklere rağmen, kutsal mesleğinizin icrasında yurttaşlarımızın sağlık sorunlarının çözümüne yönelik insanüstü gayretiniz bizler için iftihar kaynağıdır. Bu vesileyle size minnet ve şükran duygularımı ifade etmeyi bir görev sayar, 14 Mart Tıp Bayramınızı içten duygularımla kutlarım.

İlk kutlama, 1919 yılının 14 Mart’ında işgal altındaki İstanbul’da gerçekleşmiştir. O gün, tıbbiye 3. sınıf öğrencisi Hikmet Boran’ın önderliğinde, tıp okulu öğrencileri işgali protesto için toplanmış ve onlara devrin ünlü doktorları da destek vermişti. Böylece tıp bayramı, tıp mesleği mensuplarının yurt savunma hareketi olarak başlamıştır.

 

BU GÜNE ÖZEL HEDİYELERİ ÇİN ÜRÜNLERİMİZİ İNCELEMENİZİ TAVSİYE EDERİZ. KİŞİLERE ÖZEL HEDİYELER DE YAPILMAKTADIR.