Tiny House Dekorasyonu

Tiny House Dekorasyonu

Günümüzün popüler trendlerinden biri de tiny house kavramı ile karşımıza çıkan küçük veya mikro evler. Minimal yaşam biçimlerini benimsemiş, hayatını kompakt bir yuvada geçirmek isteyenler için ideal bir ortam olan küçük evleri artık ülkemizde de görebilmekteyiz. Kendini bu hayata adamayı düşünüyorsan veya sadece tatil için bir küçük ev kiralamayı düşünüyorsan listemize göz atabilirsin

 

Tiny House Nedir? İçinde Ne Barındırır?

Bir akım ve hareket olarak karşımıza çıkan tiny house kavramı, dilimizde mikro ev olarak da geçebilir. Bu hareket, hayatlarını ve yaşam alanlarını küçülterek bir kutuya sığdırmayı düşünen insanlar tarafından ortaya atılmıştır. Özellikle ilk örnekleri Amerika’da gösterilen mikro evleri görünce bu minimal hayat fikri seni de çekebilir.

tiny-house-küçük-ev-mikro-ev
Tiny House Dekorasyonu

Ülkemizde mikro veya küçük evler, son zamanlarda popülerleşmeye başladı. Tam zamanlı bu evlerde yaşayan insanların yanı sıra sadece tatil veya balayı için kiralanabilen çok kişilik mikro evler de mevcut. Özellikle çocuklu aileler, ailecek doğanın içinde keyifle ortak zaman geçirmek için tatil seçeneği olarak tercih edebiliyorlar.

tiny-house-bungalov

İçinde konaklayanların seçimine göre yatak odası, banyo, mutfak, oturma alanı, çalışma alanı, balkon ve hatta jakuzi bile yerleştirilebilir. Tek katlı veya merdivenle ikinci bir kata ayrılmış bu yapılar küçük yapıyı bozmadan yaşanılacak bir ortam sunabilmektedir.

 Teras Manzarasından Geri Kalmayın

Doğal bir ortam içine yerleştirilmiş bu mikro evde harika bir teras manzarası ile güneşin batışı gözlemlenebilir. Minik bahçesi veya terası kahve içip rahatlamak için ideal bir ortam oluşturuyor.

tiny-house-balkon-teras

Minimal Tasarım Mikro Ev

Beyaz, mavi ve doğal ahşabın bir arada kullanıldığı bu mikro ev oldukça minimal yapıda hazırlanmış. Farklı katlar kullanılarak yüksek tavandan faydalanılmış.

minimal-çift-katlı-tiny-house

 Bohem ve Doğal Tasarım

Yüksek tavanın tasarımı sayesinde ikinci kata çıkılabilen bu mikro evde ışıklandırma doğal kaynaklarla sağlanabilmiş. Mutfak malzemelerinin depolanmasının yanı sıra yüksek tavan sayesinde yatak kısmı bir katta oturma kısmı bir katta tutulabilmiş.

tiny-house-mikro-ev-asma-kat
tiny-house-küçük-ev-mikro-ev-asma-kat

Hem Profesyonel Hem Şık

Bir öğrencinin yaşadığı koyu renk ahşap kullanılmış bu mikro evde yeterince çalışma alanı sağlanmış. Hem yaşamak için hem de çalışma için gereken alan iyi tasarlanmış diyebiliriz. Yatağın ve mobilyaların altı depolama alanı olarak kullanılarak alandan faydalanılmış.

tiny-house-modelleri
tiny-house-küçük-ev-dekorasyon

 Lüksten Geri Kalmak Zorunda Değilsin

Bu mikro evde öncekilere nazaran daha çok eşya görebilirsin. Bunun yanı sıra bir televizyon da yerleştirilebilmiş. Tam olarak keyifli bir ortam olarak tasarlanmış alt katta hayvan besleme kapları ile bir evcil hayvanın da yaşadığını görebiliyoruz.

tiny-house-küçük-ev-mikro-ev

 Vintage Bir Kulübe Görünümü

Isıtmasından mutfak alanına, ahşap dokudan kullanılan mobilyalara vintage bir dekorasyon tercihi yapıldığını görebiliyoruz. Kış tatili için kullanılabilecek ideal bir ortam kurgulanmış.

tiny-house-küçük-ev-kış-tatili

 Doğanın Ortasında Doğal Işık Kullanımı

Aşağıda görebildiğin mikro ev dekorasyonunda doğal ışığın ne kadar verimli kullanıldığı görülüyor. Doğal ve hafif tondaki ahşabın kullanımı ile iç ısıtan bir ortam oluşturulmuş. Dış cephede kullanılan koyu renklerin aksine kabinin içi fazlasıyla aydınlık.

ormanda-tiny-house
tiny-house-küçük-ev-orman

 Eğlenceli Bir Alan Tasarımı

Yüksek tavanın başarılı kullanımını burada açıkça görebilmekteyiz. Aynı zamanda kırmızı renklendirilmiş dış cephe ile eğlenceli bir doku oluşturulmuş. Doğanın içinde bulunan bu evde doğal malzemelerin kullanılması da huzurlu bir ortam görünümü veriyor. Veranda da güneş ışığından faydalanmak için kullanılabilir.

tiny-house-küçük-ev-mikro-ev
ahşap-tiny-house-küçük-ev

 Rafların Verimli Kullanılması

Aşağıda bulunan görsel örnekte mikro evler için raf kullanımının önemini görebiliyoruz. İki katlı bir yapı için yerleştirilen merdivenler ile ev içinde farklı seviyelerdeki depolama alanlarını kullanmak mümkün. Böylece evin keyfini çıkarırken eşyalar ile boğulmayacaksın.

tiny-house-iç-dekorasyonu

 Loş Bir Atmosferde Tiny House

Yağmurlu bir günde huzurlu ortamda rahatlamak için bire bir! Bulunduğu manzara, içindeki loş aydınlatma ve huzur dolu ortam ile insanda her şeyi bırakıp gitme isteği uyandırabiliyor.

tiny-house-küçük-ev-mikro-ev
Tiny House Dekorasyonu

 Geri Dönüştürülmüş Tiny House

Geniş bir borudan geri dönüştürülerek yapılmış olan bu ev çok başarılı bir proje olmuş. Gerekli temizlik ve tadilat işlemleri sayesinde bir yaşam alanı oluşturulabilmiş. Verandada bulunan ortak alan sayesinde de arkadaş grubu veya ailece zaman geçirilebilecek bir atmosfer ortaya çıkmış.

geri-dönüştürülmüş-tiny-house

 Modern Mimari Tiny House

Veranda alanı ve bahçe çalışmasında modern çizgilerin kullanıldığı bir tasarım görmekteyiz. Bulunduğu ortam içindeki doğal atmosferi yansıtabiliyor olmasının yanı sıra bu evde modern bir geometri kullanılmış. Dinlenmek ve zaman geçirmek için ideal bir ortam diyebiliriz.

modern-mimari-tiny-house
modern-tiny-house

 Doğanın Bir Parçası

Taşınabilir bir konteyner olan bu tiny house tasarımında doğal malzemeler kullanılmış. Pencereleri sayesinde havadar bir atmosfer de oluşturan bu mikro ev gezginler için ideal bir tasarım diyebiliriz.

taşınabilir-tiny-house
dekorasyon-önerileri-tiny-house
tiny-house-tasarımları

 Göründüğünden de Büyük Bir Kırmızı Kapı

Tekerli yapısıyla hareket edebilen bu tiny house yapısı, dışarıdan görüldüğünden daha da büyük bir ev aslında. İki katlı evde mobilyalarda, merdivende, depolama alanlarında, tavan ve tabanda kullanılan ahşap malzeme gerçekten huzurlu bir ortam yaratmış. Doğal ışıklandırmayla aydınlatılmış evin bir de tatlı zaman geçirilebilecek bir verandası var.

tekerlekli-tiny-house
taşınabilir-tiny-house
tiny-house-küçük-ev-dekorasyonu
Tiny House Dekorasyonu , Tiny House Dekorasyon , Tiny House Dekorasyon öneri , Tiny House Dekorasyon önerisi , Tiny House  , Tiny House Modelleri , Tiny House Tasarımları , Tiny House fiyatları , Tiny House fikirleri
 
Alıntı: armut.com

Yorum yapın

error: UYARI: Tüm ürünler patent enstitüsü tasarım tescillidir. İzinsiz kopyalanması , kullanılması ve satılması halinde uyarı gerektirmeksizin ASAL HUKUK DANIŞMANLIK yasal işlem başlatmaktadır.