İçeriğe geç

Sık Sorulan Sorular

GENEL

E- Fatura Nedir ?

E-fatura Uygulaması, mükelleflerin Maliye Bakanlığı’nın sistemi üzerinden, belirlenen standart ve formata göre birbirlerine fatura alıp göndermelerini sağlayan sistemin genel adıdır.

Maliye Bakanlığı tarafından yönetilen E-fatura uygulamasında amaç, tek format ve standarda göre satıcı ve alıcı arasında güvenli, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan bir sistem oluşturmaktır.

E-fatura yeni bir belge türü olmayıp, kâğıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahiptir. Yapmış olduğunuz alışverişlerin faturaları 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle dijital ortamda (E-Arşiv) saklanacaktır.

E-fatura’ma nasıl ulaşabilirim?

Yaptığınız alışverişler size e-faturanın çıktısı ile teslim edilecektir.

Ayrıca alışverişinizin e-faturasına, https://www.guzelart.com/siparislerim linkinden ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz e-faturanızın çıktısını alarak saklayabilirsiniz.

ÜYELİK

GüzelArt’a neden üye olmalıyım?

Guzelart.com olarak, daha kaliteli hizmet verebilmek için müşterilerimizle daha yakından ilgileniyor, bu yüzden de sizleri daha iyi tanımaya çalışıyoruz.

GüzelArt imajı ve prensipleriyle hizmet veren sitemiz aracılığıyla, sizlerle daha yakın ilişkiler kurabilmeyi, bir aile olmayı hedefliyoruz.

Bu kapsamda GuzelArt olarak, müşterilerimizin alışveriş alışkanlıkları, tercih ve ihtiyaçlarıyla yakından ilgilenmekteyiz.

Bu nedenle, daha güvenli, hızlı ve kolay alışveriş yapabilmeniz için, ilgi alanlarınızı, özel gün ve isteklerinizi bilmemiz size daha iyi hizmet sunabilmemiz açısından büyük önem taşıyor.

GuzelArt, ilgi alanlarınızı da göz önünde bulundurarak hazırladığı özel e-bültenlerle, sizleri daha fazla memnun etmeye çalışmaktadır.

Üyelik bilgileriniz ve alışveriş alışkanlıklarınız doğrultusunda hazırlanan bu e-bültenler sayesinde, kampanya, indirim ve her türlü duyuruyu önceden öğrenme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Verdiğiniz siparişlere ait ürün, ödeme ve kargo bilgilerine sadece bir kaç tık ile ulaşabilen bir GuzelArt üyesi olarak, tercihli olarak sunulan “cookie”ler sayesinde sistem tarafından tanınabilir, kolay site yönlendirmeleri ile alışverişlerinizi çok daha hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ürün sayfalarını gezerken istediğiniz ürünler için daha sonra satın alabilmek için “favorilerime ekle” seçeneğini tercih edebilirsiniz.

GuzelArt’a üye olmak için hiçbir ücret ödemenize gerek yoktur.

Siz de GuzelArt üyeliğinizi kısa bir form doldurarak hemen aktif hale getirebilirsiniz.

Üye olurken vereceğiniz bilgilerin güvenli bir şekilde saklanacağına, ticari amaçla 3. şahıs ve kuruluşlarla kesinlikle paylaşılmayacağına emin olabilirsiniz.

GüzelArt üyesi olmak için ücret ödeyecek miyim?

GüzelArt üyesi olmak için hiçbir ücret ödemenize gerek yoktur. GüzelArt.com üyelerine sunduğu tüm hizmet ve avantajlardan hiç bir ücret ödemeden yararlanabilirsiniz.

GüzelArt.com’a üye girişini nereden yapabilirim?

Üye girişinizi, GuzelArt.com ana sayfasının sağ üst kısmında bulunan “Giriş Yap” linkine tıklayarak, üye girişi yapmak istiyorum bölümünde yer alan kutucuklara e-posta adresi ve şifrenizi yazarak gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer siteye daha önce kaydolmayıp, üyelik şifresi almadıysanız, aynı penceredeki “Kayıt Ol” butonuna tıklayarak üyelik formunu doldurabilir, Facebook hesabınız üzerinden üyelik yapabilir Anında aktif hale gelecek üyeliğiniz ile GuzelArt.com avantajlarından hemen yaralanmaya başlayabilirsiniz.

Üyelik bilgilerimi ve şifremi daha sonra değiştirebilir miyim?

Üyelik ve iletişim bilgilerinizi “Hesabım” sayfasından ulaşabileceğiniz Üyelik Bilgilerim bölümünden kolayca güncelleyebilirsiniz.

Üyelik bilgilerinizin güncel ve doğru olması, siparişlerinizin teslimi ve size sunacağımız üyelik fırsatları bakımından çok önemlidir.

Satış yetkililerimiz sizin güvenliğiniz için, gerekli gördükleri durumlarda, bu bilgilerin güncelliğini ve doğruluğunu kontrol edebilirler.

Verilmiş olan bilgilerin gerçeklerle örtüşmemesi ya da güncelliğini yitirmiş olması halinde siparişin onaylanmamasına karar verebilirler.

(Örnek; Siparişle ilgili açık olmayan durumlar, güvenlik, verilen telefon numarasından doğru kişiye ulaşılamaması halinde, yanlış bilgi vb.)

Üyelerinize hangi sıklıkta e-posta gönderiyorsunuz?
İlk defa üye olan kullanıcılarımıza, üyelik ve genel bilgilendirme amaçlı bir e-posta göndermekteyiz.
Bunun dışında üyelik formunda bizden kampanya, indirim ve duyurular hakkında bilgilendirici e-posta almak istediğini belirten üyelerimize e-bülten göndermekteyiz.
GuzelArt.com’dan e-posta almak istemiyorsam ne yapmalıyım?

GuzelArt.com’dan aldığınız e-bültenler üzerinden bunu kolayca yapabilir ya da guzelart@outlook.com.tr adresine, ilgili e-posta hesabınız üzerinden e-posta almak istemediğinizi iletebilirsiniz.

GuzelArt.com’dan üyeliğimi iptal edebilir ya da bir başkasına devredebilir miyim?

GuzelArt.com üyeliği sizlere birçok avantaj sağlarken karşılığında herhangi bir yükümlülük de getirmemektedir.

Yine de istediğiniz zaman hesabınızı guzelart@outlook.com.tr adresine göndereceğiniz bir bilgilendirme mesajı ile kapatabilirsiniz.

Ancak, üyelik sistemi gerçek kişilere özel olduğundan ötürü başkalarına devredilememektedir.

Üyelik şifremi unutursam ne yapmalıyım?

Sitemizin sağ üst kısmında “Üyelik” başlığı altında yer alan giriş yap linkinden ulaşabileceğiniz üye giriş ekranında, sadece e-posta alanını doldurup, şifre bölümünü boş bıraktıktan sonra “şifremi unuttum” linkine tıkladığınız takdirde yeni şifreniz, otomatik olarak üye olurken bildirdiğiniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Üye olduğum e-posta adresini artık kullanmıyorsam ne yapmalıyım?

Üye olduğunuz e-posta adresini değiştirmek içim guzelart@outlook.com.tr adresinden mevcut e-posta adresiniz ve yenilemek istediğiniz e-posta adresinizi, değişiklik talebinizle birlikte iletmeniz yeterlidir.

E-posta adresiniz tarafımızdan güncellenecek ve size güncelleme bilgisini iletilecektir.

Üye olmadan veya üye girişimi tamamlamadan alışveriş yapabilir miyim?

GuzelArt.com’da yer alan ürünleri incelemeniz ve sepete atmanız için üye olmanız zorunlu değildir.

Ancak teslimat ve güvenli ödeme sayfalarına, sadece üye girişinizi tamamlayarak ulaşabilirsiniz.

Üyelik sırasında almış olduğumuz bilgiler, sizin daha hızlı, kolay ve rahat bir alışveriş deneyimi yaşayabilmeniz için gereklidir.

Üyelerinizin yapmış oldukları alışverişlerden yeterince memnun kalmalarını nasıl sağlıyorsunuz?

GüzelArt olarak kaliteli hizmet ve ürünlerimizle her zaman gurur duyuyoruz.

Müşteri memnuniyeti sağlamak için müşterilerimizle düzenli olarak ilgileniyor, isteklerinizi ve önerileriniz değerlendirip, şikâyetlerinizi göz önünde bulunduruyoruz.

GüzelArt depolarını düzenli olarak kontrol altında tutuyor, bu sayede satış sonrasında ürünlerimizin sizlere en kısa sürede ulaşmasını sağlıyoruz.

Gönderilerinizin size sağlam, eksiksiz ve doğru bir şekilde ulaşıp ulaşmadığının takibini yaparak, satış sonrasında da müşterilerimizi yalnız bırakmıyoruz.

SİPARİŞ

Sepetim nedir?

“Sepetim”, sonraki site ziyaretlerinizde de erişebileceğiniz kişiye özel bir alışveriş listesidir.

(Sepetinize eklediğiniz ürünlerinlerin stokları, satın alma işlemi gerçekleştirilene kadar, adınıza bloke edilmeyecektir.)

Gezdiğiniz sayfaların sağından ve de en üstünde bulunan “Hesabım” menüsü altından ulaşabileceğiniz “Sepetim” özelliği ile üye girişi yaptıktan sonra seçtiğiniz ürünleri, siz kaldırana kadar ya da depo stoklarımız tükenene kadar saklayabilirsiniz.

Böylelikle önceden ilgilenmiş olduğunuz ürünleri daha sonra inceleyebilir ve satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sepetimi nasıl kullanabilirim?

İlgilendiğiniz ürünleri kişisel sepetinize eklemeniz çok kolay!

GüzelArt.com ana sayfasında ya da kategori sayfalarında gördüğünüz ürün resimlerine tıklayarak o ürüne ait özelliklerin ve ödeme seçeneklerinin bulunduğu detaylı ürün sayfasına gidebilir ve de ürünlerin altında yer alan “sepete at” butonunu tıklayarak, incelediğiniz ürünü sepetinize ekleyebilirsiniz.

“Sepetim” butonuna tıklayarak sepetinizin içeriğini detaylı bir şekilde görebilir, böylece eklediğiniz ürünlerin adetlerini güncelleyebilir veya sepetten sadece bir tıklama ile çıkarabilirsiniz. (Sepetinize eklediğiniz ürünlerin stokları, satın alma işlemini gerçekleştirene kadar adınıza bloke edilmeyecektir.)

Sepetinizdeyken “satın al” butonuna tıklayarak, Fatura ve Teslimat bilgileri sayfasına ilerleyebilir ve alışverişinizi hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Bunun yanında, üye girişi yapmadan sepet içeriğinin görüntülenmesine sistemlerimizin izin vermiyor olması sayesinde, daha önce alışveriş sepetinize attığınız ürünler ve listeniz, sizin dışınızda yetkisiz kişilerce görüntülenemeyecektir.

Sepetime eklemiş olduğum ürünleri sonradan çıkarıp, değiştirebilir miyim?

Sepetinizde bulunan her ürünü dilediğiniz takdirde tek bir tıklamayla sepetinizden çıkarabilirsiniz.

Sepetinizin içine girdikten sonra, listeden kaldırmak istediğiniz ürünün yanındaki “sil” butonuna tıklayarak bu işlemi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

GüzelArt.com’dan nasıl alışveriş yapabilirim?

GüzelArt.com’dan alışveriş yapmanız için öncelikle üye olmanız gerekmektedir.

Zaten üye iseniz, giriş yaparak sistemlerimiz tarafından tanınır duruma gelebilirsiniz.

Bu kısa işlemin ardından kullanıcı dostu olarak tasarlanmış GüzelArt.com ‘da alışveriş yapmak diğer birçok sitenin aksine çok daha hızlı ve kolay olacaktır.

Ürünler bölümlerimizde beğendiğiniz ürünleri “sepete at” butonuna tıklayıp sepetinize ekledikten sonra “satın al” butonuna tıklayarak alışverişinizi sadece birkaç adımla kolayca tamamlayabilirsiniz.

Sipariş ettiğim ürün stoklarınızda yoksa ne yapıyorsunuz?

GüzelArt.com üzerinden siparişini verdiğiniz bir ürünün stoklarda olmama ihtimali, mağaza stoklarından satışa sunulan ürünler için geçerlidir.

GüzelArt’da daha fazla ürün çeşidi sunabilmek için, ürünlerinin küçük bir bölümü mağaza stoklarından satışa sunulmaktadır.

Ürünlerin büyük çoğunluğu ise depo stoklu olarak satışa sunmaktadır.

Depodan satışa sunulan ürünlerden oluşan siparişler, iki iş gününde kargoya teslim edilirken, mağazalardan temin edilen ürünleri içerisinde siparişler 3 ila 7 iş günde kargoya teslim edilebilmektedir.

Fiziki bir kaza veya teknik bir hatadan dolayı stoklarda olmayan bir ürünün alışveriş sayfalarında aktif görünmesi gibi nadir durumlarda ise, müşteri hizmetleri temsilcimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecek ve bu sorun tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda çözüme kavuşturulacaktır.

Böyle bir durumda yeni bir sipariş verebilir ya da siparişinizi iptal ederek paranızın iadesini talep edebilirsiniz. Ödemiş oldunuz bedel en kısa sürede ödeme tercihinize göre bankanıza iade edilecektir.

GüzelArt mağazalarında gördüğüm her ürünü GüzelArt.com’dan satın alabilir miyim?

Şimdilik, GüzelArt mağazalarında satışa sunulan her ürünü sizlerle buluşturamıyoruz.

GüzelArt.com’dan şu an için, sadece kategori menülerinde yer alan ürünlerimiz arasından alışveriş yapabilirsiniz.

Ancak, unutmayın ki sitemiz yaşayan ve sürekli gelişen yapısıyla en kısa sürede size çok daha fazla seçeneği bir arada sunmayı hedeflemektedir.

Siparişini verdiğim ürünü almaktan vazgeçersem ne yapmalıyım?

guzelart@outlook.com.tr adresine göndereceğiniz bir e-posta ile ya da 0850 302 84 85 numaralı Müşteri Hattımızdan ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri temsilcimize bu durumu bildirmeniz yeterli olacaktır.

Eğer ürününüz kargoya verilmediyse siparişinizin gönderimi derhal durdurulacaktır.

Gönderimi durdurulan siparişlerin geri ödemeleri, GüzelArt.com tarafından, seçmiş olduğunuz ödeme şekillerine göre bankanıza en kısa sürede iade edilir.

Siparişinizin kargo şirketine teslim edilmiş olması durumunda iade koşulları geçerli olacaktır.

Ödemesini gerçekleştirdiğim siparişin içeriğinde değişiklik yapabilir miyim?

GüzelArt.com sayfalarında, alışverişinizi onayladığınız anda bankanız ödemenizi otomatik olarak gerçekleştirir ve siparişinizin onaylanmasının akabinde faturanız kesilir. Bu durumda siparişinizi iptal ederek, yeni bir sipariş vermeyi deneyebilirsiniz.

Eğer siparişinizde değişiklik yapmak istiyorsanız guzelart@outlook.com.tr adresine göndereceğiniz bir e-posta ile ya da 0850 302 84 85 Müşteri Hattımızdan ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri temsilcimize bu durumu bildirmeniz gerekmektedir. Gönderiniz kargo şirketine teslim edilmediyse siparişinizin teslim işlemi derhal durdurulacaktır.

Siparişinizin kargo şirketine teslim edilmiş olması durumundaysa tamamıyla iade koşulları geçerli olacaktır. GüzelArt.com siparişlerinizi, ödemenizi iade etmek koşuluyla iptal etme yetkisine sahiptir. Lütfen yazılı bildirimlerinizin hiçbirinin içeriğinde kredi kartı numaranız ve şifreniz gibi şahsi/maddi güvenliğinizi tehlikeye atabilecek bilgileri bulundurmayınız!

ÖDEME

Almak istediğim ürünler için hangi ödeme seçeneklerini kullanabilirim?
GüzelArt.com’dan sipariş ettiğiniz tüm ürünleri aşağıdaki ödeme seçeneklerinden herhangi biri ile gerçekleştirmeniz mümkündür.
Kredi kartı ile peşin ödeme: Tüm Visa ya da Mastercard sahibi müşterilerimiz, ödemelerini tek seferde ödeyebilme seçeneğine sahiptirler. GüzelArt.com’un kullandığı güvenli ödeme sistemi hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Kredi kartı ile taksitli ödeme: Advantage, Axess, Bonus, CardFinans, Maximum, Paraf ve World özellikli kredi kartı sahibi tüm müşterilerimiz, kendilerine GüzelArt avantajlarıyla sunulan seçeneklerden dilediklerini tercih ederek, sitemizden peşin fiyatına taksitle alışveriş yapabilirler. (Diğer kredi kartı tipleriyle sadece tek çekim seçeneğiyle alışveriş yapılabilir.) GüzelArt.com üzerinden vade farkı alınarak taksitlendirme yapılmamaktadır.
Havale, Virman ve EFT ile ödeme: 3.000 TL üzeri alışverişlerinizde aşağıdaki GüzelArt.com banka hesabı üzerinden havale, virman ya da EFT yöntemlerinden biriyle ödeme gerçekleştirebilirsiniz.
Havale, Virman ve EFT ile ödeme yapabileceğiniz güncel hesap numaramız şöyle:
ENPARA
IBAN No: TR07 0011 1000 0000 0072 4085 54
Kredi kartı bilgilerimi vermem güvenli mi?

GüzelArt.com’da güvenliğiniz, test edilmiş yazılımlar ve dünyanın konusunda uzman şirketlerinin başında gelen Globalsign ve Thawte Global firmalarının sağladığı SSL şifreleme yöntemiyle sağlanmaktadır.

Kredi kartı bilgileriniz, kesinlikle GüzelArt serverları üzerinde saklanmamaktadır. Ödeme işlemleriniz siz ve bankanız arasında gerçekleşmekte, bize sadece banka tarafından bu işlemin onaylanıp onaylanmadığı bilgisi iletilmekte, ödeme bilgileriniz 3. kişilerin ulaşımına ve müdahalesine kapalı tutulmaktadır.

Üyelerimiz yapmış olduğu işlemlerde 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket etmenin rahatlığını yaşamaktadırlar. Bu şifreleme uluslar arası bir standarttır.

Ben gerekli onayı vermediğim halde kredi kartımdan tahsilât yapılabilir mi?

GüzelArt.com olarak kesinlikle kredi kartı numaralarını sistemlerimize almıyoruz.

Yapmış olduğunuz ödemeye ilişkin bu tip bir işlem, çalıştığımız banka tarafından temin edilen sanal pos (VPOS) üzerinden, sizin bilgisayarınız ve bankanız arasında gerçekleşmektedir.

Bizim sistemlerimize hiçbir şekilde sizin kredi kartı, şifre ve güvenlik bilgileriniz ulaşmamaktadır.

Bu nedenle bizim kredi kartınızdan tahsilât yapmamız gibi bir durum söz konusu değildir.

Yabancı kredi kartlarıyla ödeme yapılabiliyor mu?

Şimdilik yabancı kredi kartlarıyla ödeme kabul edemiyoruz. Ayrıca, ödemelerinizi sadece TL bazında yapabiliyorsunuz.

Fiyatlarınıza KDV dâhil mi?

GüzelArt.com sayfalarında gördüğünüz tüm fiyatlara KDV dâhildir.

Bunun size sağladığı en önemli avantaj, aldığınız ürüne ödeyeceğiniz miktarı en başından itibaren bilmeniz ve tam da alışverişinizi sonlandırmak üzereyken beklenmedik rakamlarla karşılaşmamanızdır.

GüzelArt.com Satış Sözleşmesi nedir?

GüzelArt.com Satış Sözleşmesi 4822 no’lu Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmelik hükümlerine dayanarak GüzelArt.com müşterilerinin haklarının tanımlanması ve korunması için hazırlanmış bir sözleşme metnidir.

Müşterilerimizin GüzelArt.com üzerinden alışveriş yapabilmesi ve bahsi geçen haklardan yararlanabilmesi için ödeme sayfasında yer alan bu sözleşmeyi ve ön bilgilendirme formunu elektronik ortamda onaylamaları gerekmektedir.

Ödeme adımı sırasında gereken tüm bilgileri girmeme rağmen ödeme onayı alamıyorsam ne yapmalıyım?

Ödemenizi kredi kartı ile gerçekleştirmeye çalışıyorsanız;

* Kredi kartı veya sanal kartınızın kullanılabilir limitini,
* Kartınızın üzerindeki Visa ya da Master kart tipini doğru seçtiğinizi,
* Kartınızın son kullanma tarihini,
* Kart bilgilerini hatasız girdiğinizi,
* Kullandığınız kartın ek kart olması durumunda, ana kart sahibi tarafından iptal edilip edilmediğini,
* Onay işlemi sırasındaki internet bağlantınızı,
* Kartınız adına yapılan bir kayıp ihbarının olup olmadığını;

Yukarıdaki koşulların hepsinin doğrulanmasına rağmen sorununuz hala devam ediyorsa ve ödeme sayfalarında tereddüt yaşıyorsanız, guzelart@outlook.com.tr adresine sorununuzu ve telefon numaranızı belirten bir açıklama e-postası atabilir ya da 0850 302 84 85 Müşteri Hattından Müşteri Hizmetleri Temsilcimiz ile görüşerek gerekli bilgi ve desteği alabilirsiniz.

KARGO VE TESLİMAT

Siparişim hangi kargo ile gönderilecek?

GüzelArt.com kargo iş ortağı PTT’dir.

Teslimat ücreti var mı?

Türkiye’nin her yerine kargo 20 TL’dir.

150 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti alınmamaktadır.

70CM ve daha büyük ölçülü ürünlerde nakliye ücreti alıcıya aittir.

SİPARİŞ İADE VE İPTAL İŞLEMLERİ

Siparişim eksik, yanlış ya da hasarlı teslim edilirse ne yapmalıyım?

Bu durumda siparişinizi teslim eden kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyip, ürünü teslim almamalısınız.

Hemen GüzelArt Müşteri Hizmetleri ile telefon ya da e-posta aracılığıyla iletişime geçerek gerekli bilgiyi verdiğiniz takdirde siparişinizin telafisi en kısa zamanda gerçekleştirilecek ve bu işlem için gereken kargo masrafları GüzelArt tarafından karşılanacaktır.

Demonte satılan ürünler için kurulum hizmeti veriyor musunuz?

Bu şekilde satılan ürünlerimiz için şu an böyle bir servisimiz bulunmamaktadır.

Bu tip ürünler içinde kurulum kılavuzu ile birlikte satışa sunulmaktadır.

Satın aldığım ürünlerin garanti süresi nedir?

GüzelArt olarak ürün gruplarımıza göre, tüm ürünlerimizde faturanız üzerinde bulunan tarihten itibaren 1 yıl garanti veya sorumluluk süremiz bulunmaktadır.

Garanti belgesi ve kullanım kılavuzlarına nasıl ulaşabilirim?

Satın aldığınız ürünün varsa, Garanti Belgesi ve Kullanım Kılavuzları siparişiniz ile birlikte gönderilmektedir.

Satın aldığım ürün bozuldu, aldığım üründen memnun kalmadım, ne yapmalıyım?

Eğer almış olduğunuz ürünün normal kullanım şartları içerisinde üretimden kaynaklanan bir hata nedeniyle bozulduğunu ya da üründen memnun kalmadığınızı düşünüyorsanız, bu yöndeki şikâyetinizi lütfen, sorununuzu ve size ulaşabileceğimiz bir telefon ve sipariş numarası ile ilgili kodunu içeren bir e-postayı guzelart@outlook.com.tr adresine gönderiniz 0850 302 84 85 numaralı GüzelArt Müşteri Hattı telefonumuzdan müşteri hizmetleri temsilcimize ulaşınız.

Müşteri hizmetlerimiz size gereken desteği mümkün olan en kısa sürede verecektir.

Sipariş ettiğim ürünü nasıl iade edebilirim?

Siparişinizi, teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde kullanmadığınız ve ürün ya da ambalajını (satılabilirliğini) bozmadığınız sürece iade edebilirsiniz.

14 gün içerisinde guzelart@outlook.com.tr adresine sipariş numaranız ve ilgili ürün kodu ile birlikte iade sebebinizi belirten bir e-posta gönderebilir, ya da 0850 302 84 85 numaralı telefondan bu isteğinizi iletebilirsiniz.

Paket ve içeriğindeki tüm doküman (garanti belgesi, fatura, sevk irsaliyesi, kargo teslim fişi vb.) ile birlikte teslim ederek PTT firmasından karşı ödemeli olarak bize ulaştırabilirsiniz. Bu noktada sizden ricamız, ürünü mümkün olduğunca sağlam ve hasara uğramayacak bir şekilde paketlemenizdir. Ürününüzün bize ulaşmasına müteakip, yetkililerimizce yapılacak incelemelerin ardından kullanım hatası gibi nedenlerden kaynaklanan kesin bir aksaklık tespit edilmediği takdirde, tercih etmiş olduğunuz ödeme şekline göre ürün bedeli bankanıza iade edilecektir.

Dilerseniz teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade taleplerinizi mağazalarımız vasıtasıyla da iletebilirsiniz.

Bu durumda iade etmek istediğiniz ürünü, beraberinde gelen fatura, irsaliye vb. tüm yasal evraklarla birlikte, size en uygun GüzelArt mağazasına götürmeniz ve internet kanalıyla aldığınız ürünü iade etmek istediğinizi bildirmeniz yeterlidir. Bu aşamadan sonra mağazamız tarafından iade edeceğiniz ürün teslim alınarak inceleme için merkezimize iletilecek ve eğer iade koşullarında olumsuz bir durum bulunmuyorsa, iadeniz 14 gün içerisinde, ödeme şeklinize göre yapılmış olacaktır.

Teslim alındıktan sonraki 14 gün içerisinde bilgi verilmeyen ya da satılabilirliği bozulan ürünler, GüzelArt.com tarafından iade alınamayacaktır.

Kimi ürünlerin iadesi, belirli şartlar nedeniyle uygun görülmediği sürece mümkün olamayacağından, müşterilerimizden bu konuda hassas olmalarını bekliyoruz.

Teslimat sırasında arızalı ya da ayıplı çıkan ürünler dışında, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek, orijinal ambalajının açılması halinde iade alınamamaktadır.

Yılbaşı, sevgililer günü, anneler günü gibi belirli günlere yönelik özel olarak hazırlanan ve ithal edilen ürünlerde, kampanya ve promosyon ürünlerinde de ürünün iadesi alınamamakta; müşterilerimiz bu şartları kabul ederek alışverişini gerçekleştirmektedir.

İade edilen ürün, öncelikle GüzelArt.com bünyesindeki servis tarafından incelenecektir ve tüm koşullara uygun olduğu tespit edildiğinde, 3 ila 7 iş günü içersinde uygulamaya girecek iade işlem süresi başlatılacaktır.

Kurumsal alımlarla ilgili not: İade edeceğiniz ürünün faturası şirket adına düzenlenmiş ise, iadenizi, şirketinizin kargo ücretini dâhil etmeden(ürün birim fiyatı + KDV) keseceği iade faturası ile göndermeniz gerekmektedir.

İade talepleriniz yalnız GüzelArt.com merkezinden karşılanabilmektedir, bu yöndeki isteklerinizi lütfen guzelart@outlook.com.tr adresine veya 0850 302 84 85 numaralı telefona bildiriniz.

İade durumunda ödememi ne zaman geri alabilirim?

Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ürün tutarı, iade talebiniz onaylandıktan* ve size bildirilir bildirilmez aynı gün içerisinde bankanıza iade edilecektir.

Bu tutarın bankaya devrinden sonra hesaplarınıza yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, olası gecikmelere GüzelArt.com herhangi bir müdahalede bulunamayacaktır.

Kredi kartınıza iade edilen tutarın banka tarafından hesabınıza yansıtılması ortalama 1 ile 2 haftayı bulabilmektedir.

Kredi kartı ile taksitli olarak yapılan alışverişlerin iadesinin bankanız tarafından yine taksitli olarak yapılabileceğini, GüzelArt.com’un bu duruma herhangi bir müdahalesinin bulunmadığını belirtmek isteriz.

*İade işlemlerinin onaylanma süreci, iade talebinizin tarafımıza ulaşmasından itibaren maksimum 14 gün içerisinde yapılmaktadır.