İçeriğe geç

Parizyen Ev Dekorasyonu

Parizyen Ev Dekorasyonu

GüzelArt Parizyen Ev Dekorasyonu ile ilgili ürünlerine MAĞAZA mızdan ulaşabilirsiniz.

Odaya girdiğin anda kocaman pencereden süzülen ışık, yumuşak renklerdeki mobilyalar, açık renk sade duvarlar ve klasik eşyalar… Bunların hepsi Paris’teki o bayıldığımız apartmanların en önemli özellikleri. Parizyen dekorasyonu evine getirmen için illa Paris’te yaşamana gerek yok, çeşitli dokunuşlarla şık ve romantik bir tarz elde edebilirsin. Özellikle romantik stile sahip eşyalar Parizyen dekorasyonun ayrılmaz bir parçası. Sen de romantik dokunuşlarla ev dekorasyonunu yenilemek istiyorsan bu yazımızı okumanı öneririz. 

 Klasik Parçalarla Romantik Dokunuşlar

Klasik ve yuvarlak hatlı mobilyalar romantik tarzda dekorasyonun olmazsa olmazı! Özellikle vintage, antika ve retro parçalarla bu klasik görünümü oluşturabilirsin. Örneğin vintage bir berjer veya demir bir karyola bu klasik görünüme katkı sağlayabilir. Parizyen dekorasyonda klasik ve modern mobilyaların kombinasyonu da çokça kullanılıyor, eğer modern stillerden vazgeçmek istemiyorsan modern mobilyalarının yanına nadide klasik parçalar koyarak dekorasyonunu tamamlayabilirsin. Romantik Parizyen havayı oluşturmak için illa mobilyalarını değiştirmene gerek yok, sadece halını veya perdeleri klasik tarzda seçerek evine romantik bir dokunuş katman da mümkün.

klasik-mobilyalarla-parizyen-dekorasyon

 Antikaları ve Eski Eşyaları Çıkarmanın Tam Zamanı

Klasik mobilyalarla birlikte antika eşyalar da Parizyen dekorasyonda yer alan bir diğer önemli parçalardır. Antika parçaların illa koleksiyon parçası olmasına gerek yok. Aile büyüklerinden kalan eski bir radyo, çocukluğunda odanda asılı olan bir resim veya bir perde, 90’lardan kalma bir avize, eski bir biblo ya da vazo romantik detaylar eklemende yardımcı olabilir. Özellikle altın renkli çerçevelerden oluşan eski tablolar veya aynalar klasik görünümü tamamlamanı sağlayabilir. Senin için anlamı olan eski parçalara evinde yer vermen de sıcak bir ortam hissini oluşturabilir, çünkü romantik dokunuşların en önemli özelliği sıcaklık yaratmasıdır!

vintage-antika-parçalar

 Parke Zeminlerin Sahneye Çıkma Zamanı

Parizyen apartmanların vazgeçilmez bileşeni tahta ve parke zeminlerdir. Odaya ferah ve doğal bir görünüm kazandıran parke zeminler sayesinde sen de Parizyen bir tarz yaratabilirsin. Eğer evindeki odalar parkeyse ancak zeminin görünür olmadığını düşünüyorsan daha küçük halılar seçerek ve odandaki eşyaları azaltarak parke zeminini ön plana çıkarabilirsin.

tumblr_m5p1c0w3Fy1qm29d1o1_1280.jpg

 Romantizmin Olmazsa Olmazı: Çiçekler

Hem Parizyen dekorasyonun hem de romantik tarzın olmazsa olmazlarından bir diğeri de çiçeklerdir. Kurutulmuş veya canlı hiç fark etmez, çiçeklere odanın içinde yer vermen mekâna romantik bir dokunuş yapmanı sağlar.

 

Renk renk çiçekler odanın havasını da değiştirecektir. Cam veya seramik vazolarda çiçeklerini odanın göz önünde olan köşesine yerleştirebilirsin. Eğer istersen saksıya ektiğin bir çiçeği de odana taşıyabilir, çiçeğin ihtiyacına göre güneş alan bir yere koyabilirsin!

çiçekler-parizyen-dekorasyon

 Büyük Pencerelerle Evine Ferahlık Getir

Parizyen evlerin bir diğer özelliği de büyük ve hatta tavandan yere kadar olan pencerelere sahip olmasıdır. Sen de pencerelerine çeşitli düzenlemeler yaparak büyük çerçeveler seçebilir, hatta Fransız balkonu bile yaptırabilirsin. Büyük pencereler aynı zamanda odanın daha aydınlık olmasını sağlar, bu da daha ferah bir eve sahip olmak demektir.

parizyen-pencereler
Parizyen Ev Dekorasyonu , Parizyen Ev Dekorasyon , Parizyen Ev Dekorasyon Öneri , Parizyen Ev Dekorasyon Önerisi , Parizyen Ev Dekorasyon tasarım , Parizyen Ev Dekorasyon tasarımları , Parizyen Ev Dekorasyon fiyatları ,  Parizyen Ev Dekorasyon tasarımları  , Parizyen Ev Dekorasyon fikir , Parizyen Ev Dekorasyonu ürünleri
 
Alıntı: armut.com

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir