Orta Sehpa Dekorasyon Fikirleri

Salonun belki de en kullanışlı parçası olan orta sehpa, aynı zamanda odanın karakterini yansıtan önemli elemanlardan biridir. Orta sehpanı kolayca salonunun en gözde parçalarından biri haline getirebilirsin.

Küçük dokunuşlarla salonunu yepyeni bir yer haline getirecek orta sehpa dekorasyon önerilerimize göz atmaya ne dersin?

 

orta-sehpa-dekoratif-cicek
Orta Sehpa Dekorasyon Fikirleri

 Dekoratif Kitaplar Ekle

Orta sehpanı dekore etmek için dekoratif kitaplardan da faydalanabilirsin. Özellikle mumlar ve biblolar gibi küçük objelere yükseklik vermek için kullanışlı olabilecek kitapları gözüne güzel gelecek şekilde sehpana dizmekle başlayabilirsin. Seçtiğin kitap zevklerine ve ilgi alanlarına dair ipuçları vererek, salonuna senden bir parça katacaktır. Böylece senden bahseden bir salona da sahip olmuş olacaksın.

orta-sehpa-dekorasyonu-kitaplar

 Renkli ve Kokulu Mumlarla Odayı Hareketlendir

Mumlar bir odayı farklı iki havaya sokabilir: sıcak ve konforlu ya da zarif ve şık. Hangisini istediğine karar ver, ve uygun mumları seçmeye başla. Kokulu mumlar tercih edersen salonunu dilediğin kokuyla doldurarak bir taşla iki kuş vurabilirsin. İstediğin koku ve görsele sahip mumu bulamıyorsan, kendin yapman da her zaman bir seçenek.

 

mumlarla-orta-sehpa-dekorasyonu

 Objelerle Karşıtlık Yarat

Yuvarlak bir orta sehpayı köşeli geometrik objeler kullanarak, ya da klasik görünümlü sehpayı modern objeler kullanarak dekore edebilirsin. Yarattığın kontrast göz alıcı olacaktır.

yuvarlak-orta-sehpa-dekorasyon

 Vazo Yerine Farklı Objeler Kullan

Çiçeklerini vazo yerine şık bulduğun surahi gibi herhangi bir objeye yerleştirmeyi deneyebilirsin. Böylece daha orijinal ve modern bir görüntü yakalaman mümkün olacak. Vazoların aksine, şık, ve seni yansıtan yaratıcı bir fikrin modası asla geçmeyecektir.

orta-sehpa-dekorasyonu-çiçekler

 Örgü Sepetle Bir Araya Getir

Orta sehpanı dekore etmek için örgü sepetlerden yardım alabilirsin. İçine biblolarını, mumlarını ya da istediğin başka dekoratif objeleri yerleştirerek daha toplu durmalarını sağlayabilirsin. Böylece ne kadar kalabalık olursa olsun sehpan asla dağınık hissettirmeyecek.

orta-sehpa-dekorasyon-orgu-sepet

Sepetlerle Depo Alanı Yarat

Sehpanın altına dekoratif sepetler yerleştirerek hem güzel bir görüntü elde edebilir, hem de salonunu düzenli tutabilirsin. Doğru renkleri kullanırsan bu pratik çözüm aynı zamanda odaya yeni bir hava da katacaktır.

orta-sehpa-dekorasyon-sepet

Çift Katmanlı Sehpa Kullan

Hem şık, hem de daha düzenli bir salon için başka bir seçenek de çift katmanlı bir orta sehpa tercih etmek olacaktır. Böylece hem eşyalarını koymak için, hem de dekore etmek için daha çok alanın olacak.

cift-katli-orta-sehpa

 Seramiklerden Yardım Al

Orta sehpanı salonunla uyumlu renklere sahip seramik objelerle dekore etmek de şahane bir fikir. Örneğin, pastel renklerde seramik dekoratif bir kase, bardak ya da tütsülük düşünebilirsin. Bunları odana farklılık katacak renk seçenekleri olarak da düşünebilirsin.

orta-sehpa-seramik-dekorasyon

 Dengeyi Koru

Orta sehpanı dekore ederken benzer büyüklükteki dekorasyon objelerini aynı tarafa gruplayarak ya da farklı büyüklükte objeler kullanarak daha dengeli ve neşeli bir görünüm elde edebilirsin.

orta-sehpa-dekorasyon-dengeli

 Bir “Star Parça” Belirle

Orta sehpan için göze çarpan bir star parça belirle. Bu parçanın çok büyük ya da çok gösterişli olması gerekmiyor. Tek kriter dikkatleri üzerinde çekmesi. Bunu salonunun genel dekorasyonuna zıt renkte bir obje kullanarak, ya da orta sehpandaki diğer dekoratif objelerden farklı boyutlarda bir obje kullanarak da yapabilirsin.

orta-sehpa-dekorasyonu

Son Olarak

  • Sehpanı çok fazla objeyle doldurmamaya dikkat et. Mümkün olduğunca az ve öz prensibine uymaya çalış, ya da objeleri üst üste gruplar halinde kullan.

  • Sehpanı dekore ederken eğer varsa çocukların için tehlikeli olmayacak dekoratif objeler seçtiğinden emin ol.

  • Odanın genel stilini ve renklerini göz önünde bulundurarak seçimler yap.

  • Seçtiğin vazonun ya da başka bir objenin görüş alanını kapatmayacak uzunlukta olmasına dikkat et.

Orta Sehpa Dekorasyon Fikirleri , Orta Sehpa Dekorasyon Fikir , Orta Sehpa Dekorasyon , Orta Sehpa Dekorasyonu , Orta Sehpa Dekorasyon Öneri , Orta Sehpa Dekorasyon Önerisi , Orta Sehpa Dekorasyon tasarım , Orta Sehpa Dekorasyon tasarımları , Orta Sehpa Dekorasyonları , sehpa , sehpa dekoru ,  sehpa fiyatları 

Alıntı: armut.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kargo ücretleri alıcılarımız tarafından karşılanır ve 14 gün içinde iade hakkı mevcuttur. İade kurallarıyla ilgili detaylar için lütfen İade Kuralları sayfasını inceleyiniz. Müşteri memnuniyeti önceliğimizdir.