0,00 ₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Kargo ücretleri alıcılarımız tarafından karşılanır ve 14 gün içinde iade hakkı mevcuttur. İade kurallarıyla ilgili detaylar için lütfen İade Kuralları sayfasını inceleyiniz. Müşteri memnuniyeti önceliğimizdir.

0,00 ₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Ana SayfaÜnlü SözleriNeyzen Tevfik Sözleri

Neyzen Tevfik Sözleri

Neyzen Tevfik Sözleri

Neyzen Tevfik Sözleri

Hayat üç buçukla dört arasındadır ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın.

Şüphemin dalgaları her dini boğdu aştı gönlümün yolları gittikçe karanlıklaştı.

İnanmaz ilme takdire kulak asmaz tedabire pes-ü belasını görmek gelir güç çünkü hınzire.

Sen takıl da peşine bir sürü ehl-i tarabın korkmadan gir kanına hikmetin aşkın şarabın!

Göbekler perçin olmuş hava geçmez aradan bozulmayacak kız mı var sen haber ver paradan.

Cehaletten serîr-i hakimiyyet çöktü alçaldı hulasa mülk-ü milletten kuru bir iskelet kaldı.

Hayat çatlak bardaktaki suya benzer içsen de tükenir içmesen de bu yüzden hayattan tat almaya bak çünkü yaşasan da bitecek yaşamasan da.

Felsefemdir kitab-ı imanım taparım kendi ruhumun sesine. Secde eyler hakikatim her an kalbimin ateş-i mukaddesine.

Duysun aşkın elindeki rebabı okusun alnında çile kitabı neyzen gibi günahının hesabı mezara girmeden sorulmuş olsun.

Kapılmışım ak oduna bir kere katlanırım her bir cefaya cevre uğraya uğraya devirden devre bütün kâinatı aşarak geldim.

Be soysuz! Namaza durduğun yönü bilirsin de kıble diye secde edip alnını koyduğun toprağı neden söylemezsin vatan diye?

İyi bak kabına olmasın delik boşuna taşırsın gider gündelik. Anında olmalı ettiğin iyilik alem duysun diye inayet etme.

Gözünü aç daha meydan var iken dizginin cambaz elinde neyzen! Girmedim ya kapısından baktım cenneti at pazarı sandım ben.

Yüz bin leyla doğar âlemde her gün senin aradığın zevk sefa düğün. Tutacağın işi önceden düşün daha ilk adımda nedamet etme.

Sevdanın oduna pek güvenilmez tutuşursan eğer kolay sönülmez. Bu yolun hükmüdür geri dönülmez canına kıymazsan seyahat etme.

Boş kafa gezdiren seyyahlar gibi keşkülünün delik çıkmasın dibi ariften anlasın seçsin garibi hakikat yolunda yorulmuş olsun.

Yamansın her zaman aldattın beni kâh düşürdün kahi kaldırdın felek! Mecnun’sun diyerek Leyla peşinden ıssız vadilere saldırdın felek!

Rakı şarap içiyorsam sana ne? Yoksa sana bir zararı içerim. İkimizde gelsek kıldan köprüye ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.

Öleceğiz bir gün gömecekler. Bir kaç gün övecekler sonra kalan malını bölecekler hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler.

Dudağında yangın varmış dediler ta ezelden yayan koşarak geldim. Alev yanaklara sarmış dediler sevda seli oldum taşarak geldim.

Bi-namaz deyip beni Hak’tan uzak gören sığmaz senin hayaline mihrap ü mübrem. Sen sade beş vakitte ararsın Allah’ını ben her zaman onunla emin ol beraberim.

Yapmak yıkmak senin bu gamlı ömrü. Ben gönlümü sana verdim götürü. Sana meftun olduğumdan ötürü sarhoş oldum neyzen coşarak geldim.

Göründü memleketin iç yüzü çöktüyse temel. Şimdilik harice karşı yüzümüz olsa dahi yüzümüz yok bakacak kabrine ecdadımızın. Tükürür zannederim çehremize vatanın tarihi.

Sanma ki ciddiyet ile sarf ederim sanatımı ney elimde suyu durmuş kuru musluk gibidir. Bezmi meyde sühefanın saza meftun oluşu nazarımda su içen eşeğe ıslık gibidir.

Şahit-i şevk u safa etmez teveccüh bizlere yaver-i bahtı ezelde gırtlağından boğmuşuz. Safha-i mazi mülevves hal b.k ati kenef mader-i hürriyetin güya g.nden doğmuşuz.

Bu tecelli-i hayat aşk ile büktü belimi çağlayan gözyaşı mı yoksa ki hicran seli mi? İnleyen saz-ı kazanın acaba bam teli mi? Çevrilir dest-i kaderle bu şu’unun fili mi?

Bir günahkâr insanım ben yok yüzüm Peygambere. İstemem bir türlü gitmek böyle huzur mahşere. Tesadüf eylerim derken belki bir gün rehbere düşmüşem elsiz ayaksız bak aslan-ı haybere.

Çıkmıyor bir an ciğerden geldi sevda hançeri. Hakkın aşkına esir ol doğum günlerden beri zikreylerim ismini ben gal-u beladan beri. O kadar yandım yakıldım unuttum her yeri.

Neyzen çalarken mi neşelenirsin yoksa neşeli olduğun zaman mı çalarsın? Maliye bakanı hakkında yolsuzluk dedikodularının dolaştığı bir dönemidir. Neyzen Maliye vekili değilim ki çalarken zevk alayım.

Kime sordumsa seni doğru cevap vermediler kimi alçak kimi hırsız kimi deyyus! Dediler. Künyeni almak için partiye ettim telefon bizdeki kayda göre şimdi o mebus dediler.

Yurdu şahane cehalet yeni baştan bürüdü. Hayliden hayli kalınlaştı yobazlık yeniden softalık zorlu anırtı ile aldı yürüdü. Kara bir kinle taassub pusudan çıktı yine yurdu şahane cehalet yeni baştan bürüdü.

Kim demiştir kanun alınmıştır ayakaltına böyle bir halin vukuunda hamiyyet çiğnenir. Devleti yolsuz görenler halt eder bir beldede kaldırım olmazsa kanun-ı hükûmet çiğnenir.

lstırabın sonu yok sanma bu alem de geçer ömr-i fani gibidir gün de geçer dem de geçer gam karar eyliyemez hande-i hurrem de geçer devr-i şadi de geçer gussa-i matem de geçer gece gündüz yok olur an-ı dem adem de geçer.

Ne şeriat ne tarikat ne hakikat ne türe süremez hükmünü bunlar yaşadıkça bu küre cahilin korku kokan defterini tanrı düre! Marifet mahkemesinde verilen hükme göre cennet iflas eder efsane-i adem de geçer.

Ney susar mey dökülür gulgule-i cem de geçer ibret aldın okudunsa şu yaman dünyadan nefsini kurtara gör masyad-ı mafihadan. Niyyet-i hilkatı bul aşk-ı cihan aradan önü yoktan sonu boktan bu kuru da’vadanutanır gayret-i gufranla cehennem de geçer.

Neyzen Tevfik Sözleri

Neyzen Tevfik Sözleri, Neyzen Tevfik Sözleri Kısa, Neyzen Tevfik Sözleri Anlamlı, Neyzen Tevfik Sözleri Facebook, Neyzen Tevfik Güzel Sözleri, Neyzen Tevfik Sözleri Whatsapp
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- REKLAM ALANI-INTRODUCE

En son İÇERİKLER

Koç Burcu Günlük Yorum

23.05.2023 - Salı Günü Koç Burcu Yorumu Bugün enerji seviyenizin yüksek olduğunu hissedebilirsiniz. Bu, sizin çok hareketli ve atılgan olduğunuz anlamına gelir. Yeni fikirler ve...

GüzelArt Diş Hekimi Duvar Saati

GüzelArt Diş Hekimi Duvar Saati: Estetik ve Fonksiyonel Tasarım Diş hekimleri için özel olarak tasarlanmış olan GüzelArt Diş Hekimi Duvar Saati, hem estetik açıdan göze...

Diş Hekimi İçin Ahşap ve MDF Duvar Saatleri

Diş Hekimi İçin Ahşap ve MDF Duvar Saatleri Özet: Diş hekimleri için özel olarak tasarlanmış GüzelArt Ahşap Duvar Saati ve MDF Duvar Saati modellerini incelemektedir. Bu...

Diş Hekimliği Mesleğine Özel GüzelART Duvar Saatleri

Diş Hekimliği Mesleğine Özel GüzelART Duvar Saatleri Diş hekimliği mesleği, toplum sağlığı için büyük önem taşıyan bir meslektir. Diş hekimleri, diş sağlığı konusunda hizmet verirken,...

Yardımcı Sayfaların Kurgulanması

Yardımcı Sayfa Kurgulanması E-ticaret sitelerinden başarılı bir sonuç elde etmek için hedef kitlenin günün her saatinde sitenin bütün özelliklerini kullanabilmeleri gerekir. Online mağazalardan, ilk ziyaretten...

Ödeme Sayfası Kurgulanması

Ödeme Sayfası Kurgulanması   E-ticarette başarı için tüketicilerin güvenini kazanmak en mühim faktördür. Güven, ziyaretçilerin sepet terk oranlarını düşürür. Ek olarak, satış hacmini artırdığı benzer biçimde...

Ürün Sayfasının Kurgulanması

Ürün Sayfasının Kurgulanması   Bir elektronik ağ üstünden ürün ya da hizmet alım ve satımı yapılması, “elektronik ticaret” şu demek oluyor ki “e-ticaret” olarak adlandırılır. E-ticaret...

E-Ticaret ve Kategori Kurgusu

E-Ticaret ve Kategori Kurgusu E-Ticaret ve Kategori Kurgusu E-ticaret sitesinde kategori sayfası, “ürün listeleme sayfası” olarak da bilinir. E-ticaret sitelerinin eğer olmazsa olmazlarındandır. Ürünlerin sergilendiği ve...

E-Ticaret Sitesi Ana Sayfası Nasıl Olmalıdır

E-Ticaret Sitesi Ana Sayfası Nasıl Olmalıdır E-ticaret sitelerinin en mühim sayfası, ana sayfalardır. “Online mağazanın vitrini” konumundaki ana sayfa, siteyi ziyaret eden kullananların yada müşterilerin...

E-Ticaretin Tarafları

E-Ticaretin Tarafları Elektronik ticaretin tarafları aşağıdaki gibi sıralanabilir. Bu sıralama sözleşme hukuku çerçevesinde, e-ticaretin süjeleri ile birlikte, e-ticaretle ilgili konularda kamusal görev üstlenen/üstlenecek olan kurumları...

DÜKKAN'DAN

İndirim!

Dikdörtgenler Duvar Saati

259,99 799,99 
İndirim!

Whiskey is my Spirit Animal

99,99 
İndirim!

Viski & Puro Duvar Saati

489,99 2.150,00 
İndirim!

Nüans Duvar Saati

159,99 799,99 
İndirim!

Özgür Ruh Duvar Saati

99,99 499,99 
İndirim!

Fil Duvar Saati

99,99 499,99 
İndirim!

Hatıra Duvar Saati

99,99 499,99 
İndirim!
Para biriminizi seçin