Marangozuna Yaptırabileceğin 12 Mobilya Fikri

Evin için doğru mobilyayı bulmak gerçek bir zorluk olabilir. Eski mobilyalar güzel ve etkileyici olsa da, aynı zamanda hantal da olabilirler ve taşınmayı kabus haline getirebilirler. Öte yandan yenisini satın almak daha ucuz ve daha kolay olabilir, ancak pratik ihtiyaçlarını karşılamak ve ev dekoruna uydurmak için tam olarak ihtiyacın olan parçayı bulmak her zaman mümkün değildir. Ama bu seni korkutmasın, elbette üçüncü bir seçeneğin daha var. Sana özel mobilyaları yaratmak için bir marangozla anlaşmak, yakalamak istediğin farklılığı sağlamanın harika bir yoludur. Bu sayede kendi isteklerine göre yapılmış benzersiz parçaları kolaylıkla elde edebilirsin. Tüm gereksinimlerini karşılayan ideal tasarımı bulmak için aylar süren araştırma ve planlama günleri gerekebilir. Bugün inceleyeceğimiz özel mobilyalar bu ihtiyaçları ve daha fazlasını karşılamak için kolaylıkla tasarlanabilir. Bu yüzden doğrudan mağazadan alabileceğin mobilya seçenekleri sunan çeşitli satıcılar olsa da, özelleştirildiğinde en iyi sonucu veren bazı parçalar için yazımızı inceleyelim.

 

1.Şehirde Olduğunuzu Unutturacak Bir Balkon

Balkonun için yaptıracağın basit bahçe mobilyaları ve bir parça yeşil bitkinin de bulunduğu mini bir düzenleme ile şehirde yaşadığını kısa süreliğine de olsa unutabilirsin. Farklı şekillerde bir çok balkon mevcut, bu küçük alanı en verimli şekilde kullanmak için balkonuna özel bir tasarım isteyebilirsin. Eğer elinden ufak tefek kendin-yap işleri geliyorsa, bu tür bir projeyi kendi başına yapma şansın da var.

balkon-ahşap-kaplama

2. Bahçe Özellikli Duvar Tesisatları

Çekici olmayan dış duvarların veya doldurmak için bir bahçe alanın olduğunda, marangozlar yeni en iyi arkadaşların olabilir. Bitkilerle süsleyebileceğin muhteşem ahşap özellikli duvarları hızlı ve kolay bir şekilde yaptırtabilirsin.

balkon-bahçe-yapıları

3. Benzersiz Duvar ve Tavan Dekorasyonları

Yaratıcı ve enerjik bir çocuk odası için, çekingen bir duvar dekoru yerine arkalarında özel ışıklandırma ile tavana uzanan oyun alanlarına da imkan tanıyan dekorlar oluşturmayı deneyebilirsin. Karmaşık görünebilir, ancak bir marangoz bunu sorunsuz bir şekilde hayata geçirebilir.

duvar-dekorasyonu-çocuk-odası

4. Fonksiyonel Mutfak Dolapları

Dolap alanını mükemmel bir şekilde planlamış olsan bile, mutfaklar hiçbir zaman yeterince depolama alanına sahip olmadıkları için kötü bir şöhrete sahiptir. Ancak gizli bir kiler dolabı oluşturmak için bir marangozla anlaşırsan bu durum artık sorun olmaktan çıkabilir. Çekmeceler, rafların tümü bu alandan en iyi şekilde yararlanır ve her şeyi mükemmel bir şekilde organize eder.

fonksiyonel-mutfak-dolapları

5. Ahşap Mutfak Dolapları

Gerçek ahşaptan üretilmiş mobilyalara rastlamak neredeyse imkansız bir hale geldi. Masif ahşap plakaların kullanıldığı sınırlı sayıda mobilya modeli haricinde genellikle mdf, sunta gibi malzemeler mobilyaların ana gövdesini oluşturuyor. Peki ya gerçek ahşaptan bir mutfak yaptırmak istersen? O zaman hazır mutfaklardan ümidinizi kesebilirsiniz. Ama biraz pahalıya çıkacak olsa da özel olarak yaptıracağın gerçek ahşap mutfak, hiç kuşkusuz evinin en göz alıcı bölümü olacaktır. Mutfağında yüzde yüz doğal ve gerçek ahşaptan yapılmış, hatta onun gövdesel kusurlarını bile taşıyan bir masa ve bir çift banktan oluşan bir oturma grubu olsun ister miydin? Bu takım biraz maliyetli olabilir ama kullanım süresinin sıradan bir yemek odası takımını katlayacağını da unutmamak gerek.

ahşap-mutfak-dolapları

6. Akıllı Taşınabilir Ofisler

Ofis alanına ihtiyacın olduğunda, ancak tüm odayı bilgisayarına ayırmak istemediğinde, harika çok işlevli mobilyala bu sorunu çözmek için marangozuna danışabilirsin. Bir ofis alanı yaratarak ve odayı farklı alanlara bölerek aynı zamanda kitaplık da yaratabilirsin.

taşınabilir-ofis-masası

7. Montessori Yatak

Montessori yatak, çocukların kolayca erişebileceği şekilde yer yatağı olarak hazırlanmıştır. Bu yatak çocukların kendi başına ulaşabileceği, uykusu geldiği zaman rahatlıkla yatağına girebileceği, uyandıktan sonra elinden geldiği kadar yatağını toplayabileceği bir yatak çeşididir. Genel olarak çatılı şekli ile özdeşleşen Montessori yatak, sadece bir yer yatağının odada konumlandırılması ile de kullanılabilir. Önemli olan tek şey çocuğun kendi başına hareket etmesini sağlayabilmektir. Bu imkanı sağlayan bu yatakları marangozuna kolaylıkla yaptırabilirsin.

montessori-yatak

8. Alışılmışın Dışında Yataklar

Yatak odanda gerçek anlamda farklı bir mobilya elde etme niyetindeysen, marangozuna hayalindeki yatağı anlatarak işe başlayabilirsin. Örnekleri incelemen isteklerini ifade etmeni kolaylaştırabilir. Bugüne kadar gördüğün hiçbir yatak odasına benzemeyen bu oda, aslında sandığın kadar maliyetli de olmayabilir.

 

yatak-odası-fikirleri

9. Pratik Giyinme Odası Çözümleri

Her bireyin gardırop ihtiyacı farklıdır ve bir kişinin tüm gereksinimlerini karşılayan hazır bir dolap bulmak zordur. Marangoz gardırobunu özel olarak hazırlayarak, mevcut alanı ölçebilir ve verilen alana tam olarak uyacak bir mobilya inşa edebilir. Ayrıca ihtiyacına göre ayakkabı rafları, giysileri asmak için alan vb. tercih edebilirsin. Hepimiz gardırobumuzda çok yer kaplayan sinir bozucu aksesuarlar olduğunu biliyoruz, peki ya gizli bir aksesuar teşhir ünitesine ne dersin? Duvarın içine inşa edilmiş ve aynanın arkasına özenle gizlenmiş olan bu modeli yaptırmayı düşünebilirsin. Profesyonel bir marangoz bunu rahatlıkla halledebilir.

giyinme-odası

10. Ahşap Raylı Kapılar

Kapı ve pencere doğramaları artık hemen hemen her boyutta ve renkte bulunabiliyor, üstelik de oldukça uygun fiyatlara. Ama bu örnektekine benzer bir kayar kapıyı hazır olarak bulman kolay olmayabilir. Yine de bunun gibi benzersiz bir kapı istiyorsan, marangozun sana yardımcı olacaktır. 

ahşap-raylı-kapılar

11. Yaratıcı Depolama Çözümleri

İşte sana hazır şekilde satın almanın asla mümkün olmadığı bir mobilya örneği. Evindeki merdivenlerin altına birebir uyacak bir dolabı hazır olarak bulman için gerçek bir mucizeye ihtiyacın olabilir. Ama marangozun bu sorunu kolaylıkla ve mükemmel bir şekilde çözebilir.

merdiven-altı-depolama-çözümleri

12. Banyo Dolapları

Banyo mobilyaları hemen hemen her evde birbirine en çok benzeyen şeylerdir. Genellikle belli başlı markalardan ve yapı marketlerden alınıp hiçbir değişikliğe gidilmeden kullanılırlar. Sen kendi banyonda daha özgün mobilyalar arıyorsan, basit bir banyo dolabı modelini banyonun ölçülerine uyacak şekilde yaptırabilirsin.

banyo-dolapları
12 Mobilya Fikri , 12 Mobilya Önerisi  , Marangozunuza yaptıracağınız 12 Mobilya Fikri , marangoza yaptırabiliceğiniz 12 Mobilya Önerisi
Alıntı: armut.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kargo ücretleri alıcılarımız tarafından karşılanır ve 14 gün içinde iade hakkı mevcuttur. İade kurallarıyla ilgili detaylar için lütfen İade Kuralları sayfasını inceleyiniz. Müşteri memnuniyeti önceliğimizdir.