İçeriğe geç

Küçük Alanlar İçin En Yaratıcı Yemek Masası Fikirleri

Küçük Alanlar İçin En Yaratıcı Yemek Masası Fikirleri

İster mutfağında ister salonunda, alanın ne kadar küçük veya dar olursa olsun, bir fincan kahvenin veya hızlı bir akşam yemeğinin tadını çıkarabileceğin bir alan olmalıdır. Küçük bir mutfağın varsa tek seçeneğinin tezgahın üzerini kullanmak olduğunu düşünüyorsan, tekrar düşünmelisin. Kaybolan katlanır masalardan kompakt bir yemek alanı oluşturan kurulum ile, yemeklerin için en dar alanlara bile küçük bir yemek masası eklemenin yolları vardır. Küçük alanından en iyi şekilde yararlanmana ve evinin konforunda daha fazla yemeğin tadını çıkarmana yardımcı olmak için en yaratıcı yemek masası fikirlerini bir araya getirdik.

 

Duvara Monte Masa Tablası Ekleyin

İnce bir yemek alanı için ihtiyacın olan tek şey bir tahta parçası ve bazı sağlam L braketlerdir. Masa tablasını evinde bulunan bir niş, boş bir duvar ya da pencere önüne yerleştirebilirsin. Düzgün bir şekilde uygun yükseklikte ayarladığın barın altına sıkışabilen ve geçişe engel olmayan taburelerle eşleştirebilir, kolaylıkla şık görünün bir yemek masası oluşturabilirsin.

masa-tablası

Küçük Alanlar İçin En Yaratıcı Yemek Masası Fikirleri

Katlanır Yemek Masası Yaratın

Bu ustaca tasarım, zemin alanını günün geri kalanında temiz tutarken sabah kahvesi için uygun bir alan sağlar. Bazı versiyonları duvara tamamen düz katlanırken, dolap ve depolama amacını da içinde barındırabilir. Kahve malzemeleri, şeker ya da baharatlarını bu alana dizerek kahve içmeye ve yemek yemeye elverişli bir yemek masası elde edebilirsin.

katlanır-yemek-masası

Yuvarlak Masa İle Kafe Kültürü

Paris’te bir kaldırım kafesini çağrıştıran bu klasik kurulum için ihtiyacın olan tek şey küçük bir yuvarlak masa ve birkaç sandalye. Yemek alanının kalabalık hissetmesini önlemek ve alanı daraltmamak için küçük bir masa ve sandalyeler seçmeye özen göstermelisin.

yuvarlak-masa

Adanız Çift Görev Yapsın

Hem bir mutfak adası hem de yemek masası için yerin olmayabilir, öyleyse neden her iki ihtiyacını da karşılayabilecek bir parça seçmeyesin? Sadece birkaç yüksek tabure ve hazır olan yemeklerini kolaylıkla sunabileceğin şık bir yemek masası kullanıma hazır.

mutfak-adası-masa

Küçük Alanlar İçin En Yaratıcı Yemek Masası Fikirleri

Damla Yapraklı Masayı Tercih Edin

İster yuvarlak ister kare bir tasarım seçin, damla yapraklı masa alandan ciddi bir tasarruf sağlar. Taban ekstra sayaç alanı görevi görür ve kaç kişiyi barındırdığına bağlı olarak yapraklar kaldırılabilir veya alçaltılabilir.

damla-katlanabilir-yemek-masası

Bir Kaide Masa Seçin

Dostlarını çağırarak kalabalık bir masa kurman gerekiyorsa, bir kaide masası seçmelisin. Bu tür bir masa, araya girecek köşe ayakları olmadığı için daha fazla sandalyeyi barındırabilir ve konukların ayaklarını daha rahat koymalarını sağlar. Modern lale tarzlarından geleneksel ahşap orta masalara kadar, her mutfak tasarımına uyacak bir tek ayaklı masa vardır.

kaide-masası

Bir Köşe Oluşturun

Kullanılmayan bir köşeyi rahat bir yemek köşesine dönüştürmek, boş alanların verimli kullanılması konusunda oldukça etkili bir çözümdür. Yerleşik oturma yeri kurabilir veya duvarı kucaklayarak alanın tamamını kullandığın bankları tercih edebilirsin.

köşe-masası

Gizlenebilir Masayı İhtiyaç Duyduğunuzda Kurun

Sıfırdan inşa edilmiş bir mutfak adan varsa, tasarıma gizlenebilir bir yemek masası eklemeyi düşünebilirsin. Bu parça, yemek için veya yemek hazırlamak için fazladan alana ihtiyaç duyduğunda dışarı kayar ve kullanılmadığında tekrar içeri girerek alandan tasarruf sağlar.

gizlenebilir-masa

Genişletilebilir Mutfak Adası

Mutfak adan çıkıntısı olmayan sağlam bir bloksa, onu bir masa olarak kullanmak zor olabilir. Adanın üstüne veya seviyesine bir uzantı yükleyerek bu sorunu çözebilir ve şık bir yemek masası oluşturabilirsin.

genişletilebilir-mutfak-adası

Radyatör Kapağını Dönüştürün

Alan çok dar olduğunda yaratıcı olmamız ve çok işlevli mobilyalara dikkat etmemiz gerekir. Bu akıllı radyatör kapağı aynı zamanda küçük stüdyo daireler ve küçük mutfaklar için mükemmel olan entegre bir katlanabilir tabladır. Maksimum işlev için, duvara katlanır tabureleri asabileceğin kancalar ekleyebilirsin.

radyatör-kapağından-masa

Boşluklardan Köprü Yaratın

Çalışma yüzeyleri arasına ekstra bir tezgah kurarak kendi şef masanı oluşturabilirsin. Sadece yerden tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda modern ve estetik bir görünüm katar; pişirme ve sunma sürecini aktif bir deneyime dönüştürür.

yemek-masası-fikirleri

Materyalleri Karıştırın

Farklı malzemelerden oluşan tezgah ve oturma malzemeleri, kahvaltı barının yemek alanına karakter katar. Bu özelleştirilmiş mutfak adası, renk düzenini açık plan bir odadaki farklı alanlarla birleştirir. Aynı zamanda tezgahı işlevlerine göre farklı alanlara ayırarak kullanışlı bir yemek masası elde etmiş olursun.

materyalleri-karıştırmak
yemek masası , yemek masası fikir , yemek masası fikirleri  , yemek masası önerisi , yemek masası öneri ,  yemek masası önerileri  , yemek masası fikirleri , yemek masası önerileri
 
Alıntı: armut.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir