0,00 ₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Kargo ücretleri alıcılarımız tarafından karşılanır ve 14 gün içinde iade hakkı mevcuttur. İade kurallarıyla ilgili detaylar için lütfen İade Kuralları sayfasını inceleyiniz. Müşteri memnuniyeti önceliğimizdir.

0,00 ₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Kova Burcu

Kova Burcu

Kova Burcu

Zodyak’ın 12 burcundan on birincisi olan Kova burcunun döngüsü her senenin 21 Ocak – 18 Şubat tarihleri içinde gerçekleşir. Yıldız haritanızda Kova burcu gezegen yerleşimine haiz olmasanız da yıl süresince çeşitli gezegenler Kova burcunu ziyaret ederek bu burcun hava enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi idrak etmek önemlidir.

İşte, Kova burcuna dair bilinmesi ihtiyaç duyulan mühim özellikler…

Kova Burcu (20 Ocak – 18 Şubat)

Kova burcu özellikleri (20 Ocak – 18 Şubat)
Sembolü: Kova
Elementi: Hava
Niteliği: Durağan(durgun)
Yönetici gezegeni: Uranüs (özgünlüğün gezegeni)
Renk: Turuncu, gece mavisi, yeşil
Gün: Pazar
Uğurlu sayılar: 4, 7, 11,22, 29
Uğurlu taşları: Yeşim, Obsidyen, Zirkon, Akuamarin, Ametist
Vücutta karşılık etmiş olduğu yer: Ayak bilekleri
Pozitif yönde özellikleri: Bağımsız, emsalsiz, insani, açık fikirli, adil, mantıklı
Negatif özellikleri: Tavizsiz, gösterişçi, söz tutmama
En sevilmiş olduğu şeyler: Dostlarıyla eğlenmek, yardım etmek, entelektüel ortamlar, bilim-kurgu, bağımsız filmler
Nefret etmiş olduğu şeyler: Sınırlar, kırıcı sözler, yalnızlık, bunaltan insanoğlu, karşıt görüşlü insanoğlu, adaletsizlik, ilgi manyağı insanoğlu
Gizli saklı tutkuları: Tamamen özgür olmak
Kuvvetli yanları: Örneksiz fikirler üretebilmek, süratli öğrenmek, yeniliklere açık olmak
Zayıf yanları: Hevesinin acele kırılması, alıngan olmak, mesafeli olmak

Kova burcunun kişisel özellikleri

Burçlar üç değişik niteliğe gore gruplanır: kardinal (öncü), değişken ve durağan(durgun) burçlar. Kova burcu dört durağan(durgun) burçtan biridir; öteki dört durağan(durgun) burç ise Boğa, Aslan ve Akrep’tir. Bu burçlar her mevsimin ortasına denk gelir. Bunlar dengeleyici burçlardır; kendilerine bir amaç belirler ve sonrasında da inşa etmeye başlarlar. Öncü burçların öne attığı heyecanlı fikirleri alır, bu tarz şeyleri somut bir şeye dönüştürürler.

Zodyak’ta hava grubuna ilişik üçüncü burç olan Kova burcu tıpkı öteki hava grubu burçları İkizler ve Terazi benzer biçimde oldukça zihinseldirler. Eğer zihinsel uyarım yoksa sıkılırlar ve motivasyonları düşer. Kova burcu üçüncü hava burcu olduğundan İkizler’in sevinç rüzgarları ile Terazi’nin sevgi kelebeği havasını hepimiz için insancıl bir havaya dönüştürür.

Kovalar utangaç ve sessiz, öteki taraftan eksantrik ve enerjik olabilirler. Sadece her durumda başkalarına yardım etmeyi severler ve vakaları önyargısız bir şekilde değerlendirebilirler. Bu durum onları problemleri kolaylıkla çözebilen insanoğlu yapar. Kova burcu insanları kendilerini çevreleyen enerjiye ve kalabalıklara kolayca uyum sağlayabilmelerine karşın nadir olarak yalnız kalma ihtiyacı da hisseder. Kovalar dünyaya olasılıklarla dolu bir yer olarak bakar.

Kova burcu vizyonerliğini yönetici gezegeni Uranüs’ten alır. Gene Uranüs etkisiyle bazen ürkek yada saldırgan olabilirler. Geleceği öngörebilir ve bundan beş yıl sonrasında ne yapmak istediklerini bilirler. Uranüs ek olarak onlara süratli ve kolay dönüşüm becerisi de vermiştir. Bu sebeple “düşünür, ilerici ve hümanist” olarak bilinirler. Kova burcundaki insanoğlu topluluk içinde kendilerini iyi hisseder. Bu sayede çeşitli zihinsel çatışmalara girebilir, yeni şeylerden haberdar olabilirler. Kova burçları için en büyük güçlük kısıtlanma fikridir. Yalnız kendisi için değil hepimiz için özgürlük ve eşitlik isterler. Kovalar bazen soğuk ve duyarsız olarak algılansalar da bu aslına bakarsak haddinden ilkin başlamış olan yakınlıklara karşı bir müdafa mekanizmasıdır. Başkalarına güvenmeyi ve duygularını samimi bir halde ifade etmeyi öğrenmelidirler.

Kova enerjisi yenilikçi ve öncüdür. Deneysel elektronik müzikten cemiyet odaklı yaşamaya kadar bu burcun keşfetmeyeceği hiçbir şey yoktur. Grupları ve takımları yöneten bir burç olarak insanları toplumsal bir sorun ya da politik bir ajanda çevresinde bir araya getirmek Kova burcunun hususi ilgi alanıdır. Kova enerjisi keskin ve hatta kimi zaman garip bir enerjidir. Ütopik dünyalar hayal etmemizi sağlar; bilim kurgunun ve icatların burcudur. Kova tesiri bir taraftan bizi asileştirebilir ve gerçeklikten uzaklaştırabilirken öteki taraftan da başka zamanlarda göremediğimiz olasılıkları görmemize destek verir. Ek olarak duygularımızı ifade etme mevzusunda gönülsüz olabiliriz – Kova enerjisi rasyonel akıl yürütmeyi ve duygulara soğukkanlı bir yaklaşımı tercih eder.

Kova burcu bayanı
Kova Burcu (20 Ocak – 18 Şubat)

Kova burcu bayanı – Aşk
Kova kadınlarının soğuk bir cazibesi vardır; tıpkı uzaktaki bir yıldızın soğuk ve sıska parıltısı benzer biçimde. Yanınızda otururken bile ruhları sizden binlerce ışık yılı uzaklıkta olabilir. Sıcakkanlı, duygusal sevgililer olması imkansız değillerdir. Fakat hakikaten âşık oldukları şey zihinsel bir ilişkidir; mühim olan şu anda ilişkilerinde ne hissettikleri değil, gelecekteki planlarıdır.

Kova burcu bayanı – Cinsellik
Söz mevzusu cinsellik olduğunda Kova bayanı nadiren bayağı bir seksi tercih eder. Başkalarını utandırabilecek pek oldukça şeyi yapmaktan keyif alır ve yeni şeyler denemekten çekinmezler. Dolayısıyla partnerlerinden de aynı şeyi beklerler; bu yüzden partnerinin de açık fikirli olması gerekmektedir.

Kova burcu bayanı – İlişkiler
Kova kadınlarının ilişkilerinde kişisel alana haiz olmaları, kendi hayatıyla ilgili kararları kendilerinin verebiliyor olmaları önemlidir. Son aşama bağımsız olan Kova bayanları uzun süre süresince aynı yere çakılı kalmaktan hoşlanmazlar. Bu burcun bayanları için kontakt önemlidir. Ek olarak bir çok Kova bayanı kendini “sapyoseksüel” olarak görür, dolayısıyla kuvvetli bir zekayı çekici bulurlar.

Kova burcu hanımının sevilmiş olduğu ve sevmediği şeyler
Kova bayanı herhangi bir toplumsal standarda uymaz. Sınırlarda yaşamayı sever ve daima çizgi dışı düşünür. Toplumsal hakkaniyet ve toplumsal değişiklik benzer biçimde mevzulara ilgi duyan Kova bayanları yoksulluk, dünya sağlığı, eşit haklar benzer biçimde mevzulara katkıda bulunmayı ister: Bu yüzden bir Kova hanımını protestolarda, imza kampanyalarında, mitinglerde vs. görmeniz ihtimaller içindedir.

Kova burcu hanımına ne armağan alınır?
Kova bayanları, aldığınız armağan daha ilkin görmedikleri bir şey olduğu müddetçe ne alırsanız alın beğenir. Neredeyse her şehirde bulunan bir zincir mağazadan armağan kartı vermek, ona önemsenmiyormuş benzer biçimde hissettirebilir. Dolayısıyla Kova hanımına tıpkı onun benzer biçimde benzersiz ve olağan dışı bir şey almanız gerekmektedir. Nadir görülen kristaller ya da taşlar güzel bir seçenek olabilir.

Kova burcu erkeği
Kova burcu erkeği – Aşk
Kova erkekleri bir çok süre garip bir komiklik anlayışına haizdir; bu komiklik anlayışını flört ettikleri kişileri baştan çıkarmak için kullanırlar ve aynı anda birkaç kişiyle flört edebilirler. Müzmin bekarlıkları ile nam salmış Kova erkeklerinin garip yanlarıyla başa çıkmak uzun solukta zor olabilir.

Kova burcu erkeği – Cinsellik
Bunaltılmadığı müddetçe Kova erkeği sekse, romansa ya da aşka iş ciddiyetiyle yaklaşır. Cinselliğe yönelik yaklaşımı mesafeli ve gülünç olabilir – katı yürekliliği ve ardında kırık kalpler bırakmasıyla meşhurdur. Erotizm, Kova erkeği için deneysel bir alandır; oyunlar oynamayı, fantezileri canlandırmayı ya da en yeni cinsellik oyuncaklarını kullanarak sekse bilimsel bir yaklaşım getirmeyi sever.

Kova burcu erkeği – İlişkiler
Kova erkekleri toplumun standartlarına ve beklentilerine uymayı reddeden emsalsiz insanlardır. Bu özgünlükleri giyim, meslek ya da siyasal görüş açısı seçimlerinde görülebilir fakat daha ziyade eş seçimlerinde ortaya çıkar. Her daim kendilerinden daha olağan dışı insanlarla beraber olmayı isterler.

Kova burcu erkeğinin sevilmiş olduğu ve sevmediği şeyler
Kova burcu erkeği pek oldukça insan tarafınca dört gözle beklenen fakat oldukça azca insan tarafınca hakikaten anlaşılan insanlardır. Bunun sebebi büyük seviyede Kova erkeklerinin bir çok süre ya zamanının oldukça ötesinde olmaları ya da bir çok insanoğlunun duymaya hazır olmadığı köktencilik fikirlere haiz olmalarıdır. Bir çok süre toplumdan dışlanmış hissederler. Kendileri benzer biçimde düşünen, onlar benzer biçimde ileriyi gören insanların yanındayken mutlu olurlar.

Kova burcu erkeğine ne armağan alınır?
Kova erkeğinin garip şeyleri biriktirmek benzer biçimde bir alışkanlığı vardır. Güzel bir tıraş makinesi benzer biçimde bir armağan de onu mutlu edebilir fakat eski zamanlardan kalma görünümlü bir teleskop, antika gözlük benzer biçimde olağan dışı şeyler daha oldukça hoşuna gidecektir. Ek olarak entelektüelliğe ehemmiyet veren Kova erkekleri için kitaplar, dergiler, çizgi romanlar da güzel bir seçenek olabilir.

Kova burcunun burç uyumu
Kova Burcu (20 Ocak – 18 Şubat)

Kova burcunun en iyi anlaştığı burçlar
Yay – Kova uyumu
Yay burcu da Kova burcu da macerayı, çeşitliliği ve öngörülemezliği seven neşeli, enerjik ve canlı burçlardır. Ek olarak her ikisi de büyük düşünür ve dünyayı tüm insanlık için daha iyi bir yer haline getirme fikrini severler. Topluma ve insanoğlu arası etkileşime duydukları sevgi toplumsal hayatlarının varlıklı olmasını elde edecektir. Aralarındaki ilişki uzun soluklu ve keyifli bir ilişki olacaktır.

Terazi – Kova uyumu
İkisi de hava burcu olduğundan etraflarında insanların olmasını sever ve etken bir toplumsal hayata gereksinim duyarlar. Ek olarak entelektüel açıdan da aralarında kuvvetli bir bağ olacaktır. Eğer Kova, Terazi’nin başkalarını mutlu etme ihtiyacını zayıflık olarak görmeyip anlayabilirse, ilişkileri uyumlu bir evlilikle sonlanabilir.

İkizler – Kova uyumu
Kova da İkizler de eğlenceye düşkün, toplumsal yönü güçlü bireylerdir; muhabbet etmeyi, düşünce alışverişini ve her türden çeşitliliği severler. İlişkileri o denli garip ve büyüleyicidir ki devamlı konuşma ihtiyacı hissederler. Cinsel hayatları da son aşama tatminkar ve tutkuludur; ikisi de birbirini çekici bulacaktır. İlişkilerinde kıskançlık ya da garez olmadığı müddetçe uyumlu bir birliktelikleri olacaktır.

Kova burcunun anlaşamadığı burçlar

Başak – Kova uyumu
Her ikisi de rasyonel burçlar olsa da hayata yaklaşımları o denli farklıdır ki birbirleriyle çatışırlar. Başak burçlarının kılı kırk yaran, kötümser tarafları iyimser ve dost canlısı Kova’nın canını sıkacaktır. Kova’nın devamlı insanlarla etkileşim halinde olma ihtiyacı da bir toprak burcu olarak eve kapanıp kalmaya eğilimli olan Başak’ın hoşuna gitmeyecektir.

Balık – Kova uyumu
İlk başta bu ikisi birbirlerinin büyüleyici fikirlerine kapılıp gitseler de eninde sonunda Balık, özgürlüğüne düşkün, uçarı Kova’nın gözüne fazla ilgi meraklısı görünecektir. Kısa süre sonrasında Kova, Balık’ın yüce idealleri ve bağımlı olmaya meyli sebebiyle bunalacaktır. Balık ise Kova’nın mesafeli yaklaşımı sebebiyle sevilmediğini, beğenilmediğini düşünecektir. Son olarak bu ikisi birbirlerini aşağıya çekecek ve ilişkileri uzun solukta başarıya ulaşmış olamayacaktır.

Akrep – Kova uyumu
Kova’nın kendi bireyselliğinden en ufacık bir taviz verme mevzusundaki isteksizliği talepkâr Akrep’in canını sıkacaktır. Akrep’in bunalımlı halleri, kıskançlığı ve sahipleniciliği de Kova’nın kapana kısılmış hissetmesine sebep olacaktır. Ek olarak bir çift olarak toplumsal hayatlarının ne seviyede olması gerektiği mevzusunda da sorun yaşayacaklardır: Kova devamlı parti verip çevresinde insanların olmasını isterken Akrep yalnız kalmayı tercih edecektir. Kısacası, bu beraberlik pek oldukça açıdan doyum edicilikten uzaktır.

Belirsizler

Kova – Kova uyumu
Kova – Kova birlikteliği mükemmel bir ilişki olma potansiyeline haizdir. Her ikisi de kabullenici, yenilikçi, toplumsal yanı kuvvetli ve değişkendir. Cinsel hayatları tatminkar, toplumsal hayatları varlıklı olacaktır ve beraber pek oldukça serüven yaşayacaklardır. Bununla birlikte her ikisinin de bireyselliklerini uçlara götürme ve bir çift olarak aidiyetlerine itina göstermeyi savsaklamak tehlikesine dikkat etmelidirler. Ek olarak ikisinin de bağlılığın ille de boğucu, negatif bir kavram olmadığını öğrenmeleri gerekmektedir.

Aslan – Kova uyumu
Kova’nın yenilikçi fikirleri ve organik ışıltısı Aslan’ı büyülerken Aslan’ın sanatla alakalı tutkusu Kova’nın hoşuna gidecektir. Gelgelelim Kova, Aslan’ın ilgi—alâka beklentisini karşılayamayacak kadar mesafeli olabilecekken Aslan’ın ölçüsüzlüğü ve bencilliği insancıl Kova’nın canını sıkabilir. Birbirlerinin gereksinimlerini karşılamaya dikkat ederlerse aralarındaki birlikteliğin iyiye gitme ihtimali vardır lakin her ikisinin de bunun için uğraşması gerekmektedir.

Kova burcuna uygun meslekler
Kovalar hayal güçlerini işlerinde kullanmaya yatkın burçlardır. Hayal gücünün gelişimine olanak tanıyan meslekler Kovalar için uygundur. Ek olarak insanlığa faydası olan ve zeka gerektiren işler yapmayı da severler. Bu yüzden “Kovalar uzay bilimci, astronot, yoga eğitmeni, fotoğrafçı, pilot, astrolog, tayyare mühendisi, elektrikçi, icat eden, radyolog, toplumsal medya uzmanı, terzi, teknik ressam olduklarında daha mutlu olabilirler.”

İlginizi çekebilir: Yıldızlar aslına bakarsak hangi işi yapmamız icap ettiğini söylüyorlar

Kova burcu ünlüler
Oprah Winfrey,
Jennifer Aniston,
Bob Marley,
Justin Timberlake,
Alicia Keys,
Michael Jordan,
Ellen DeGeneres,
Shakira,
John Travolta,
Abraham Lincoln,
Franklin D. Roosevelt,
Ronald Reagan,
Virginia Woolf,
Charles Dickens

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- REKLAM ALANI-INTRODUCE

En son İÇERİKLER

Koç Burcu Günlük Yorum

23.05.2023 - Salı Günü Koç Burcu Yorumu Bugün enerji seviyenizin yüksek olduğunu hissedebilirsiniz. Bu, sizin çok hareketli ve atılgan olduğunuz anlamına gelir. Yeni fikirler ve...

GüzelArt Diş Hekimi Duvar Saati

GüzelArt Diş Hekimi Duvar Saati: Estetik ve Fonksiyonel Tasarım Diş hekimleri için özel olarak tasarlanmış olan GüzelArt Diş Hekimi Duvar Saati, hem estetik açıdan göze...

Diş Hekimi İçin Ahşap ve MDF Duvar Saatleri

Diş Hekimi İçin Ahşap ve MDF Duvar Saatleri Özet: Diş hekimleri için özel olarak tasarlanmış GüzelArt Ahşap Duvar Saati ve MDF Duvar Saati modellerini incelemektedir. Bu...

Diş Hekimliği Mesleğine Özel GüzelART Duvar Saatleri

Diş Hekimliği Mesleğine Özel GüzelART Duvar Saatleri Diş hekimliği mesleği, toplum sağlığı için büyük önem taşıyan bir meslektir. Diş hekimleri, diş sağlığı konusunda hizmet verirken,...

Yardımcı Sayfaların Kurgulanması

Yardımcı Sayfa Kurgulanması E-ticaret sitelerinden başarılı bir sonuç elde etmek için hedef kitlenin günün her saatinde sitenin bütün özelliklerini kullanabilmeleri gerekir. Online mağazalardan, ilk ziyaretten...

Ödeme Sayfası Kurgulanması

Ödeme Sayfası Kurgulanması   E-ticarette başarı için tüketicilerin güvenini kazanmak en mühim faktördür. Güven, ziyaretçilerin sepet terk oranlarını düşürür. Ek olarak, satış hacmini artırdığı benzer biçimde...

Ürün Sayfasının Kurgulanması

Ürün Sayfasının Kurgulanması   Bir elektronik ağ üstünden ürün ya da hizmet alım ve satımı yapılması, “elektronik ticaret” şu demek oluyor ki “e-ticaret” olarak adlandırılır. E-ticaret...

E-Ticaret ve Kategori Kurgusu

E-Ticaret ve Kategori Kurgusu E-Ticaret ve Kategori Kurgusu E-ticaret sitesinde kategori sayfası, “ürün listeleme sayfası” olarak da bilinir. E-ticaret sitelerinin eğer olmazsa olmazlarındandır. Ürünlerin sergilendiği ve...

E-Ticaret Sitesi Ana Sayfası Nasıl Olmalıdır

E-Ticaret Sitesi Ana Sayfası Nasıl Olmalıdır E-ticaret sitelerinin en mühim sayfası, ana sayfalardır. “Online mağazanın vitrini” konumundaki ana sayfa, siteyi ziyaret eden kullananların yada müşterilerin...

E-Ticaretin Tarafları

E-Ticaretin Tarafları Elektronik ticaretin tarafları aşağıdaki gibi sıralanabilir. Bu sıralama sözleşme hukuku çerçevesinde, e-ticaretin süjeleri ile birlikte, e-ticaretle ilgili konularda kamusal görev üstlenen/üstlenecek olan kurumları...

DÜKKAN'DAN

İndirim!

Dikdörtgenler Duvar Saati

259,99 799,99 
İndirim!

Whiskey is my Spirit Animal

99,99 
İndirim!

Viski & Puro Duvar Saati

489,99 2.150,00 
İndirim!

Nüans Duvar Saati

159,99 799,99 
İndirim!

Özgür Ruh Duvar Saati

99,99 499,99 
İndirim!

Fil Duvar Saati

99,99 499,99 
İndirim!

Hatıra Duvar Saati

99,99 499,99 
İndirim!
Para biriminizi seçin