Kapı Süsü fikirleri

Kapı Süsü fikirleri

İlk izlenimler her zaman için çok önemlidir. Bir evin ilk izlenimini yaratan eleman ise elbette evin giriş kapısıdır. Evinin giriş kapısına asacağın şık ve etkileyici bir kapı süsü, bir yandan dekorasyon tarzını yansıtmaya yardımcı olurken bir yandan da misafirlerine senden önce sıcak bir ‘hoş geldin’ diyecektir. Kapı süsü aynı zamanda kendin yap sürecine en uyumlu olan, en kolay oluşturulabilecek dekorasyon parçalarından biri olarak karşımıza çıkar. Unutma ki kendin yap kapı süsünü oluştururken, satın alıp kullanabileceğin çok çeşitli dekoratif malzemeler var olduğu gibi, evinde bulunan kullanmadığın eşyaları da değerlendirmen mümkün. Eğer sen de kendin yap kapı süsünü oluşturmak istiyor, ilk adımı atmak için ilham verici fikirlere ihtiyaç duyuyorsan farklı tarzlarda dekoratif kapı süslerini incelediğimiz bu yazımızı mutlaka okumalısın.

Dekoratif süsler ekle

Halihazırda kullandığın eski kapı süsünden sıkıldın mı? Var olan kapı süsünü çeşitli eklemelerle yepyeni bir görünüme kavuşturabilirsin. Elindeki kapı süsünün üzerindeki çiçekleri geriye sadece yeşil yapraklar veya dallar kalacak şekilde ayıklayıp açılan boşluklara plastik dekoratif kelebekler, kuşlar, arılar ve aklına gelebilecek daha pek çok süsleme yapıştırarak evinin girişine bahar havası getirebilirsin.

dekoratif-susler-ile-kapi-susu

Eski eşyalardan yararlan

Bahar mevsimi temalı bir kapı süsü yapmak istiyorsan ana malzeme olarak bahar temasını yansıtan bir çiçek sulama kabı ya da sepet kullanmak isteyebilirsin. Bu eşyaları evinde artık kullanmadığın parçalar arasından tercih edebileceğin gibi, satın da alabilirsin. Bu tarz bir kapı süsü dekore etmek ise oldukça kolay, seçtiğin eşyanın içini dilediğin türde ve sayıda çiçeklerle doldurup süsleyerek kapına asman ya da bir ip ile bağlaman yeterli.

bahar-temali-kapi-susu

Renkli kurdeleler ile süsle

Satın aldığın kapı süsü iskeletini seçtiğin bir ya da birden fazla canlı renkte kurdele ile süsleyerek bir kapı süsü oluşturabilirsin. Kurdelenin rengi ve dokusu ile oluşan arka plan üzerine çiçekler ya da plastik meyve süslemeleri ekleyerek kapı süsünü daha da çarpıcı bir hale getirebilirsin.

kurdeleler-ile-kapi-susu

Tohum paketlerini değerlendir

Bahçeciliğe ilgin varsa, tohumlarını kullandığın ve elinde arta kalan tohum paketlerini kapı süsü dekorasyonunda kullanabilirsin. Bu ilginç kapı süsünü oluşturmak için boş çelenk iskeletine tohum paketlerini yapıştırman yeterli olacaktır. İstersen görünümü canlandırmak için ektiğin taze ve canlı çiçeklerden aralara serpiştirebilirsin.

paketler-ile-kapi-susu

Minimal tarzı dene

Oldukça ekonomik bir fiyata satın alabileceğin bir kasnağın üzerine ekleyeceğin minimal bir dokunuş ile sade ve zarif bir kapı süsü meydana getirebilirsin. Oluşturduğun tasarımın arka planında kasnağın iskeletinin görünmesi kapı süsüne yalın ve içten bir hava katacaktır.

minimal-kapi-susu

Cupcake kağıtlarından faydalan

Cupcake kağıtları; tatlıları süslemekten başka işler için de kullanabilir, mesela benzersiz bir kapı süsü oluşturmana yardımcı olabilir. Yapım süreci, rengini ve desenini beğendiğin cupcake kağıtlarını iç içe dizmekten ibaret olan bu pratik kapı süsünü, kurdele ve plastik süslemeler gibi birçok farklı dekorasyon elemanı kullanarak detaylandırabilirsin.

cupcake-kagitlari-ile-kapi-susu

Sonbahar temasını yakala

Sıradaki kendin yap kapı süsü fikrimiz sonbahar ayları için oldukça hoş bir dekorasyon fikri olabilir. Eskiyen, artık kullanmadığın renkli bir şemsiyenin içine hoşuna giden dekoratif çiçekleri dilediğin gibi doldurarak çabasız ama aynı zamanda etkileyici bir kapı süsü görünümü yakalayabilirsin.

sonbahar-temali-kapi-susu

Dekoratif kağıtlar kullan

Süsleme kağıtları, hediye paketi ya da kitap kaplama kağıtları ilgi çekici bir kapı süsü yaratabilmek için yararlanabileceğin birçok ekonomik malzemeden sadece birkaçı. El becerini ve hayal gücünü kullanarak bu dekoratif kağıtları istediğin biçimde düzenleyebilir ve kapı süsüne hayalindeki görüntüyü verebilirsin.

kagit-ile-kapi-susu

Kumaş seçeneklerini incele

Kendin yap kapı süsünü meydana getirirken işine yarayabilecek ve oldukça ekonomik olan bir başka materyal de kumaşlardır. Satın alabileceğin veya elindeki artık parçalar arasından kullanabileceğin çok çeşitli kumaş rengi, deseni ve dokusu sayesinde sayısız tasarım fikri üretebilirsin. 

kumas-kapi-susu

Alternatif biçimleri dene

Kim demiş kapı süsü çember şeklinde olmak zorunda diye? Kendin yap kapı süsüne kalp, yıldız, bir harf ya da aklına gelebilecek her şekli verebilirsin. Bu uygulama için dikkat etmen gereken tek şey kapı süsü iskeletinin istediğin gibi büküp şekle sokabileceğin elastik bir malzemeden meydana gelmesidir. İskelete dilediğin şekli verdikten sonra hayalindeki kapı süsünü tarzını yansıtan dekoratif materyallerden yararlanarak oluşturabilirsin.

alternatif-kapi-susu

Yılbaşı havasını yansıt

Kendin yap kapı süsünü yılbaşı temasını yansıtacak şekilde dekore ederek yılbaşı ruhunu evinin girişine taşıyabilirsin. Kapı süsünde yılbaşı atmosferini yansıtmak adına kırmızı ve yeşil renklere ağırlık verebilir ya da kar temalı bembeyaz bir kapı süsü hazırlayabilirsin. Bu kapı süsü için tercih edebileceğin birçok yılbaşı temalı dekoratif parçalar satın alabileceğin gibi evinde var olan yılbaşı ağacı süslerini kapı süsü dekorasyonunda değerlendirmen de etkili bir görünüm yaratmanı sağlayabilir.

yilbasi-temali-kapi-susu

Origami sanatından yararlan

İnternette çok sayıda örneğini bulabileceğin basit origami teknikleri ile eşi benzeri olmayan bir kapı süsüne sahip olabilirsin. Pratik origami uygulamalarından yararlanarak oluşturacağın bu kapı süsünde istersen monokrom bir renk düzeni kullanabilir, ya da tarzına uyan birçok rengi bir arada tercih edebilirsin. Bu sade ama etkileyici kapı süsü, evinin girişine genç ve modern bir hava katacaktır.

origami-kapi-susu

Gösterişli bir dekorasyon yarat

Daha gösterişli bir kendin yap kapı süsü dekorasyonu elde etmek istiyorsan, öne çıkan süslemeler için yapay meyveleri tercih edebilirsin. Gösterişli ve ilgi çeken bu dekorasyon için istediğin kadar abartılı düzenlemeler yapabilir, bu kapı süsünü yapay bitkilerle destekleyebilir ya da yalnızca yapay meyvelerden oluşturabilirsin.  

gosterisli-kapi-susu
kendin yap ,  kendin yap kapı süsü , kapı süsleri  , kapı süsü modelleri , kapı süsü fiyatları  , kapı süsü önerisi , kapı süsü fikirleri , Kapı Süsü fikirleri
error: UYARI: Tüm ürünler patent enstitüsü tasarım tescillidir. İzinsiz kopyalanması , kullanılması ve satılması halinde uyarı gerektirmeksizin ASAL HUKUK DANIŞMANLIK yasal işlem başlatmaktadır.