İçeriğe geç

İş başvurusu

İş başvurusu

İş başvurusu

İş başvurusu

 

İş arıyorum
I am looking for a job

Özgeçmişinizi görebilir miyim?
May I see your resume?

İşte özgeçmişim
Here is my resume

Temas kurabileceğim referanslarınız var mı?
Are there references I can contact?

İşte referanslarımın listesi
Here is a list of my references

Ne kadar deneyiminiz var?
How much experience do you have?

Bu alanda ne kadar zamandır çalışıyorsunuz?
How long have you been working in this field?

3 yıl
Three years

Lise mezunuyum
I am a high school graduate

Üniversite mezunuyum
I am a college graduate

Yarı-zamanlı bir iş arıyorum
I am looking for a part time job

Tam zamanlı çalışmak isterim
I would like to work full time

Vakit, her insan için en kıymetli kıymet. Hepimiz, her şeyin daha süratli gerçekleşmesini istiyor; gideceği yere daha acele varmak, alışverişleri daha süratli yapmak, işleri daha süratli ve verimli tamamlamak, daha süratli nitelikli bilgiye erişebilmek benzer biçimde… Peki niçin İngilizceyi de süratli öğrenmeyelim?

‘Gücü kaynağında farkı sonuçlarında’ mottosuyla online İngilizce eğitimi veren Beils,

İngilizce öğrenmeyi kolaylaştırmak amacıyla ‘Süratli İngilizce öğrenmek için ne yapmalı?’ sorusunu ele aldı.

Beils eğitim danışmanları, İngilizce Öğrenme sürecinize hız katmanıza destek olacak 10 ipucunu sizler için derledi.

İşte 10 adımda kolay İngilizce öğrenmenin yolları:

İNGİLİZCE ÖĞRENME HEDEFLERİNİZİ BELİRLEYİN

İngilizce öğrenme yolculuğuna çıkmadan ilkin, öğrenme gerekseme ve hedeflerinizi tespit edin. Kendinize gerçekçi ve erişilebilir hedefler belirlemeniz, öğrenme yolculuğunuzu yön ve motivasyonunuzu kaybetmeden sürdürmenizi sağlar. Amacınız ister kişisel yada mesleki gelişim, ister gezi etmek olsun, İngilizce seviyeniz ne olursa olsun; bireysel İngilizce öğrenme gerekseme ve hedeflerinizi belirlemeniz, süratli ve ergonomik İngilizce öğrenmenize destek olacaktır.

İş başvurusu

İNGİLİZCE KİTAPLAR, YAYINLAR VE İÇERİKLER OKUYUN

Günümüzde İngilizce okumak için daha çok fırsat yaratabilmek amacıyla hem basılı hem de online sayısız parasız ve ücretli kaynağa erişmek mümkün. İngilizce seviyelerine bakılırsa uyarlanmış global Haber siteleri, oldukça çeşitli internasyonal yayınlar, hikayeler, klasik eserler ve oldukça değişik mevzularda oldukça çeşitli okuma parçalarını keşfedin. Daha çok İngilizce içerik okumak, İngilizceyi süratli öğrenmenin yollarından en önemlisi. Bildiğiniz kelimelerin kullanımlarını pekiştirmek, yeni öğrendiğiniz kelimeleri bağlamlarında anlamlandırarak, kelime dağarcığınızı kalıcı şekilde geliştirmek için kucak dolusu İngilizce okumak, süratli İngilizce öğrenmenin en mühim anahtarlarından biri.

HER FIRSATTA İNGİLİZCE DİNLEYİN

İngilizce dinleme becerilerinizi geliştirmek de öğrenmenizi kolaylaştırarak hızlandırmanıza katkıda bulunur. Müzik dinlemekten hoşlanıyorsanız, İngilizce şarkılar tam da size bakılırsa. Ek olarak, ilgi alanlarınıza giren mevzularda podcast’ler keşfetmek yada oldukça çeşitli sesli öykü ve kitap seçeneklerini değerlendirmek de dinleme becerilerinizi geliştirmenize destek olarak, süratli ve ergonomik İngilizce öğrenmenizi sağlar.

İş başvurusu

İNGİLİZCE KONUŞMA PRATİĞİ YAPMAK İÇİN FIRSATLAR YARATIN

İngilizce konuşma pratiği, İngilizce konuşma becerisini geliştirmek ve akıcı konuşmak isteyenler için olmazsa olmaz unsurlardan biri. Değişen teknolojinin sunmuş olduğu imkânlardan da yararlanarak, İngilizce konuşma pratiği yapma fırsatlarınızı çoğaltmaya başlayın ve İngilizce konuşma korkunuzu yenmek için ilk somut adımı atın. İngilizce konuşma dersleri almayı düşünün, bilhassa online konuşma odaklı İngilizce derslerini keşfedin. Konuşma pratiği çalışmalarınızı kendi takviminize uygun şekilde planlama esnekliğinden yararlanarak, süratli ve kolay İngilizce öğrenmeye başlayın.

İş başvurusu

GRAMERİ İNGİLİZCE ÖĞRENİMİNDE ENGEL OLARAK GÖRMEYİN

Daha süratli İngilizce öğrenmek için; grameri, öğreniminizi zorlaştıran bir engel olarak görmekten vazgeçin. Gramer kurallarının arkasında yatan mantığı algılamaya itina gösterin ve ezberlemeden, kalıpları kavramaya çalışın. Dilbilgisi bilgilerinizi geliştirirken, okuma çalışmalarınızda karşılaştığınız cümlelerin yapılarını inceleyerek, öğrendiklerinizi pekiştirin ve oluşturacağınız bir öğrenme günlüğüne not alarak İngilizce öğrenme yolculuğunuzu kolaylaştırın.

HAYATINIZA DAHA FAZLA İNGİLİZCE DAHİL EDİN

Film yada dizi izlemeyi seviyorsanız, ilginizi çeken film yada dizileri izlerken İngilizce altyazıları takip etseniz de bir taraftan dinlemeye odaklanmak dinleme becerilerinizin gelişimine katkıda bulunur. Bunun yanı sıra, tüm dünyadan konuşmacıların oldukça çeşitli mevzularda konuşmalarını dinleyebilir yada ilgi duyduğunuz alanları ele alan YouTube kanallarına abone olarak, hayatınıza daha çok İngilizce dahil edebilirsiniz. Böylece süratli İngilizce öğrenme hedefinize doğru ilerlerken, bir taraftan da keyifli zaman geçirebilirsiniz.

İş başvurusu

KELİME EZBERLEMEKTEN VAZGEÇİN, BAĞLAMDA ÖĞRENMEYİ AMAÇLAYIN

Kelime ezberlemekten vazgeçin ve kelimeleri kendi bağlamlarında öğrenmeye odaklanın. Yeni öğrendiğiniz kelimeleri ve bağlamlarını ilişkilendirerek, naturel ve kalıcı şekilde kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz. Sözlüklerden, bilhassa kelimelerin anlamlarını bağlamlarında örneklerle sunan online sözlüklerden ve lügat uygulamalarından yararlanın ve öğrenme günlüğünüze notlar alın. Böylece, İngilizce kelime dağarcığınızı kalıcı şekilde zenginleştirerek, süratli ve ergonomik İngilizce öğrenme hedefinizi daha kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

HOBİLERİNİZİ DAHA SIKI KUCAKLAMAK İÇİN İNGİLİZCEYİ KEŞFEDİN

Hobileriniz ve ilgi alanlarınız ne olursa olsun, boş zamanlarınızı keyifle değerlendirirken İngilizcenizi geliştirme fırsatları yaratarak, daha süratli İngilizce öğrenmeniz mümkün. İlgi alanlarınızla ve hobilerinizle ilgili İngilizce kaynakların blog yada e-bültenlerine abone olun, toplumsal medya paylaşımlarını takip edin. Böylece, keyif aldığınız mevzularda bir taraftan daha çok informasyon edinirken, bir taraftan da daha çok İngilizce içerik tüketerek, kelime dağarcığınızı kalıcı şekilde geliştirebilirsiniz.

İNGİLİZCE EĞİTİMİ ALIN, ONLİNE EĞİTİMLERİ KEŞFEDİN

Etkili, süratli ve ergonomik İngilizce öğrenmek için İngilizce eğitimi almayı düşünün. İngilizce öğrenme yolculuğunuza özgüvenle adım atmak, İngilizce öğreniminizi verimli ve etkili şekilde sürdürerek öğrenme ihtiyacınız olan şeyleri karşılamak ve öğrenme hedeflerinizi gerçekleştirmek için deneyimli uzman eğitmenlerden destek alın. İngilizce öğrenme gerekseme ve hedefleriniz her ne olursa olsun, kendinize yatırım yapmayı daha çok ertelemeyin. Bilhassa, evde daha oldukça zaman geçirdiğimiz bu günlerde sanal İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz. Online İngilizce eğitim programlarını daha çok zaman kaybetmeden keşfedin ve evindeki zamanınızı kendinize kıymet katarak değerlendirin.

İnternette gezinme

SEYAHAT HAYALLERİ KURUN VE PLANLAMAYA BAŞLAYIN

ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya başta olmak suretiyle İngilizce konuşulan pek oldukça değişik ülkeye gezi etme hayallerinizin peşine düşerek, seyahatlerinizde İngilizce konuşma pratiği yapabilir ve öğrenme yolculuğunuzda kaydettiğiniz ilerlemeyle gurur duyabilirsiniz. İngilizce öğrenme niçin ve ihtiyaçlarınız ne olursa olsun, paylaştığımız ipuçlarındaki süratli İngilizce öğrenme tekniklerini hayatınızın bir parçası haline getirerek, kolayca akıcı İngilizce yetkinliği edinebilirsiniz. Bilhassa, evlerimizde daha çok vakit geçirdiğimiz bu günlerde; online İngilizce öğrenmeye başlayarak, etkili ve süratli İngilizce öğrenmek için ilk adımı atabilirsiniz.

Bir dil kursuna gitmeden ya da yurt haricinde eğitim almadan yeni bir dil öğrenmenizi sağlayacak en iyi 5 yabancı dil öğrenme programını haberimizde bulabilirsiniz. Günümüzde yabancı dil öğrenmek giderek kolaylaşıyor. Buna en büyük katkıyı ise asla şüphesiz mobil uygulamalar ve akıllı telefonların kullanım oranlarındaki artış sağlıyor. Android ve IOS tabanlı yabancı dil öğrenme uygulamaları, uygulama marketlerinden en oldukça indirilen uygulamalar içinde son dönemlerde oldukça popülerler. Yurt haricinde bir dil okuluna gitmeden de yeni bir lisan öğrenmenizi sağlayacak en iyi yabancı dil öğrenme uygulamalarını inceledik.

Duolingo Yabancı Dil Öğrenme

Uygulama marketleri içindeki en iyi yabancı dil öğrenme uygulamalarından kabul edilen Duolingo her iki markette toplam 300 milyondan fazla indirilme başarısı gösterdi. Bununla beraber 2013 senesinde en iyi Android uygulama ünvanını da kazanan Duolingo en popüler yabancı dil öğrenme uygulamaları içinde zirvede içeriyor.

Görsel, sesli ve yazılı testlerden oluşan uygulama mevzu bazlı olarak kendinizi geliştirmenize destek oluyor.

Hem de arkadaşlarınızın da ilerlemesini görebileceğiniz Duolingo kullanıcıyı motive etmesi açısından oldukça iyi.

İş başvurusu

Voscreen ingilizce ögrenme uygulaması

Türk yapımcılar tarafınca geliştirilen parasız yabancı dil öğrenme uygulaması Voscreen 1 milyondan fazla kullanıcının İngilizce öğrenmek için kullandığı bir platform.

Web, android ve ios tarafında hizmet veren uygulama altyazılı yada altyazısız videolar izleyerek İngilizcenizi geliştirmenize olanak sunuyor.

Filmler, çizgi filmler ve oyun videolarından oluşan varlıklı içinde ne olduğu yardımıyla kullanıcılar sıkılmadan İngilizce seviyelerini ilerletmiş oluyor.

Mondly Yabancı Dil Uygulaması

Yabancı dil öğrenme uygulamaları içinde en kapsamlı uygulamalardan kabul edilen Mondly tam 33 değişik dili öğrenme imkanı sunuyor.

20 milyonun üstünde kullanıcısı bulunan Mondly hem android hem de IOS platformunda ücretsiz bir şekilde indirilebilir konumda.

İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca benzer biçimde popüler dillerin yanında Çekce, Hırvatca, Fince, Farsça, Macarca ve Afrika Dili benzer biçimde görece olarak azca insanoğlunun konuşmuş olduğu dilleri Mondly ile öğrenmek mümkün.

Günlük hedefler yardımıyla hem dilbilgisi olarak hem de kelime dağarcığı olarak kullanıcısına katkıda bulunan Mondly en iyi yabancı dil öğrenme programlarından bir tanesi.

Quizlet Dil Öğrenme

Dil öğrenme uygulamaları içinde en interaktif olanı olan Quizlet yardımıyla arkadaşlarınız ile aynı anda yabancı dil emek vermesi yapabilirsiniz.

20 milyona yakın kullanıcısı bulunan Quizlet 18 değişik dilde öğrenme imkanı sunuyor.

Bir oldukça değişik modu bulunan Quizlet’in öğren modu ile katılacağınız sınavlara hazırlanabilirsiniz.

Yaz modu yardımıyla öğrendiğiniz kelimeleri ne kadar hatırladığınızı kontrol edebilirsiniz.

Bununla beraber kelimelerin 18 ayrı dilde telaffuzlarını da sunan Quizlet akılda kalıcı bir öğrenme imkanı sunuyor.

Memrise Dil Öğrenme

Google Play tarafınca verilen en iyi uygulama ödülünü 2017 senesinde kazanan Memrise oyunlaştırma tekniği yardımıyla öteki yabancı dil öğrenme uygulamalarından ayrı bir konumda içeriyor. Dünya genelinde 50 milyondan fazla indirmesi bulunan Memrise en popüler dil öğrenme uygulamaları içinde içeriyor.

Bir öykü içinde dil öğreten Memrise, oyun oynayarak dilinizi geliştirmenizi sağlıyor. Bir gizmen olarak vazife yaptığınız hikayede ilerlerken bir taraftan da dilinizi geliştirdiğinizi fark ediyorsunuz.

Online eğitim alın

Evde İngilizce öğrenmek

Evde İngilizce öğrenmek için yapabileceğiniz en kolay şey online eğitim almaktır. Bunun için İngilizce öğretmenlerinden yada hakkaten iyi bir İngilizcesi olan tanıdıklarınızdan yardım isteyebilirsiniz. Muhtemelen ücretli olacaktır fakat ilk olarak iyi bir temele ihtiyacınız bulunduğunu düşünüyorsanız, kısa bir süre de olsa bilirkişilerden eğitim almanız süratli gelişmenizi elde edecektir. Ek olarak online eğitim için online eğitim veren Udemy platformuna bu bağlantıya tıklayarak bakabilirsiniz.

Kullandığınız teknolojik cihazların dilini İngilizce yapın

Evde İngilizce öğrenmek

Teknoloji hayatımızın her alanında içeriyor. Bu yüzden evde İngilizce öğrenmek için akıllı telefon ve bilgisayar benzer biçimde teknolojik aletleri kullanmak ilerleme kaydetmenizi elde edecektir. Akıllı telefon ve bilgisayarlarda geçirilen vakti lehimize çevirmenin çeşitli yolları var. Bunun en kolay yolu ise cihazın dilini İngilizce yapmak. Böylece cihazınızı kullanmak için bilmediğiniz İngilizce kelimeleri öğrenip akılda kalıcı bir hale getireceksiniz.

İngilizce şarkılar kulak verin

Müzik dinlemek

Evde İngilizce öğrenmek için yapabileceğiniz en keyifli ve en kolay şey İngilizce şarkılar dinlemektir. Sevdiğimiz şarkıları dinlediğimizde istemsiz bir halde de olsa ezberleriz. Sözgelişi reklamlarda çalan müzikleri düşünün, istemesek de bir türlü aklımızdan çıkmıyor. Normal olarak biz sevdiğimiz İngilizce şarkıları dinleyeceğiz. Bunun bizlere iki faydası olacak. İlki yeni kelimeler öğreneceğiz, ikincisi ise kelimelerin iyi mi söyleniş edildiğini duyacağız.

Dizi yada film izlerken Türkçe altyazı kullanmayın

Evde İngilizce öğrenmek

Tamamımız film ve dizi izlemeyi oldukça severiz. Peki bu durumu niçin kendimiz için bir avantaja dönüştürmeyelim? Eğer belirli bir seviyede İngilizce biliyorsanız ve altyazılı film izlerken konuşulan şeylerin büyük bir çoğunluğunu anlıyorsanız, film ve dizi izlerken Türkçe altyazı kullanmayın. Bu, evde İngilizce öğrenmek için yapabileceğiniz keyifli şeylerden biri. Sadece hazır olmadan bu yöntemi tecrübe etmek hevesinizi kırabilir, o yüzden acil etmeyin.

İngilizce günlük tutun

Evde İngilizce öğrenmek

Bu yöntem evde İngilizce öğrenmek isteyenlerden oldukça, İngilizcesini geliştirmek isteyenlere hitap ediyor. Eğer bigün içinde ne yaptığınızı özetleyebilecek kadar İngilizce biliyorsanız, günlük tutarak yada blog yazarak büyük bir gelişme kaydedebilirsiniz. Kesinlikle ihmal etmeyin; herhangi bir mevzuda iyi olmak için ergonomik yapmak şarttır.

Her gün yeni kelimeler öğrenin: Evinizdeki odaların duvarlarına üstünde yeni İngilizce kelimeler ve anlamları yazılı olan post-it kağıtlar yapıştırın

Post-it

Evde İngilizce öğrenmek için yapabileceğiniz en kolay şey her gün yeni kelimeler öğrenmektir. Yeni İngilizce kelimeler öğrenmek için not tutmanız ve devamlı tekrarlamanız yararlı olacaktır. Bunu isterseniz deftere, bilgisayara yada akıllı telefona not ederek yapabilirsiniz. Ya da öğrenmek istediğiniz kelimeleri ve anlamlarını post-it kağıtlara yazarak evinizdeki odaların duvarlarına yapıştırabilirsiniz. “Ben o kağıtları duvara yapıştırırsam annem ve babam beni öldürür” diyorsanız, post-it kağıtları odanızdaki dolaplara ve buzdolabına yapıştırabilirsiniz.

İnternet üstünden tanıştığınız insanoğlu ile İngilizce söyleşi edin

Evde İngilizce öğrenmek

İngilizcenizi geliştirmenizin en etkili yolu devamlı konuşmaktır. Bu yüzden web üstünden yabancı dostlar edinip onlarla söyleşi ederek yeni kelimeler öğrenebilir ve öğrendiğiniz kelimelerin akılda kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Ek olarak bu ergonomik yapmak için mükemmel bir yöntemdir. Hem ergonomik yapmış olup hem de yeni dostlar edinmek, bir taşla iki kuş vurmaya benziyor değil mi?

İngilizce kitap, mecmua yada gazete okuyun

Kitap okumak

Okumayı seviyorsanız, bu hobinizi evde İngilizce öğrenmek için kullanabilirsiniz. Gazete, kitap yada dergileri Türkçe yerine İngilizce okumaya çalışın. İlk kez gördüğünüz kelimeleri not edin ve anlamlarını araştırın. Sonrasında bu kelimeleri ezberleyin. Başlangıçta okumakta zorlarsanız da, “oku, not et, araştır ve ezberle” döngüsünü yeniden ederseniz, her gün daha iyi okumaya ve anlamaya başlayacaksınız.

Podcast kulak verin

Evde İngilizce öğrenmek

Podcast nedir diye merak ediyorsanız özetlemek gerekirse anlatalım. Podcast, dijital ortamda gösterilen sesli blog yada sesli diziler olarak tanımlanabilir. Podcast’in ortalama 15-20 senelik bir geçmişi olsa da, son birkaç senedir popüler oldu. İngilizce Podcast dinlemenin İngilizce öğrenmenize oldukça katkısı olacaktır. Podcast dinleyerek yeni kelimeler öğrenmenizin yanı sıra kelimelerin iyi mi söyleniş edildiğini de anlayabilirsiniz. Ek olarak öğrenmek istediğiniz aksanı da dinlemek size kalmış. İster İngiliz, ister Amerikan, ister Avustralya İngilizcesi dinleyebilirsiniz.

İngilizceyi geliştirmeye yarayan mobil uygulamaları kullanın

Mobil uygulamalar

Evde İngilizce öğrenmek için yapabileceğiniz en keyifli şeylerden biri de mobil uygulamaları kullanmaktır. Bunun için İngilizce ergonomik yapmanızı elde eden Duolingo benzer biçimde mobil uygulamaları kullanabilirsiniz. Ek olarak İngilizce içerikli informasyon yarışmaları da İngilizcenizi geliştirmenize katkıda bulunacaktır.

Ek olarak 2020 yılının en iyi mobil uygulamalarını görmek isterseniz: 2020 Yılının En İyi Mobil Uygulamaları

Kesinlikle bir lügat edinin

Evde İngilizce öğrenmek

Evde İngilizce öğrenmek isteyen her insanın kesinlikle bir lügat edinmesi icap ettiğini düşünüyoruz. Bundan dolayı lügat okumak İngilizce öğrenme mevzusunda oldukça yararlı oluyor. Bazı sözlüklerde kelimeler örnekler ile beraber veriliyor. Bu da yeni şeyler öğrenmenizi ve gelişmenizi sağlıyor.

Toplumsal medyada İngilizce içerikler paylaşan sayfaları takip edin

Toplumsal medya

Her gün toplumsal medyada saatler geçiriyor ve bundan keyif alıyoruz. Peki toplumsal medyaya bakınırken bir taraftan da İngilizce öğrenmeye ne dersiniz? Aslına bakarsak bu oldukça kolay. Yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey ilginizi çeken İngilizce içerikler paylaşan sayfaları kovuşturmak ve paylaşımlarını okumak. Böylece her gün yeni kelimeler ve deyimler öğrenebilirsiniz.

İş başvurusu

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir