İADE SÜRECİ

http://www.guzelart.com aracılığıyla sipariş vermiş olduğunuz ürün veya ürünlerin teslim alındıktan sonra herhangi bir sebeple iade etmek istediğinizde aşağıdaki prosedürler uygulanmaktadır.

Sipariş teslim alınma tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde iade talebinizi Whatsapp hattımıza yazılı 0850 302 84 85 numaralı telefondan iletmeniz gerekmektedir.

İade ürünleriniz anlaşmalı kargo firmalarımız ile tarafımıza ulaştırılmalıdır.

İadeniz firmamıza ulaştıktan sonra müşteri hizmetlerimiz sizlerle iletişime geçerek en kısa sürede iade işlemini tamamlamaktadır.

İade işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler:

  • Kullanılmamış ve ambalajı zarar görmemiş olmalıdır.
  • İade işlemlerinde ürünler, orijinal fatura nüshalarıyla birlikte iade sebebini açıklayıcı bir yazıyla tarafımıza gönderilmelidir.
  • Çalıştığımız kargo firmaları dışında herhangi bir kargo şirketi ile gönderilen iadeler tarafımızdan kabul edilememektedir.
  • İadeniz depomuza ulaştıktan sonra kayıtlı e-posta adreslerinize bilgilendirme e-maili en kısa süre içerisinde iletilmektedir.

İadenizin onayına müteakip tarafınıza e-mail yoluyla bilgilendirme yapılır ve ürün bedeli kredi hangi ödeme tipini seçtiyseniz aynı şekilde 10 iş günü içerisinde iade edilir.

Kredi kartlarıyla ilgili yapılan iadelerde, banka sistemleri arası iletişim süresi olduğundan, iade edilen tutarın kartınıza yansıması 24 – 48 saat içerisinde gerçekleşmektedir.

Ücret iadenizin hesabınızda görünmemesi durumunda öncelikli olarak bankanızla görüşmenizi tavsiye ederiz.

Siparişinizi kargo firmasından teslim alırken mutlaka paketler açılarak bakılmalı ve herhangi bir problemde ( kırık ürün, eksik ürün, ambalajı yırtık ürün vs. ) kargo firmasına tutanak tutturularak ürünler tarafımıza kargo firmasıyla gönderilmelidir.

TESLİMAT KOŞULLARI
Teslimat Sırasında Kapıdan Ödeme var mı? Ücreti Ne Kadar?
Kapıda Ödeme yöntemimiz henüz aktif edilmemiştir.

Sipariş takibini nasıl yapabilirim?
Siparişiniz onaylandıktan sonra size ulaşan e-mailde, sipariş numaranız bulunmaktadır. Sipariş numaranız ile Sipariş takibi sayfasından adresinden siparişlerinizin durumunu takip edebilirsiniz.

Siparişim ne zaman kargolanır ?

Siparişleriniz, havale seçeneğiyle alınmış ürünlerde banka onayı alındıktan sonra 1-5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ise teslimat adresinin İstanbul’a uzaklığına göre kargo şirketi 1-3 gün içerisinde siparişinizi size ulaştıracaktır. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksilik olması halinde ise size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından GUZELART.COM garantisi ile size teslim edilecektir.

.

Siparişimin teslimat adres bilgisini değiştirebilir miyim ?

Siparişinize ait teslimat adres değişikliği talebinizi iletisim@guzelart.com adresimize veya 0850 302 84 85 numaramız aracılığıyla müşteri hizmetlerimiz ile görüşme sağlayarak iletmenizi rica ederiz.

Siparişleriniz aynı gün kargolandığı için bu değişikliğin en kısa sürede tamamlanması gerekmektedir.

Kargo firması adresinizde bulunamamanız durumunda paketinizi en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakır.

3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden teslim alabilirsiniz.

3 gün içerisinde iletişime geçmemeniz durumunda, Kargo firmalarının işleyişi siparişinizin otomatik iadeye dönüşmesi şeklindedir.

Kargo notu size ulaştığında, otomatik iadeye dönüşmemesi için Kargo firmasıyla veya GüzelArt Müşteri Hizmetleri ekibiyle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Kargo Kaç Günde Gelir?

Siparişinizi takiben 3-7  iş günü içerisinde ürününüz tarafınıza iletilmek üzere kargo şirketine teslim edilir.

Siparişlerinizin çıkışı İstanbul, Küçükçekmece depomuzdan yapılmaktadır.

Ortalama kargo teslimat süreleri?

Kargo Şirketleri İstanbul’dan 600 km mesafeye kadar 1 günde, 600 km sonrası 2 iş gününde paketinizi teslim eder.
Cumartesi yarım gün olarak teslimat yapılmaktadır. Fakat Pazar günleri ve Resmi tatil günlerinde Kargo şirketleri teslimat yapmamaktadır.

Not: Bulunduğunuz bölgenin kargo sistemi sebebiyle ürünün tarafınıza ulaşmasında farklılıklar olabilir.

Mücbir sebeplerden dolayı (kar, sel, kasırga ve ulaşım güçlüğü yaratan diğer durumlarda) paketinizin ulaşmasında gecikmeler yaşanabilir.

Kargo firmaları teslimat günleri?

Kargo teslimatı seçmiş olduğunuz kargo şirketi aracılığıyla 09.00- 18.30 saatleri arasında yapılmaktadır.

Kargo firmaları Cumartesi günleri yarım gün çalışmakta olduğundan teslimatlar saat 14:00’ye kadar yapılmaktadır.

Kargo firmaları Pazar günleri çalışmamaktadır.