Neden hediyelik eşya?  “Hediyeler insanlara beklenmedik ani mutluluklar bahşeden periler gibidirler” der Ayşe Kulin. Bir arkadaşımızı görmeye giderken ona alacağımız bir hediyelik eşya seni seviyorum cümlesinin somut halidir. Senin için araştırdım, senin için beğendim, zevkini düşündüm, senin için seçtim sana değer veriyorum demektir. Bir dosta alınan hediye aradaki bağı kuvvetlendirmenin en zarif yoludur. Hediyelik eşyaları seçerken, kullanacak kişinin zevkine ve ihtiyacına uygun bir tercih yapmak özendiğimizi karşı tarafa anlatır. Yeni bir eve yerleşmişse şık bir duvar saati, yeni bir işe başlamışsa masasına ahşap bir aksesuar, çocuk odası için tatlı bir duvar aplikasyonu alınabilir. Aldığımız hediyeleri kullanacak arkadaşımızın, dostumuzun içinde bulunduğu durum da önemlidir. Daha ufak hediyeler ile de mutluluk verebiliriz; bir anahtarlık, bir bileklik, bir kitap ayracı ya da bir kupa gibi.

Hediyelik Eşya Seçenekleri Neler Olabilir?

  Hediyelik eşya seçerken en önemli kriter aldığımız kişidir. Ne sever? Neye ihtiyacı vardır? Hediye alış amacımız nedir? Herhangi bir özel gün mü? Bu sorulara vereceğimiz yanıtlar alacağımız hediyeyi şekillendirecektir.

Özel Günler İçin: Kişiye özel günlerde doğum günü, evlilik yıl dönümü, kadınlar günü, anneler günü gibi alınacak hediyelik eşya üstünkörü olmamalıdır. Özenle seçildiği belli olmalı, “son anda aklıma geldin” anlamı taşımamalıdır. Bu yüzden zevkine ve ihtiyacına hitap etmelidir. Bir bileklik, bir yüzük gibi kullanabileceği şahsi bir eşya bir ev eşyasından daha fazla tercih edilmektedir.

Ev Hediyesi: Yeni bir eve taşınmış bir akrabamıza, arkadaşımıza, dostumuza hediyelik eşya alırken bir ev hediyesi seçmek daha mantıklı ve beklenen bir şeydir. Taşınma sürecini ya da ihtiyacını biliyorsak ilk hakkımızı bu yönde kullanmalıyız. Bir duvar saati, ahşap saksılar, makreme duvar süsleri, ahşap masa dekorları olabilir mesela. Ya da herkese hitap eden herkesin zevkle kullanacağı hediyelerde tercih edilebilir. Ahşap lambalar bunun için güzel bir fikirdir. Hem farklı hem de zevkli bir seçimdir.

Çocuk Hediyesi: Yeni doğmuş bir bebek odası için dekoratif ahşap lambalar son dönemde oldukça ilgi çekicidir. Hediyelik eşya olarak bebek odaları veya çocuklar için ahşabı tercih etmek hem tehlikesiz hem sağlıklı olacaktır. Günümüzde oyuncak dünyası ahşap konusunda oldukça zengindir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kargo ücretleri alıcılarımız tarafından karşılanır ve 14 gün içinde iade hakkı mevcuttur. İade kurallarıyla ilgili detaylar için lütfen İade Kuralları sayfasını inceleyiniz. Müşteri memnuniyeti önceliğimizdir.