İçeriğe geç

Ev sinema sistemi Fikirleri

Ev sinema sistemi Fikirleri

Uzun zamandır evinin rahatlığından kopmadan tadını çıkartabileceğin bir ev sinema sisteminin hayalini mi kuruyordun? O zaman bu yazımız tam da sana göre. Evinde kendi kişisel zevklerine göre ve evinin koşullarına uygun şekilde sinema atmosferi yaratabilmen için sana bazı ilham verici tavsiyelerimiz olacak. Ses sistemi ile donatılmış büyük bir ekranın olduğunda; izlediğin bir video klip, netflix dizisi ya da basketbol maçı fark etmeksizin yaratmak istediğin etkiyi arttırmanın kolay yolları var. İster bodrumunu bir sinema salonuna dönüştürmeyi planlıyor ol, ister sinema salonu için var olan televizyon ekranından en iyi şekilde yararlan, aşağıdaki fikirler en iyi ev sinema sistemini yaratmana yardımcı olacaktır.

 

Açık Hava Bahçe Sineması

Evinin içinde olduğu gibi, dışında da kolaylıkla yaratabileceğin ev sinema sistemi bahçeye bambaşka bir atmosfer katabilir. Özellikle önümüzdeki sonbahar akşamlarında, pikelerinizi alıp, rahat pijamalarınzıı giyerek hem temiz havanın hem de açık havada sinemanın tadını çıkartabilirsiniz. Bahçende yer alan bir duvarına gerdiğin bir projeksiyon perdesi, minderler ve aydınlatmalar ile daha konforlu bir ortam oluşturman mümkün.

açık-hava-bahçe-sineması

Modern Dokunuşlarla Karanlık Ev Sineması

Karanlık bodrum katını şık bir medya odasına dönüştürerek en iyi şekilde değerlendirebilirsin. Zifiri siyah duvarlar, mekanın rahat ve şık havasını güçlendirecektir.

karanlık-ev-sineması

Mikro Daireler İçin Ev Sinema Sistemi

Michael K Chen Architecture tarafından tasarlanan bu mikro daire, alanın küçük kare görüntülerini optimize etmek için hareketli bir duvar paneli kullanıyor. Bir film için kanepeye uzanma zamanı geldiğinde yatak odası duvara katlanır, böylece ev sinema sistemini ortaya çıkarmak için ekran geriye doğru itilebilir.

mikro-daireler-ev-sinema-sistemi

Bilim Kurgu Hayranları İçin Ev Sineması

Tüm bilim kurgu hayranlarını çağıran bu sinema ev sistemi fikri, ev sineması ve bilim kurgu izleme etkinlikleri için mükemmel bir alan. İzlediğin filmin yarattığı etkiyi arttıracağına şüphemiz yok. Surround ses hoparlörleri duvarların içine yerleştirilerek bu görüntü tamamlanabilir. Akustik tavan döşemelerine gömülü küçük parıldayan ışıklar ve bilim kurguya uygun oturma düzeni bu fantastik görünümü destekleyebilir.

bilim-kurgu-hayranları-için-ev-sineması

Gizlenmiş Ev Sinema Sistemi

Televizyon izlemeyi seviyorsan, ancak bu teknolojik aletin oturma odanın ana odak noktasında olmasını istemiyorsan; böyle bir durumda bu şık odada, özel olarak dönen bir yerleşik kitaplık ev sinema sistemini gizlemeni sağlayabilir.

gizli-duvar-ünitesi

Projeksiyon Perdesi İle Sinema Odası Yaratın

Duvar ünitesine yerleştirilmiş yüksek kaliteli ses üreten hoparlörler ve günümüzde tavana ya da mobilyaların içine gizlenen tv projeksiyon cihazı ile muhteşem bir ev sinema sistemi oluşturabilirsin. Üstelik projeksiyon perdesini de iyi bir ahşap arka plan ile daha dekoratif hale getirmen mümkün.

projeksiyon-perdesi-sinema-odası

Sporseverler İçin Ev Sineması

Sporseverler için maç izlerken stadyum deneyimi için istediğin boyutlarda televizyon ya da projeksiyon ekranı tercih edebilirsin. Loş aydınlatmalar ve karanlık bir mekan, gündüz veya gece olsun, mükemmel görüntüleme ortamını yaratır.

sporseverler-için-ev-sinema-sistemi

Yerleşik Ses Sistemli Bodrum Kat Sineması

Duvar içi ve tavan surround ses sistemiyle birleştirilmiş oldukça büyük bir televizyon, bodrum katı evin en popüler noktasına dönüştürebilir. Kablo kutusu ve diğer medya aygıtları özel dolapta gizli tutabilirsin. Bu saklı sinema salonu, bodrum katını keyifli bir amaç için kullanmanı sağlar. Kullanmadığın kanepe, halı ve lambalar ile daha misafirperver bir görünüme kavuşabilir.

bodrum-kat-sineması

Gösteri Sinemasından İlham Alın

Weber Tasarım Grubu’nun uyguladığı gibi sen de bodrum katını rustik esintili bir arabalı tiyatroya dönüştürebilirsin. Yeşil halılar ile doğrudan çimlere gönderme yapabilir; geri kazanılmış ahşap kullanarak büyük dozda ahırdan ilham alan bir stil ekleyebilirsin. Burada gösteri tiyatrosu atmosferi için evdeki en iyi koltuk olarak, kamyonetin bagaj yatağı tercih edilmiş.

gösteri-sineması-ev-sineması

İşkoliklere Özel Sofistike Ev Sineması

Evinde de işinden kopamayanlardansan, iş odaklı ev sineması yaratmak tam sana göre. Büyük ekran, dört farklı alanı görüntüleyebilir. Deri koltuklar ile bu sinema sistemi fikrine biraz iş havası katabilirsin ve izleyicilerin son derece rahat olmasını sağlarsın. Antika eşyalar ya da hatıralarından oluşan bir koleksiyon ile alanı kişiselleştirilebilirsin.

işkoliklere-özel-ev-sinema-sistemi

Modern Çiftlik Evi Bodrum Ev Sineması

Bir diğer bodrum kat ev sinema sistemi fikri de bu modern çiftlik evi bodrum katında gösterildiği gibi dev bir düz ekran ve çiftlik evi tarzında mobilyalar ile sağlanabilir. Dilediğin müzik kliplerini izlediğin, film izlediğin ya da gündemi takip ettiğin bir ekran olmadan aile dinlenme odası tamamlanmış sayılmaz. Bodrum kat sinema sistemin için, tavana monte hoparlörler ve surround ses sistemini tercih edebilirsin.

farmhouse-ev-sineması

Sinema Salonu Esintileri

Gerçek bir sinemasever isen ve sinemada film izlemenin keyfinin başka hiçbir yerde olmadığını düşünüyorsan, şimdiden patlamış mısırını hazırlamaya başlayabilirsin. Eğer evinde yeterli alanın varsa gerçek bir sinema salonuna sahip olman son derece mümkün. Üstelik bunun için dilediğin sayıda kişiye özel tekli koltuklar kullanman yeterli. Genişletilmiş bacak alanı ile rahatça rahatlayabilir ve en sevdiğin filmi burada izleyebilirsin. Zaman zaman dostlarını ve aileni çağırarak, sinema salonu hissini arttırabilirsin.

sinema-salonu-etkisi

Çatı Katı Sinema Sistemi

Çatı katı bir eve sahipsen, dar tavan aralarını değerlendirmek için çok seveceğin bir fikrimiz var. Tavan aranı bir mini sinema alanına dönüştürebilirsin. Bu alanı istediğin gibi dekore ederek, mini mutfak ve film aralarında yemek yiyip bir şeyler içmek için mini bir bar ekleyebilirsin. Televizyon da projeksiyon cihazı da bu alan için uygundur. Çatı katın çok alçaksa, koltuk yerine yerlere minderler koyarak daha salaş ve konforlu bir mekan yaratabilirsin.

çatı-katı-sinema-sistemi

Geleneksel Ev Sineması

Geçmişe ve antika parçalara ilgi duyuyorsan, seni geçmiş zamanların sinema salonlarına götürecek bir sinema sistemi tercih edebilirsin. Mini bir atıştırmalık bar, çoğunluğu ahşaptan olan antika mobilyalar ve halıfleks kaplama ile şimdiden geleneksel ev sinemasına ilk adımları atmış oldun. El yazısı ile yazılmış ve ışıklandırılmış güzel bir sinema tabelası seni eski zamanlara götürebilir.

geleneksel-ev-sinema-sistemi
Ev sinema sistemi Fikirleri , Ev sinema sistemi Fikir , Ev sinema sistemi ,  Ev sinema sistemi Öneri  , Ev sinema sistemi  Önerileri , Ev sinema sistemi fiyatları , Ev sinema sistemi  tavsiyesi
Alıntı: armut.com
 

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir