En Popüler 10 Dekorasyon Trendi

Moda, grafik tasarımı ve hatta gastronomi gibi yaratıcı alanlarda dönem ve sezonlara göre farklı trendler belirlenir. İnsan zevkleri, psikolojisi ve çevre şartları gibi kriterlere göre belirlenen bu trendler dekorasyon ve tasarım alanında da farklılaşır. Yazın gelişiyle evde zaman geçirme biçimin, ihtiyaçların değiştiği gibi evinde de bazı dekorasyon değişimlerine ihtiyaç duyabilirsin. Peki 2020 yazının bizlere getirdiği dekorasyon trendleri nelerdir?

Organik Baskı

Yazın canlılığını yansıtan doğal şekiller, organik formlar pek çok dekorasyon ürününde kullanılabilir. Bu canlılığı evinde en belirgin şekilde yansıtabileceğin parçalar tekstil üzerindeki organik baskılar olacaktır. Çiçek, yaprak, hayvan silueti grafikleriyle renklenen tekstilleriyse pek çok şekilde kullanabilirsin. Örneğin mobilyalarında bu baskıyı kullanarak evinde bir renk dengesi değişimine gidebilirsin. Aynı şekilde mobilya döşemenden memnunsan kırlent ve diz battaniyelerinde bu şekilde bir uygulama tercih edebilirsin.

yaz-dekorasyon-trendi
yaz-dekorasyon-trendi
En Popüler 10 Dekorasyon Trendi

Evin yüzeylerini de organik baskı desenlerle canlandırabilirsin. Üzerinde çiçek, yaprak, hayvan figürleri gibi doğal formlar içeren perde, kilim ve hatta duvar kağıtları tercih edebilirsin.

yaz-dekorasyon-trendi

Toprak Tonları

Dingin ve sade bir atmosfer oluşturmanı sağlayan toprak tonları da 2020 yaz dönemi dekorasyon trendleri arasında. Bu noktada kahverengi, turuncu, bordo gibi toprak renklerinin tonlarını bir arada, üst üste kullanarak bir rahatlama alanı oluşturabilirsin. Dekorasyonda yoğun kullanılan toprak renkleriyle beraber dengeli ve sakin bir ortam tasarlayabilirsin.

yaz-dekorasyon-trendi-renkler
yaz-dekorasyon-trendi-toprak-tonları
En Popüler 10 Dekorasyon Trendi

Evde Sarmaşık Yetiştirmek

Evindeki canlı dekorlar olan bitkilere sandığından da fazla alan sağlayabilirsin. Sahip olduğun sarmaşık bitkilerine sadece balkonunda yer vermek zorunda değilsin. Aynı zamanda duvar süsü olarak da kullanabileceğin sarmaşıklarını yaşam alanına taşıyabilirsin.

yaz-dekorasyon-trendi-sarmaşıklar

İskandinav Ruhu

2020 yaz dönemi dekorasyon trendleri arasında minimal tasarım önemli bir yer alıyor. Sakin pastel tonları yoğun olarak kullanırken bir yandan da minimal tasarımın çizgisini dekorasyona taşıyan İskandinav tasarım anlayışından faydalanabilirsin. Ahşabı doğal olarak, hammadde yapısına dokunmadan kullanan ve yumuşak çizgisel yapısıyla kendi içinde bir harmoni oluşturan bu tasarım anlayışıyla daha rahat ve geniş bir ev kullanımı sağlayabilirsin.

yaz-dekorasyon-trendi-iskandinav

Koyu Duvar Kağıtları

Açık ve koyu renklerin kontrastını kullanmak adına güneşli geçen bu günlerde koyu renk duvarların kullanımı da trendler arasında. Farklı desenler ve örüntülerde koyu pek çok renkte tercih edebileceğin duvar kağıtlarıyla evindeki baskın renkleri ortaya çıkarabilirsin. Örneğin lacivert bir duvarı arka plana aldığın odanda bulunan turuncu berjerin daha da belirgin olmasını sağlayabilirsin.

yaz-dekorasyon-trendi-koyu-renk-duvar-kağıdı
yaz-dekorasyon-trendi-koyu-renk-duvar

Keyifli Aynalar

Bir süredir evde bulunduğumuz bu süreçte fotoğraf çekimleri için evde kendi stüdyomuzu oluşturur olduk. Sosyal medyada da dikkatini çekmiş olabileceği üzere yaratıcı çerçevelere sahip boydan aynalar günümüz dekorasyon trendleri arasında. Evindeki oturma odana, giyinme odana, gardırobunun yanına veya güzel ışık alan bir konuma yerleştirdiğin aynanı doğru konumlandırmayla daha verimli kullanabilirsin. Aynı zamanda fotoğraflarında bir dekor ürünü olarak da faydalanabilirsin.

yaz-dekorasyon-trendi-ayna
yaz-dekorasyon-trendi-aynalar

Geometrik Desenler

Sınırları, örüntüsü ve geometrisi belli olan desenler grafik olarak sık tercih edilenler arasında. Kilimlerde, halılarda, perdelerde veya mobilyalarda pek çok uygulamasıyla karşılaşabileceğin geometrik desenler beklediğinden daha eğlenceli bir farklılık ortaya koyabilir. Aynı zamanda detay ürünlerde de bu desenlerden faydalanarak evinde yaratıcı bir dekorasyon dokunuşu yapabilirsin.

yaz-dekorasyon-trendi-geometri-deseni
yaz-dekorasyon-trendi-geometrik-desenler

Çok Fonksiyonlu Alanlar

Evde çalışmaya alışkın olduğumuz 2020 yaz döneminde çalışma alanımızdan biraz daha fazlasını bekler olduk. Ofis ürünlerimizin ve en önemlisi ofis mobilyalarımızın çok fonksiyonlu olmasının faydalarını deneyimleyerek öğrendik.

yaz-dekorasyon-trendi

Çalışma masasında farklı kullanım şekillerine de izin veren formlara yönelebilirsin. Sadece bir çalışma alanı değil, aynı zamanda çalışma düzenine yardımcı olacak elemanları yerleştirebileceğin veya rahatça kullanabileceğin tasarımları inceleyebilirsin. Aynı zamanda çalışma sandalyenin veya koltuğunun farklı oturma biçimlerinde de ergonomik açıdan rahat olup olmadığını değerlendirebilirsin.

yaz-dekorasyon-trendi-çalışma-masası

Kemerler Geri Dönüyor

Çoğunlukla hol ve koridorlarda bulunan kemerler dekorasyon trendleri arasında tekrar yerini alıyor. Bunun dışında mutfaklarda, yaşam alanlarında ve yatak odalarında kullanabileceğin kemer geçişleri evinde kesinlikle farklı bir atmosfer oluşturmana yardımcı olacaktır.

yaz-dekorasyon-trendi-kemer

Özellikle farklı dekorasyon elementlerinin bulunduğu oda geçişlerinde konumlandırırsan bir geçitten geçme hissini artırabilirsin. Aynı zamanda geçitler için köpük, kabartma gibi farklı tekniklerle farklı süslemeler tasarlayabilirsin.

yaz-dekorasyon-trendi-kapı-kemer

Ateş Çukuru Huzuru

Tarihin başından beri insanları çevresine toplama özelliğiyle bilinen ateş başında yapılan sohbetler bir başka güzel olur. Günümüzde bu kültürü çok basit bir şekilde yaşatmamızı sağlayan ateş çukurları bahçelerin huzurlu alanlarını oluşturuyor. Dekorasyonda bu yaz döneminin trendleri arasında olan ateş çukurlarına göre yeniden bir bahçe düzenlemesine gidebilir ve bahçe mobilyalarınla rahat bir seyir ve sohbet alanı kurgulayabilirsin.

yaz-dekorasyon-trendi-ateş
En Popüler 10 Dekorasyon Trendi , En Popüler 10 Dekorasyon Trend , En Popüler 10 Dekorasyon fikri , En Popüler 10 Dekorasyon fikirleri  , En Popüler 10 Dekorasyon Önerisi ,  En Popüler 10 Dekorasyon Önerileri
Alıntı : armut.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kargo ücretleri alıcılarımız tarafından karşılanır ve 14 gün içinde iade hakkı mevcuttur. İade kurallarıyla ilgili detaylar için lütfen İade Kuralları sayfasını inceleyiniz. Müşteri memnuniyeti önceliğimizdir.