İçeriğe geç

Duvar Saati

https://guzelart.com/blog

Duvar saatinin hayatımızdaki yeri ve işlevi nedir? Mantığını Galileo’nun bulduğu ilk sarkaçlı saat 1656 yılında üretilmiştir. Böylece duvar saatleri hayatımıza girmiştir.  Cep telefonlarından, kol saatlerinden, dijital saatlerden uzak bir zaman diliminde, çağın buluşu olan duvar saatleri günümüz insanları için zamanın önemini anlatmanın ötesinde bir anlam kazanmış olmaktadır: dekorasyon. Her evde, evin her odasında olan duvar saatleri; bir dönem için zaman demekti. Birbirini kovalayan sarkaçların fon müziği olan tik taklar evin her köşesine yayılır, okuldan gelecek çocuğu, işten gelecek eşi, ana haber bültenini beklerken gözler hep duvarda asılı saat ile buluşurdu. Akrep ve yelkovan ile bakışmak bir nevi, “Kaç dakika kaldı?” demekti. Teknolojinin hızla aktığı günümüzde avuçlarımızdan akıp giden zamanın her saniyesi, her dakikası çok kıymetli bizim için, çünkü bir gün için yirmi dört saat yetmiyor.

Duvar Saatlerinin Dekorasyondaki Yeri

Duvar Saati

Duvar Saati

Duvar saati seçerken ev dekorasyonu çok önemlidir. Duvarların rengini, mobilyaları, evin genişliğini, diğer aksesuarları baz almak gerekir duvar saati seçiminde. Evinize alacağınız duvar saati size zamanı göstermenin yanında bir duvar aksesuarı da olacağı için uyum çok önemlidir. Geniş, ferah duvarları bulunan bir eve minicik bir duvar saati asmak çok şık bir görüntü sağlamayacaktır. Ya da ufak bir odanın duvarını kaplayıp, odayı karartacak bir saat size yük gibi gelecektir. Dekorasyon stilinizi göz önünde bulundurarak seçeceğiniz bir saat stilinizi tamamlayacaktır.

Dekorasyon Tarzınıza Göre Duvar Saati Seçiminiz Nasıl Olmalı?

Dünya Trendleri arasına geçtiğimiz yıl giren Typo dekorasyon ile dizayn edilmiş bir ev için üzerinde rakamlar olmayan metal saatler kullanabilirsiniz. Böylece salaş ve dinamik bir görüntü sağlarsınız. Modern ve minimalist bir stil ile dizayn ettiğiniz eviniz için deri kayışlı ahşap saatler veya geometrik şekillerden oluşan tek renk metal saatler kullanabilirsiniz. Hygge stiline en uygun duvar saatleri açık renklerde duvara monte edeceğiniz çubuklardır. Sadece akrep, yelkovan ve rakamlardan oluşan duvar zeminine monte edilen bu saatler zarif duruşu ile size İskandinav esintisi yaşatacaktır. Çocuk odaları için daha renkli saatler seçmek odanın enerjisini değiştirecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir