Published On: Aralık 5th, 2020748 words3,7 min read

Duvar Saati Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İster evinizde ister işyerinizde kullanılan bu ürünler, zaman göstermek dışında aksesuar olarak görsel tamamlayıcınız olabilir.

Dijital tasarımlar işyerlerinde en çok tercih edilen ürünler arasında yerini alırken evde kullanılacak olanlar özel olarak tasarlanmıştır.

Bu kategorideki ürünleri seçimi yaparken öncelikle ev için alınacaksa evdeki diğer eşyalar ve aksesuarlar ile uyumu sağlamak olmalıdır.

Diğer hususlar arasında saatin nereye asılacak olmasının belirlenmesi gerekir. Saatin şekli ve boyutu asılacak olan duvara göre değişebilir.

Seçim yapmadan önce sorun yaşamamak adına hangi duvara asılacağını önceden belirlenmekte fayda vardır.

Önemli olan bir diğer etken arasında ise renk uyumu gelir.

Bunun dışında saatin nerede kullanılacağı da çok önemli bir faktördür.

Mutfakta, salonda, çalışma odası ya da çocuk odası gibi ortamlar için ideal olan ürünü seçebilirsiniz.

Mutfak aletleriyle ya da gereçleri ile dolu tasarımlarla detaylandırılmış çok sayıda alternatifle karşılabilirsiniz.

Salon duvar saati, seçerken klasik tarzlar için avangart modeller tercih edilirken modern salonlar için tablo görünümlü tasarımları tercih edebilirsiniz.

Ahşap çerçeveli modelleri daha çok rustik bir salona sahip olmak isteyenlerin seçimi olurken çocuk odası için çizgi film karakterleri ön plana çıkar.

Ayrıca evinizin dekorunu tasarım duvar saati seçenekleri ile dekore edebilirsiniz.

Büyük bir duvarda küçük tasarımlı ürünler hoş bir görüntü sağlamaz.

Küçük duvarda seçilen büyük modeller eğreti durabilir. Sessizliğin sağlanması gereken ortamlarda en çok dikkat edilmesi gereken sessiz çalışıp çalışmadığı olmalıdır.

Gece sessizliğinde çoğu insan için saat sesleri rahatsız edici olabilir. Tablo detaylı modeller, modern salonlar için asil bir görünüm kazandırır.

Taş kaplamalı ve retro dizayna sahip salonda ise büyük modeller seçmek doğru olabilir.

Büyük duvarlarda bazen birden fazla bulunan saatler dikkat çekici bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.

Metal çerçeveli, çarklı duvar saati gibi aradığınız kriterlere ve özelliklere sahip ürünlere GüzelArt hızı ile ulaşabilirsiniz.

 

Duvar Saati Fiyatları

Duvar saati fiyatları; kalitesi, malzemesi, boyutu, kullanım alanına ve materyallerine göre değişiklik gösterebilir.

Uzun vadeli kullanıma dayanıklı olan bu ürünler, çarpma ya da düşme gibi olası durumlara karşı korunaklı bir yapıdadır.

Bu gibi malzeme kalitesi fiyat aralığında bir miktar farklılığa sebep olabilir. Ayrıca uzun vadeli ürünler tasarruf sağlarken bu ürünler işçilik miktarının yüksek olması dolayısıyla fiyat kısmına etki edebilir. Bu kategorideki ürünlerin malzemesi kadar boyutu da fiyat kısmını etkiler.

Bunun yanı sıra teknik özelliklerine göre fiyat aralığı değişebilir. Standartın dışında özel olarak üretilen ürünlerin fiyatları üzerinde farklılık bulunur. El yapımı işçilikle üretilen ürünlerde fiyat farkları olabilir.

Geçmişten günümüze kadar yaygın olarak kullanılan saatler, çeşitli renklerde ve farklı boyutlarda üretilir. Özellikle büyük modeller yaygın olarak tercih edilirken üretim sırasında malzeme kalitesi ve üretimi sağlayan markanın çeşitlerine göre farklı fiyatlar uygulanır.

Hem işlevsel hem de dekoratif anlamda ihtiyaç duyulan bu ürünlerin modelleri evinizin vazgeçilmez parçasıdır. Dekorasyon stilinizi tam anlamıyla yansıtan evinizin atmosferini değiştirir.

Estetik açıdan bakıldığında göze hoş gelen saat modelleri zamanı kontrol ederken birtakım avantajlar sağlar. Örneğin, kaliteli malzemeden üretilen ürünler uzun ömürlü kullanım sağlar. Şık ve estetik modeller ise evinizi modern ve çağdaş bir görünüm kazandırır. Roma rakamlarıyla tasarlanan modeller ise, vintage bir tarz yaratmanıza yardımcı olur.

Eskitme boya mobilyalara sahipseniz genellikle country ya da endüstriyel dekorasyon tasarımları uyum sağlar. Asimetrik ve çizgilerden oluşan modeller ise modern çizgileri sevenler için uygun olabilir.

GüzelArt üzerinden duvar saati indirim fırsatları, kampanyaları ve sunulan taksit seçeneklerine ulaşabilir ve ihtiyacınıza uygun ürünü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.