Duvar Saati Fiyatları

Duvar Saati

Evlerin dekorasyonunu ön plana çıkaran dokunuşlar duvarlara asılan tablolar ve saatlerdir. Saatler her odada kullanılan ev eşyalarıdır. Hem işlevsel hem de şık parçalar olan saatler teknolojiye de ayak uydurur.

Analog saatlerin teknolojik dönüşümle yerini dijitale bırakması duvar saati, masaüstü saatler için yeni tasarımların yapılmasına yol açar. Evin her bölümünde kullanılabilir saatler odaların kullanım durumlarına göre tasarımlarıyla bunu yansıtır. Mutfaklarda daha çok yiyecek çizimleri ve dekorasyonları tercih edilirken salon ve oturma odalarında daha gösterişli saatler kullanılır.

Uygun ev tipi için seçilmiş duvar saati dekoratif bir parça olarak kullanılıp evin görünümünü değiştirebilir. Saatler aynı zamanda kurtarıcı parçalardır. Hazır üretim olduğu gibi tasarım olarak da kişiye özel saatler yapılır. Evinizin duvarını kaplayacak uygun bir tablo bulamıyorsanız tasarım bir saat ile bu iş çözülebilir. Çocuk odası ve yatak odası gibi kişisel kullanım alanları da kişiye özel tasarım saatler ile dekore edilebilir. Duvar saati markaları hem dijital hem de analog saatlerde tasarım yaparlar.

Duvar Saati Çeşitleri ve Özellikleri

Saatler evin başlıca hem dekorasyon hem de ihtiyaca yönelik bir eşyası olması sebebiyle duvar saati modelleri çeşit olarak çok fazladır. Çeşitlilik karar vermeyi zorlaştırdığı gibi istenen her ürünü de bulmayı mümkün kılar. Analog duvar saatleri cam, plastik, mdf malzemelerinden üretilir. Mdf ile üretilen saatlere dijital baskı yapılarak istenilen tasarım kullanılır. Uv baskı makinesi kullanılarak yapılan dijital baskılar uzun ömürlüdür.

Saatlerin boyutları çapları ile ifade edilir. Yuvarlak saatlerde standart ölçüler 30 cm, 50 cm çaplarında hazırlanır. Analog saatler pil ile çalışır. Markalara göre çalıştığı pil sayısı değişir. Dijital duvar saati çeşitleri analog saatlere göre daha fazladır. Tamamı dijital saatler, hem analog sistemli hem de dijital göstergeli saatler, yalnızca dijital saati ve tarihi gösteren saatler gibi birçok farklı çeşit vardır. Kabartmalı dikdörtgen dijital saatler mineral cam kullanılarak üretilir.

Bu tip saatlerin içerisinde lcd tarihli termometre de bulunur. Akrilik boya ve tasarım tercihine göre varaklı çerçeve kullanılır. Ürün ölçüleri değişiklik göstermekle beraber ortalama dikdörtgen kabartmalı saatlerde ölçü 32,2×41,5 cm şeklindedir. Dijital ve analog saatlerin tek bir mekanizmada birleştirilmesi de tercih edilen modellerdendir. Bu saatler de yuvarlak, dikdörtgen ve kare gibi farklı şekillerde üretilir. Duvar saatinde dijital olanlar analoglara göre termometre gibi özellikleri dolayısıyla daha işlevseldir. Bazı dijital saatler pil ile çalışırken bazıları güneş enerjisi ile çalışır. Böylelikle pilden tasarruf sağlanır. Oturma grubu alanlarında kullanılan saatlere farklı tercihe göre başka tasarımlar da eklenir. Duvar saati aynalı, kanvas tablo üzerine eklenerek de kullanılabilir.

Kanvas tablolarda 1. sınıf pamuklu kumaş üzerine dijital baskı yapılarak sonrasında tasarımın içerisinde analog saat eklenir. Aynalı saatlerde ise ürünün çapı ayna ile kaplanarak saat mekanizması üzerine yerleştirilir. Saatlerde kullanıma bağlı sorun olmaması açısından sessiz mekanizma kullanılır. Aynalı saatlerde metal malzemeler ile ayna fırınlanarak sağlamlığı pekiştirilir. Tasarım olarak metal parçaların yoğunluklu aynaların az kullanıldığı modellerde vardır.

Duvar Saati Fiyatları

Duvar saati fiyatları ürünün modeline göre değişir. Tasarım saatlerin fiyatlarını kullanılan malzeme ve istenilen tasarım belirler. Hazır ürünlerde ise plastik, mdf gibi malzemelerin kullanıldığı saatler daha uygundur. Ayna, eskitilmiş ahşap saatler malzemelerin pahalı olmasına göre fiyatta değişiklik gösterir. Saatlerin antika değerinin olması da fiyata yansıyan unsurlar arasındadır.

Antika saatlerin hem tarihi hem de mübadele değerinin olması fiyatı artırır. Üründe kullanılan malzemenin de fiyata yansıması durumu söz konusudur. Duvar saati fosforlu malzemelerden üretildiğinde her markanın farklı kalitede tasarımlar yapması fiyata yansır. Ancak internet üzerinden birçok markanın ürünleri online olarak satılmaktadır.

Bu şekilde ürün araştırmak fiyatları karşılaştırmayı kolaylaştırır. Saat evin her yerinde kullanılan bir eşya olduğu için fiyatlar ürünün kullanıldığı bölümlere göre de değişir. Bunun için daha uygun fiyatlara şık tasarımlar elde edebilmek için iki ürünü bir arada kullanma imkanı olan duvar saati taşlı, aynalı, kanvas tablolu tercih edilebilir. Böylelikle iki tasarımın birleştirilmesi duvarlardaki ürün sayısını azaltır ve maliyeti düşürür.

Duvar Saati Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Duvar saatleri işlevsel ürünler olduğu için kısa sürede bozulmaları hem evin dekorasyonu bozulur hem de saatin kullanılmaz hale gelmesi söz konusu olur. Ayna saatler gibi bazı ürünlerde ürünlerin özellikleri fiyatlarını yükseltildiği gibi kaliteli malzemenin kullanılmış olmasından da emin olmak gerekir. Bu nedenle ürünlerin fiyatlarına dikkat edildiği gibi kırılmaz cam, paslanmaz boya gibi malzemelerin kullanılmış olmasına da aynı şekilde dikkat edilmelidir.

Duvar saati çarklı, analog olduğunda da ürünün dayanıklı malzemeler kullanılarak üretildiği araştırılması yararlıdır. Çarklı duvar saatlerinin mekanizmaları ses çıkarabilir. Bunun için özel sessiz mekanizmalar olur. 3d duvar saati gibi saatler demonte olarak parça parça gelir. Ürünün parçalarının eksiksiz gelmesi için marka tercihi buna göre yapılması memnuniyeti arttırır. Paket halinde gönderilen 3d saatlerin içerisinde kurulum sırasında yardımcı olması için cetvel gibi malzemeler de gönderilir. 3d saatler duvar ölçüsünde perspektif ve simetrik açıdan sorun olmayan duvarlarda tercih edilir. Bunun için ürünün kullanıldığı duvarın ölçülerine göre ürün tercih edilmelidir. Saat ölçüleri açıklama kısmında ayrıntılı olarak yazılır.

Yorum yapın

error: UYARI: Tüm ürünler patent enstitüsü tasarım tescillidir. İzinsiz kopyalanması , kullanılması ve satılması halinde uyarı gerektirmeksizin ASAL HUKUK DANIŞMANLIK yasal işlem başlatmaktadır.