Duvar Dekoru Nasıl Olmalı?
Duvar Dekoru Nasıl Olmalı?

Duvar dekoru, binaların içinde yaşayan insanların ruhunu yansıtma biçimleridir. Geçmişini unutmak istemeyen insanlar yaşadıkları evlerin duvarlarını anıları ile süsler ve geçmişe dair fotoğraflarda bunun için en iyi örnektir. Enerjisi yüksek olan insanlar daha neşeli objeler asar duvarlarına, yaşadığı ortama derinlik katmak isteyenler aynalar ile süsler. Duvar dekoru denince boya seçimi gelir genelde akla. Oysa duvar dekorasyonu boyadan ibaret değildir, duvarları doğru renge boyamak bir başlangıçtır sadece. Biz insanlar nasıl ki yaşadığımız ortamın rengi ile renkleniriz, binalar da içindeki eşyaların ruhuna bürünürler. Tuğladan, çimentodan, demirden ibaret olan yapılar içine yerleştirilen objeler ile güler, neşelenir yahut karamsar bir hal alır. İçinde bulunduğumuz zaman diliminde insanlar zamanlarının çoğunu kapalı ortamlarda geçirirler; evlerde, okullarda, ofislerde, kafelerde… bu yüzden dışarının tüm güzelliğini içeri taşıma çabası içine girerler.

Duvar Dekoru İçin Size Bazı Önerilerimiz Var :

  1. Ferah, huzurlu bir ortam için duvar boyasının doğru seçimi çok önemlidir.  Dar mekanlar için soft ve açık renkler kullanmak mekanı daha geniş gösterecektir. Çocuk odalarında silinebilir sıcak tonda boyalar, geniş salonlar için kendinden desenli boyalar kullanılabilir.
  2. Fotoğraflar yaşadığımız güzel anları kalıcı kılmanın, şık çerçeveler ile duvarları süslemenin en sıcak yöntemlerindendir. Çerçeveleri kendiniz yapabilir, ahşap çerçeveler alıp boyayabilir, ip üzerine mandalla bile asabilirsiniz.
  3. Günümüz dar mekanlarına derinlik katan aynalar ile duvarlarınızı süsleyebilir, pencerelerin tam karşısına asarak dışarıdan gelen ışığın odanın her yanına dağılmasını sağlayabilirsiniz.
  4. Ahşaplar ortama doğallık katan figürlerdir. Kendi boyadığınız ahşapları duvar dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Raflar, sepetler, kutular, kuş evleri yaşadığınız ortamdaki el izlerinizdir.
  5. Eşyalar da oldukça modern ve yaşanmışlıkları duvarlarınıza yansıtan dekor objeleridir. Şapkalar, çocuk ayakkabıları, bastonlar….
  6. Her gün göz göze geldiğiniz duvarlarınıza sanatı yansıtabilirsiniz. Etamin panolar, taş boyama tablolar, makreme halılar, telkâri, hat sanatı, ebru… hobileriniz ile süslediğiniz bir alanda yaşamak sizi daha mutlu kılacaktır, duvarlarınıza hayat katacaktır.
  7. Tarzınızı yansıtan modern tablolar, objeler de oldukça şık duvar süsleridir.
  8. Yeşil alanların azalması ve betonlaşan bir dünya içinde yaşayan günümüz insanları evlerini, ofislerini daha yaşanılır kılmak için çiçeklere, ortam bitkilerine daha fazla merak saldılar. Duvar saksıları dekorasyon için oldukça güzel bir alternatif. Ahşap saksılar, ağaç kütükleri, makremeden yapılan asma saksılar duvarlarınızı hem daha yeşil hem daha zarif gösterecektir.
  9. Müzik enstrümanları asarak duvarlarınızdan nağmeler dökülmesini sağlayabilirsiniz. Plaklar ya da  gitar, keman, bağlama gibi bir müzik aleti asıp yanına çizilen notalar evinize büyülü bir hava katacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kargo ücretleri alıcılarımız tarafından karşılanır ve 14 gün içinde iade hakkı mevcuttur. İade kurallarıyla ilgili detaylar için lütfen İade Kuralları sayfasını inceleyiniz. Müşteri memnuniyeti önceliğimizdir.