Duvar Dekorasyonunda Zıt Renkler

Zıt renkleri duvarlarda bir arada kullanarak evine yeni ve özgün bir hava getirmen mümkün.

Evinde yeni bir stil mi yaratmak istiyorsun? Evinin havasını değiştirmek için aslında eşyaları yenilemene, büyük masraflar yapmana gerek yok. Eşyaların yerini bile değiştirmeden evine yenilik getirmen duvarların rengini değiştirmekle mümkün. Üstelik bunu sıra dışı bir yöntemle, zıt renkleri bir arada kullanarak yapabilirsin. Bu sayede kendi tarzını yansıtarak evine özgün bir ruh kazandırabilirsin. Zıt renkleri bir arada kullanmak aynı zamanda evine canlı ve dinamik bir enerji katacaktır. Eğer duvarlarının rengini değiştirerek evine yeni soluk kazandırmak istiyorsan bu yazımızı mutlaka incelemelisin.

 

 Zıt Renkleri Bir Arada Kullanarak Evine Derinlik Kazandır

Kim demiş zıt renkler birlikte kullanılamaz diye? Birbirinden farklı tonları bir araya getirerek evinin odalarına yeni boyutlar kazandırabilir, küçük odalarda bile doğru tonları kullanarak daha büyük ve ferah görünen alanlar oluşturabilirsin.

zit-renklerle-derinlik-oluştur

Koyu ve açık renkleri aynı odanın içinde kullanmak derinliği ve ferahlığı aynı anda kazandıracaktır. Kolonları, duvarların köşelerini ve hatta tavanı farklı renklere boyamak odadaki derinlik algımıza yeni boyutlar katabilir. Aynı duvarın üzerinde zıt renkleri buluşturarak da odanın derinliğini değiştirebilirsin, bu şekilde odada yeni alanlar da oluşturabilirsin. Örneğin kitap okumak için oluşturduğun bir köşeyi odanın geri kalanından farklı bir renge boyayarak yeni bir alan havası yaratman mümkün.

renklerle-odana-canlilik-kat

 Sıcak ve Soğuk, Koyu ve Açık Renkleri Bir Arada Kullanmak Mümkün

Evindeki her bir duvarı birbirinden farklı renklere boyayarak zıt renkleri bir araya getirebilirsin. Zıt renkleri bir arada kullanmak için sadece canlı renkler kullanman gerekmez, mesela pastel tonlarındaki zıt renkleri de bir arada kullanabilirsin, üstelik bu evine daha yumuşak bir hava kazandıracaktır. Koyu ve açık renkleri yan yana getirerek evindeki odalara canlılık ve kontrast katıp özgün bir stil oluşturabilirsin. Hatta duvarları çeşitli aksesuarlarla süslendirerek zıtlıkları çeşitlendirebilirsin. Mesela koyu renkteki duvarlara açık renkteki aksesuarlar oldukça yakışır. Ayrıca sıcak ve soğuk renkleri kullandığın zaman evinin enerjisini dengeleyebilirsin, bu sayede hem canlılığı hem de dinginliği aynı zamanda yaşayabilirsin.

sicak-ve-soguk-renkleri-bir-arada-kullan

 Hangi Zıt Renkler Birbirine Yakışır?

Zıt renkleri kullanabilmek için bütün iş senin yaratıcılığına kalıyor. Aklına gelebilecek bütün renkleri bir arada kullanabilirsin. Mesela mor ve gri, saks mavisi ve bej rengi, hatta siyah ve beyaz birbirine yakışan renk kombinasyonları olabilir. Önemli olan nokta eşyaların da renkleri tamamlıyor olması. Zıt renklerle uyumu yakalayabilmen için odadaki eşyaların da mümkün olduğunca duvarlarla uyumlu olabilmesi gerekiyor, renk seçimi yaparken uyuma dikkat edersen daha güzel bir stil yakalayabilirsin. Gerisi senin yaratıcılığına ve zevkine kalmış!

Hangi-zit-renkler-birbirine-yakisir
Duvar Dekorasyonunda Zıt Renkler , Duvar Dekorasyonunda Zıt Renkler uyumu , zıt renk , duvar dekor , duvar dekoru , duvar dekorasyon , duvar dekorasyonu renkleri , duvar dekor renkleri , duvar dekorasyonu renk seçimi

Alıntı: armut.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kargo ücretleri alıcılarımız tarafından karşılanır ve 14 gün içinde iade hakkı mevcuttur. İade kurallarıyla ilgili detaylar için lütfen İade Kuralları sayfasını inceleyiniz. Müşteri memnuniyeti önceliğimizdir.