Duvar dekorasyonu neden önemlidir?

Binalar, yaşam alanları kişiliği olan yapılardır. İçinde yaşayan insanların, dizayn eden mimarların tarzına bürünerek kendilerine ait karakterleri oluşan duvarlar, ilk çağlardan beri insanların kendilerini yansıttığı mekanlardır.

Bir salonun duvarına bakarak, o salonun sahibi hakkında fikir sahibi olabiliriz. Ya da tam tersi duvar dekoru insanların ruh haline sirayet etmektedir.

Cilalı taş devrinde yerleşik hayata geçen insanoğlu, yine o dönemde ilk köyleri kurmuşlardır. Yerleşik hayata geçip evler yapılınca duvarlar süslenmeye başlanmıştır.

Tarladan getirip astıkları bir başak demeti de duvar dekorasyonu olmuştur o dönemde. Zamanla çantalarını, un eleklerini, kevgirleri eklemişler yanına, ördükleri yün çoraplar, el emeği halılar, av hayvanlarının postları, takvimler, saatler, haritalar süslemiş duvarları.

Zaman değiştikçe duvarlara asılan şeyler de değişmiş. Çünkü duvarlar insanların yol arkadaşlarıdır. Bu yüzden de yüz yıllar boyunca insanlar yaşam alanlarını güzelleştirmek için farklı yöntemler kullanmaktadırlar.

Duvar Dekorasyonu Nedir?

Duvar Dekorasyonu
Duvar Dekorasyonu

 

Koltuk takımına uygun bir yağlı boya tablosu ya da aile albümünün boş kalmasın amacı ile asıldığı duvarlar, günümüzde kazan kaldırıp padişahlığını ilan etmiş durumdadır. “Açık renge boya salonu hem geniş durur, hem de her mobilyaya uygun olur.”

Tavsiyesi ile sınırlıydı bir dönem duvar dekorasyonu. Oysa günümüzde duvarlar insanların acılarını, sevinçlerini, özlemlerini, sanatlarını yansıttıkları tablolardır.

Doğal taşlar, hayal gücü sınırlarını zorlayan renkler, cesurca kullanılan duvar kağıtları, raflar, el emeği örgüler, makremelar, etamin panolar, ebru- tezhip tabloları, enstrümanlar, tarihin izlerini yansıtan plaklar, anahtarlar, anılarımız ile bağ kurduğumuz fotoğraflar, vazgeçilmezimiz aynalar, hızla akan zamanı hatırlatmanın yanında dekorasyon çizgisi ile göz dolduran saatler, modern dekor ürünleri, duvar sticerları…uzayıp giden bu listeden zevkine uyanı alıp duvarlarında yansıtan insanların tek derdi yaşam alanlarını daha yaşanılır kılmaktır.

Duvar Dekorasyonu İçin Yardım Almalı mıyız?

Yaşadığımız alanların, çalışma ortamlarının duvarlarını dizayn ederken zevklerimiz tabi ki önemlidir. Bizi yansıtsın isteriz, bu en tabi hakkımızdır çünkü en çok biz olacağız o ortamın merkezinde.

Ancak duvar dekorasyonu için daha profesyonel bir yardım hem yükümüzü hafifletecektir hem de sonradan pişman olma riskini ortadan kaldıracaktır. Bir iç mimar kullanabileceğiniz gibi, online sitelerden de ufak tefek tüyolar alarak yola çıkabilirsiniz.

Hem kendinden bir şeyler katmak hem de modern çizgide ilerlemek isteyenler için sitemizde bir çok alternatif bulunmaktadır, incelemenizi tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kargo ücretleri alıcılarımız tarafından karşılanır ve 14 gün içinde iade hakkı mevcuttur. İade kurallarıyla ilgili detaylar için lütfen İade Kuralları sayfasını inceleyiniz. Müşteri memnuniyeti önceliğimizdir.