Published On: Mart 4th, 20211176 words6,8 min read

Bay Yanlış Dizisi Ev Dekorasyonu

Yazların vazgeçilmezi olan yaz dizileri keyifli ve romantik senaryolarıyla akşamları hepimizin keyfini yerine getirmeyi başarıyor. Bu yazın iddialı dizilerinden biri de Bay Yanlış. Başrollerini Can Yaman ve Özge Gürel’in paylaştığı dizide de eğlenceli, heyecanı dorukta bir aşk hikayesi izliyoruz. Birbirine komşu olan iki kişinin gelişen ilişkisini konu alan dizide evler de birer karakter yansıtıyor. Peki yansıttıkları karaktere göre dekorasyonları hakkında neler diyebiliriz?

Bay Yanlış Dizisinin İddialı Evleri

Dizi çekimlerinde kullanılan evler açıkça lüks bir hayatın içinden bir perspektif sunuyor. Terasında havuzu bulunan ultra lüks evse aslında, şarkıcı Linet’e ait. Değeri 1 milyon 250 bin dolar olan dubleks daire, 18. katta bulunuyor. Dizi setine aylık 30 bin Türk lirasına kiralanan daireden Adalar, Kadıköy Yakası manzarasına sahip.

dizi-evleri-dekorasyon-incelemesi-bay-yanlış-linet

Muhteşem bir manzaraya açılan bu evin dekorasyonları ise birbirine komşu olan iki kişinin hikayesini anlattığı için aslında iki farklı dile sahip diyebiliriz. Şimdi bu evleri detaylı bir şekilde inceleyelim.

dizi-evleri-dekorasyon-incelemesi-bay-yanlış

Özgür’ün Evi

Diziye adını veren Bay Yanlış karakteri olan Özgür, yakışıklı olmasının yanında, asla mütevazi olmayan, gösterişli yaşamaktan çekinmeyen biri. Bunu evinde kullandığı renklerden dahi anlayabiliriz. Birbirine kontrast renkleri ve tonları bir arada kullanarak karmaşık bir renk paleti kullanılmış. Burada birbiriyle yarışan cesur renkleri bir arada görebiliyoruz.

dizi-evleri-dekorasyon-incelemesi-bay-yanlış

Aynı zamanda yaşam alanında kullanılan mobilya ve dekorasyon parçalarında farklı malzeme seçimlerini de görebiliyoruz. Koyu renklerin mat ve parlak malzemeler üzerinde kullanım örnekleri bulunan oturma alanında kuralları yıkan post-modern dokunuşlar mevcut. Duvar dekorları, renkli yastıklar ve çizgiyi bozan aydınlatma parçaları cesur bir anlayış ortaya koymuş.

dizi-evleri-dekorasyon-incelemesi-bay-yanlış

Özgür’ün yatak odasında da farklı gri tonlarını bir arada görüyoruz. Karanlık ve cesur noktaların taşındığı odada yaşam alanlarında bulunan mermer dokulu aydınlatmaların tekrarını görebiliriz. Yani renk ve malzeme tercihinde bir bütünlük ve ortak dil kullanılan dekorasyonda bu odada farklı bir detay da ortaya çıkıyor. Aynı zamanda yatak başı olarak da konumlandırılmış bir üç boyutlu duvar uygulaması bulunuyor. Bu sayede duvarda da gölge dokusu oluştuğu için koyu tonları kendi içinde de sağlayabiliyor.

dizi-evleri-dekorasyon-incelemesi-bay-yanlış

Bay Yanlış dizisinde önemli bir ortam olan teras dekorasyonu da evin bütünüyle bir dil birliği oluşturuyor. Fener görünümlü aydınlatmaları ve mumlarla beraber loş bir şekilde aydınlatılan terasında bir havuz mevcut. Havuz mobilyaları ve dekoratif sarmaşık yapılı bitkilerle tamamlanan teras boydan cam yarım duvar ile çevrili. Böylece manzarayı görme imkanı sağlarken evin karanlık yapısını dışarıdaki hayattan ayırmaya yardımcı oluyor.

dizi-evleri-dekorasyon-incelemesi-bay-yanlış

dizi-evleri-dekorasyon-incelemesi-bay-yanlış

Cansu’nun Evi

Özge Gürel’in canlandırdığı Ezgi karakteri senaryoda yaşanan olaylar gereği kuzeni Cansu’nun evinde kalmaktadır. Cansu ise görünümüne ve hayat kararlarına fazlasıyla değer veren biri olarak evinde de kendini yansıtan bir dekorasyona sahip. Aynı zamanda dizinin cesur karakteri Özgür ile bitişik evlere sahiptir. Bu sayede benzer dairelerdeki dekorasyon kararlarıyla nasıl farklı bir görünüm sağlanabildiğini de görmüş oluyoruz.

dizi-evleri-dekorasyon-incelemesi-bay-yanlış

Cansu’nun evi yaşam alanlarında fazlasıyla renkli, bununla beraber uyumlu geçişler kullanılan bir dekorasyona sahip. Her ne kadar duvar kağıdı olarak koyu renk ve dokular tercih edilmiş olsa da odada kullanılan turuncunun canlı tonları evde karanlık bir atmosfer oluşmasını engellemiş. Aksine beyaz mobilyalar ve koyu renkli duvar kağıdı turuncu, sarı ve kırmızı tonlarını yüceltmiş.

dizi-evleri-dekorasyon-incelemesi-bay-yanlış

Öne çıkan turuncu tonlarını kullanarak aslında evin bazı parçalarını saklamayı başarmış bir dekor tasarımı kullanılmış. Örneğin odada bulunan aydınlatmalar, bitkiler ve perdelerin renkleri ilk bakışta dikkatleri çekerken evde sıklıkla kullanılmayan dolaplar siyah ve beyaz renklendirilmiş. Böylece arka planın bir parçası gibi gözükürken evde bir kalabalık oluşturmamışlar. Zekice bir renk dengesi kullanarak sen de evinde öne çıkmasını veya arka planda durmasını istediğin parçaları bu şekilde kullanabilirsin.

dizi-evleri-dekorasyon-incelemesi-bay-yanlış

Aynı şekilde evin bütününde de renk tercihleri tekrar etmiş. Bununla beraber turuncu ve mavinin tonları bir kontrast oluşturabilecek şekilde tercih edilmiş. Bu da salonda kullanılan siyah beyaz kontrastına uygun şekilde kendini gösterebilen ve aynı zamanda uyum içinde olan renkleri yansıtıyor.

dizi-evleri-dekorasyon-incelemesi-bay-yanlış

Özgür’ün karanlık ve cesur dekore edilmiş terasıyla birleşik olan Cansu’nun balkonu, renkli kişiliğini yansıtacak şekilde dekore edilmiş. Duvarda bulunan çiçekli bitkiler bir panel üzerine yerleştirilmiş. Yine sarı ve turuncu tonlarında bir oturma köşesine sahip. Aynı şekilde manzaraya açılan, cam bir yarı duvarla çevrili teras tasarımı düzenlenebilecek partiler veya toplanmalar için fazla dolu olmayan bir hareket alanına sahip olacak şekilde, doldurulmadan dekore edilmiş.

dizi-evleri-dekorasyon-incelemesi-bay-yanlış

Özgür’ün Annesinin Evi

Dizinin cesur karakteri Özgür’ün annesinin evi, dizideki diğer evlere göre dekorasyon ve tasarım anlamında çok farklı bir noktada. Daha kırsal ve sakin bir bölgede bulunan ev, dekorasyonda da daha doğal bir çizgi izlemiş.

dizi-evleri-dekorasyon-incelemesi-bay-yanlış

Evin içinde taş dokular bulunduğu gibi, eski dokuları taşıyan dekorasyon detaylarına da yer verilmiş. Geçmişte, eski evlerde görülebilecek kumaş ve seramik tercihleri de modern mobilyalar ve dekorasyon parçalarıyla tamamlanmış. Böylece nostaljiye saygı gösteren, bir yandan da modern dekorasyonun parçalarını yansıtabilen bir ev olmuş Bu nedenle her iki dekorasyon anlayışına uyacak pastel renkler tercih edilmiş.

dizi-evleri-dekorasyon-incelemesi-bay-yanlış

dizi-evleri-dekorasyon-incelemesi-bay-yanlış

Yatak odalarında da başta duvar renklendirmesi olarak pastel renkler tercih edilmiş. Bununla beraber ahşap ürünler renklendirilmeden ham şekilde kullanılmış. Aynı zamanda dekor olarak bitkiler ve makrome duvar süsleri tercih edilmiş. Modern bir kır evi görünümü, bütün evde uygulanmış.

dizi-evleri-dekorasyon-incelemesi-bay-yanlış

Evin mutfağında da aynı algı devam etmiş. Gerek mutfak mobilyalarında, gerek duvar kirişlerinde eski ev yapıları kullanılmış. Duvarda, diğer odalarda da görebileceğin makrome duvar süsleri tercih edilmiş. Ada mutfağa sahip geniş mutfakta farklı geometrilere sahip bir tavan uygulamasıyla, mutfağa bir hacim kazandırılmış. Aynı zamanda mutfakta doğal ışıktan faydalanma imkanı veren geniş pencereler de bir avantaj sağlamış.

dizi-evleri-dekorasyon-incelemesi-bay-yanlış

dizi-evleri-dekorasyon-incelemesi-bay-yanlış
Bay Yanlış Dizisi Ev Dekorasyonu , Bay Yanlış Dizisi Ev Dekorasyon , Bay Yanlış Dizisi Ev Dekorasyon öneri , Bay Yanlış Dizisi Ev Dekorasyonu fikirleri , Bay Yanlış Dizisi Ev Dekorasyonu fikiri , Bay Yanlış Dizisi Ev Dekorasyon fikir önerisi , Bay Yanlış Dizisi dekor , Bay Yanlış Dizisi dekorasyonu  , Bay Yanlış Dizisi Ev dekorlarır , Bay Yanlış Dizisi Ev Dekorları , güzelart ev dekorasyonu , güzelart ev dekorları , 
Alıntı : armut.com

yorumunuzu bırakın

İlgili Mesajlar