İçeriğe geç

Balkonlar için Masa Önerisi

Balkonlar için Masa Önerisi

Balkonlar için Masa Önerisi güneş ışığından daha çok faydalanabildiğimiz günler yakın. Balkonda güneşlemek, yazın serinlemek için zaman geçirirken kendine keyifli bir ortam kurgulaman da geçirdiğin bu zamanları daha değerli kılar. Bu nedenle balkonunu dekore ederken senin için hem işlevsel hem de estetik anlamda ideal mobilyaları tercih etmelisin.

Elbette ihtiyaçlarını karşılaması adına farklı örneklere bakmanın önemini bildiğimiz için sana görsellerle birlikte bir liste hazırladık. Göz atmaya ne dersin?

Yuvarlak Masalar

Balkonların klasik masa türleri arasında olan yuvarlak masaları değerlendirebilirsin. Özellikle metal veya ahşap yuvarlak masa türleri keyifli bir ortam kurgusuna uygun tasarımlardandır.Üzerinde çizim yapabileceğin, kitap okuyabileceğin, minik bir kahvaltı yapabileceğin yuvarlak masalar her ne kadar dekorasyon açısından fazlasıyla estetik olsa da kullanıma sağladığı alan açısından küçüktür, bunu da unutmaman gerekir.

balkon-masası-örnekleri-yuvarlak-masa

balkon-masası-örnekleri-yuvarlak-masa

Balkon Demirine Takılan Masalar

Balkonunun alanı klasik mobilyalar için darsa öncelikli tavsiyemiz balkon demirine takılan masalardır. Bu masa tasarımlarını parmaklıklara veya balkon demirine takıp birleştirerek evinde dilediğin gibi kullanabilirsin. Üzerinde ders çalışabileceğin, kahveni içebileceğin, kitap okuyabileceğin bu pratik masalar sana bolca alan kazandıracaktır.

balkon-masası-örnekleri-katlanabilir-masa

Katlanan Masa Sistemleri

Yine öncelikli olarak dar balkonlara uygun olan bu masa modeli sana balkon alanında bolca özgürlük sağlayacaktır. Dilediğin zaman katlayarak yer açabileceğin ve boş alanı kullanabileceğin; dilediğin zaman da misafirlerini ağırlayabileceğin, bir şeyler atıştırabileceğin, çalışma masası olarak kullanabileceğin bir diğer pratik masa fikri.

balkon-masası-örnekleri-katlanabilir-masa

Balkona Uygun Alçak Sehpalar

Evin dış elemanlarından biri olan balkon hem dışarıya açık, hem de evinin rahatlığını yaşayabileceğin bir ortamdır. Yani klasik oturma düzeninin dışında daha rahat bir dekorasyon tasarımı da tercih edebilirsin. Örneğin arkadaşlarınla oturup eğlenceli ve keyifli sohbet edebileceğin minder benzeri alçak oturma birimlerine göre bir masa tercihi yapabilirsin.

balkon-masası-örnekleri-alçak-masa

balkon-masası-örnekleri-alçak-masa

balkon-masası-örnekleri-alçak-masa

Uzun Tezgahla Dar Balkon Çözümü

Dar yapıdaki balkonlara dair işlevsel çözümler sunan bir başka seçenek ise tezgâh biçimindeki balkon masalarıdır. Bu uzun tezgâh tipi masalar karşılıklı oturmadan çok bar tezgâhı tarzı yan yana oturmaya müsaade eden bir formdadır. Bu tezgâh tasarımlı masalar özellikle ders çalışmak, bir şeyler içmek veya basit akşam yemekleri için idealdir.

balkon-masası-örnekleri-tezgah-tasarımı

Bahçe Mobilyaları

Dış mekanla teması bulunan bir yapıda olan bahçe mobilyalarını da balkonda kullanabilirsin. Nem, ıslaklık, buzlanma gibi açık hava koşullarına karşı dayanıklı bir yapıya sahip olması gereken bahçe mobilyalarını balkonunda kullanmak akıllıca olacaktır.Yağmura, soğuğa, toza dayanabilecek kaplamada ahşap, metal, plastik malzemelerden elde edilen bahçe mobilyalarını ve masaları balkonuna yerleştirebilirsin.

balkon-masası-örnekleri-ahşap-bahçe-masası

Balkon Köşesine Uygun Masa

Dikdörtgen veya kare formlu balkon tiplerinde masa için dik açıya sahip parmaklık kenarlarını üçgen masalarla değerlendirebilirsin. Özellikle küçük tip balkonlarda köşeye yerleştirilebilecek bu masaları parmaklıkla birleştirmeyi deneyebilirsin. Bu da senin yerden tasarruf etmeni sağlayarak sana pratik bir kullanım alanı oluşturacaktır.

balkon-masası-örnekleri-köşe-masası

Saksılı Balkon Masaları

Hem işlevsel hem de dekoratif anlamda balkonunda fark yaratacak bir ürün de çift kullanımlı ürünlerdir. Bu dekoratif parçaları parmaklık saksısı ve aynı zamanda bir masa olarak değerlendirebilirsin. Evini canlı dekorasyon ürünü olan bitkilerle renklendirirken balkonunda kahve içebileceğin, bir şeyler atıştırabileceğin, kitap okuyabileceğin bir alan da yaratmış olursun.

balkon-masası-örnekleri-saksı

balkon-masası-örnekleri-saksı

Balkonlar için Masa Önerisi

Balkonlar için Masa Önerisi ; Balkonlar için Masa Önerisi ve fikirleri

Alıntı: armut.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir