0,00 ₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Kargo ücretleri alıcılarımız tarafından karşılanır ve 14 gün içinde iade hakkı mevcuttur. İade kurallarıyla ilgili detaylar için lütfen İade Kuralları sayfasını inceleyiniz. Müşteri memnuniyeti önceliğimizdir.

0,00 ₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Ana SayfaBurçlarBalık Burcu

Balık Burcu

Balık Burcu

Balık Burcu

Zodyak’ın 12 burcundan on ikincisi olan Balık burcunun döngüsü her senenin 19 Şubat – 20 Mart tarihleri içinde gerçekleşir. Yıldız haritanızda Balık burcu gezegen yerleşimine haiz olmasanız da yıl süresince çeşitli gezegenler Balık burcunu ziyaret ederek bu burcun su enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi idrak etmek önemlidir.

Balık burcu (19 Şubat – 20 Mart)

Balık burcu özellikleri (19 Şubat – 20 Mart)
Sembolü: Balık
Elementi: Su
Niteliği: Değişken
Yönetici gezegeni: Neptün (hayal gücünün gezegeni), Jüpiter (talih ve ilerlemenin gezegeni)
Renk: Leylak, mor, eflatun, su yeşili
Gün: Perşembe
Uğurlu sayılar: 3, 9
Uğurlu taşları: Akuamarin, Ay taşı, Ametist, Kuvars, Pembe Kuvars
Vücutta karşılık etmiş olduğu yer: Ayaklar
Pozitif yönde özellikleri: Duygusal, yardımsever, bilge, rahatlatıcı, yaratıcı
Negatif özellikleri: Saflık, kendine acıma, gerçeklikten kopukluk, kendine zarar verme, bağımlı
En sevilmiş olduğu şeyler: Yalnız kalmak, uyumak, müzik dinlemek, müzikle uğraşmak, yazmak, aşık olmak, görsel medya, yüzmek, spiritüalizm, yürümek, burnunun dikine gitmek, içindeki karanlığı bastırmaya çalışmak, ağlamak.
Nefret etmiş olduğu şeyler: Gerçeklik, aydınlık, fena tasarım, gürültülü müzik, ukalalık, eleştirilmek, her türlü gaddarlık, geçmişe takılıp kalmak, derdini anlatamamak ve anlaşılamamak, kale alınmamak, ruhsal ve fizyolojik olarak kısıtlanmak
Gizli saklı tutkuları: Koşulsuz aşkı bulmak
Kuvvetli yanları: Şefkatli, sanatçı ruhlu, sezgisel, nazik, bilge
Zayıf yanları: Korkak, acele güvenen, hüzünlü olması, gerçeklikten uzak olması, kendini feda etmesi

Balık burcunun kişisel özellikleri

Burçlar üç değişik niteliğe bakılırsa gruplanır: kardinal (öncü), değişken ve durağan(durgun) burçlar. Balık burcu dört değişken burçtan biridir (ötekiler İkizler, Yay ve Başak’tır). Değişken burçlar mevsimleri sona erdiren burçlardır ve her mevsimden dersler almışlardır. Her şeyin bir sonu bulunduğunu bilirler ve görevleri herkesi mevsim değişimine uyum sağlamalarına destek olmaktır. Öteki burçlardan daha bilgedirler. Öteki burçlara bakılırsa değişime daha kolay ayak uydurabilirler; pek oldukça duruma uyum sağlamak için bukalemun şeklinde renk değiştirirler. Ek olarak Zodyak’ın düzeltmenidirler: Kardinaller bir plan öne sürer, sabitler planı eyleme döker, değişkenler ise eleştirel bir gözle son rötuşları yapar.

Balık burcu su elementine bağlı üç Zodyak burcundan biridir (ötekiler Yengeç ve Akrep’tir). Balık burcu üçüncü ve sonuncu su burcu olduğundan Yengeç’in duygu dalgalarını ve Akrep’in tazyikli sularını duyguların okyanusuna akıtır. Balık enerjisi etken hale vardığında derinlere dalmaya hazır olun; Balık enerjisi şefkatimizi uyandırır, kalplerimizi acı çeken insanlara açmamızı sağlar. Balık burcu gezegen döngüsü esnasında bu enerjinin bilincinde olsak da olmasak da etrafımızdaki insanlarla sezgisel olarak bağlantı kurabiliriz. Ek olarak kendimizi yaratıcı yollarla ifade edebiliriz: Müzik, film, görsel sanatlar ve dans; tamamı Balık’ın uzmanlık alanıdır.

Balık’ın yönetici gezegeni Neptün’dür. Bu yüzden Balıklar öteki burçlara bakılırsa daha sezgiseldir ve daha çok sanatla alakalı kabiliyete haizdir. Balık burcu insanları eli bol, şefkatli, son aşama vefalı ve ilgilidir. Yaşam döngüsüne dair sezgisel bir kavrayışları vardır ve bu sayede öteki canlılarla duygusal bir ilişki kurabilirler. Balık burçları bilgelikleriyle bilinirler lakin Uranüs’ün tesiri altındayken kimi zaman dikkat çekmek için şehit rolünü üstlenebilirler. Asla eleştirel olmayan Balık burçları devamlı bağışlayıcıdır. Zodyak burçlarının en hoşgörülüsü olarak bilinirler.

Balık burcu illüzyonların, gölgelerin ardında bir görünüp bir kaybolmaların burcudur. Tıpkı Yunan mitolojisindeki Sirenler şeklinde, Balık burcu da sizi kendi derin sularına çeker ve sonrasında da duygular okyanusunda boğulmaya bırakabilir. Şefkatli Balık burcu empatiktir, kontakt halinde olduğu her insanın duygularını kavrar ve yansıtır. Zodyak’ın en bilge burcudurlar: En sonuncu burç oldukları için kendilerinden ilkin gelen her burcun enerjisini deneyimlemişlerdir. Balık enerjisi son aşama derindir, asla yüzeye çıkmaz. Esasen bu burç bilinçaltını yönetir ve rüyalarımıza, hayallerimize, iyileşmemiş yaralarımıza hükmeder. Balık burcu gezegen geçişi esnasında kendimize sınırlar çizmek zorunda kalabiliriz; ek olarak şehit rolünü oynamaktan, bağımlı ilişkilerden kaçınmamız gerekebilir.

Balık burcu bayanı
Balık burcu (19 Şubat – 20 Mart)

Balık burcu bayanı – Aşk
Aşka âşık olurlar, karşılarındaki şahıs genel anlamda ayrıntılar gibidir; doğal bu yaşamlarının ilk zamanlarında olur. Deneyim sahibi oldukça, dinginleşir, olgunlaşırlar. Karşısındakileri şefkatleriyle şımartabilirler fakat onların şımartabilmesi şımarmanız anlamına gelmesin, acayip hareketlerle onları üzerseniz bir süre sonrasında yürekleri daralır ve tek kuyruk darbesiyle sizi terk ederler; ansızın hayatınızdan çıkıverirler. Sevgilileriyle dost olmayı oldukça severler. Ek olarak Balık burcu bayanları ruhsal ya da duygusal sorunları olan partnerlere kapılmalarıyla meşhurdur.

Balık burcu bayanı – Cinsellik
Cinsellik bu mistik deniz kızları için spiritüel ve transandantal bir deneyimdir. Bilici özellikleri yardımıyla Balık bayanı ne istediğinizi sizden daha ilkin bilir ve karşısındaki kişiye zevk vermekten hoşlanır.

Balık burcu bayanı – İlişkiler
Kişisel ilişkilerinde özverilidirler fakat bazen inzivaya çekilip kendilerini yenilemeleri gerekir. Bu yenilenme hem onlara hem de sevdiklerine iyi gelecektir. Karşısındaki kişiden gelen güzel şeyleri almayı da öğrenmesi ihtiyaç duyulan bu fedakâr, eli bol bayanlar için karşılıklılık alengirli bir şeydir. Bir su burcu olarak, kendine vakit ayırmadan başkasına kalbinin içindeki her şeyi dökmeye eğilimlidir.

Balık burcu hanımının sevilmiş olduğu ve sevmediği şeyler
Balık burcunun kendi kendilerini ve etrafı iyileştirebilme güçleri vardır. Empatların küçümsenmeyecek bir kısmı bu burçtan çıkar. Kuvvetli yanlarının görünürlüğe kavuşabilmesi ve güçlenebilmesi için Balık hanımının kendi kendini küçümseyerek göz ardı etmek yerine, kendini keşfetmesi gerekir. Karşılarındaki kimseyi, vakası kolaylıkla okuyup çözebilirler. Ağlamak onlar için oldukça olağan bir eylemdir, bu yüzden de adları sulu göze çıkmıştır. Balık burcu konuşmak yerine sizi dinlemeyi tercih eder. Birazcık ketumdurlar, kendi dertlerinden oldukça söz etmezler fakat sizi dinlerler ve konuşamadıkları için de sık sık ağlarlar.

Balık burcu hanımına ne armağan alınır?
Balık bayanları, yanına kendi yazdığınız bir şiiri iliştirdiğiniz bir demet çiçek şeklinde duygusal armağanlara bayılırlar. Güzel olan her şeyi beğenirler. El üfleme cam prespapyeler, mücevher tonlarında vazolar, heykeller, rüzgâr çanları kalplerini fethedecektir. Ek olarak kendi sanat eserlerini yaratabilecekleri kaliteli sanat malzemeleri de güzel bir seçenek olabilir.

Balık burcu erkeği
Balık burcu erkeği – Aşk
Balık burcu hanımına bakılırsa daha sakindirler, duygularını daha azca belli ederler fakat bu onları duygusuz yapmaz, bir tek derinde yaşarlar. Daldan dala konuyorlarmış şeklinde görünseler de aradıkları şey anlaşabilecekleri ve güvenebilecekleri kişiyi bulmaktır her insan şeklinde, bir tek şekilleri birazcık zorlayıcı görünebilir.

Balık burcu erkeği – Cinsellik
Tıpkı bayanları şeklinde cinsellikte sınır tanımazlar; sakinden başlayıp aşama aşama ilerleyen geniş perspektifli bir cinsellik anlayışları vardır. Romans, aşk ve cinsellik içinde bir fark yapmazlar ve seksi, sevgilerini ifade etmenin bir yolu olarak görürler.

Balık burcu erkeği – İlişkiler
Dengesizliği sebebiyle Balık erkekleri çoğunlukla incinir ve hislerinin incindiğini derhal belli ederler. Hislerine karşılık bulamadıkları vakit Balık burcu erkekleri için birlikteliğin kurbanıymış şeklinde duymak oldukça kolaydır.

Balık burcu erkeğinin sevilmiş olduğu ve sevmediği şeyler
Neptün tarafınca yönetilen bu hayalperestler, duygusal olarak da, spiritüel olarak da, entelektüel olarak da derinlere dalmayı severler ve asla sığ sularla yetinmezler. Havadan sudan konuşmak hoşlarına gitmez; ilk kez gittikleri bir buluşmada bile size kendinizle ilgili sorular sorup bu mevzu hakkında saatlerce konuşabilir.

Balık burcu erkeğine ne armağan alınır?
Naturel ve kıymetli taşlardan yapılmış mücevherler hoşlarına gidebilir zira Balık burcu erkekleri çoğunlukla içlerindeki feminen tarafları keşfetmekten çekinmezler. Güzel kokmayı sevdikleri için parfüm sıkmaktan, çeşitli yağlar kullanmaktan hoşlanırlar. Pek oldukça Balık burcu erkeği kişisel temizlikleri mevzusunda titiz oldukları için kokulu banyo ve vücut ürünleri, suya bayılan bu burç için epey güzel bir seçenek olabilir.

Balık burcunun burç uyumu
Balık burcu (19 Şubat – 20 Mart)

Balık burcunun en iyi anlaştığı burçlar
Akrep – Balık uyumu
Akrep ve Balık’ın birlikteliğin başından itibaren karşılıklı kuvvetli bir çekim hissetme ihtimalleri yüksektir. Hakikaten de Akrep – Balık çiftlerinin ilk görüşte âşık olduklarını söylemeleri nadir bir şey değildir. Akrep, birlikteliğin yöneticisi olmak isterken Balık da korunmak ve ilgilenilmek ister, dolayısıyla kontrolü başkasına devretmekten mutluluk duyar. Her ikisi de derin duygulara haiz bireylerdir ve gizemli, bilinmeyen, alışılmadık şeylere ilgi duyarlar.

Yengeç – Balık uyumu
Her ikisi de duygusal ve şefkatli burçlar olan Yengeç ve Balık burcunun ilişkisi sağlam bir zemin üstünde terfi edecektir. Yengeç’in korumacı eğilimi Balık’ın hoşuna gidecekken Balık’ın hayalperestliği de Yengeç’in hayatına gerekseme duyduğu romansı getirecektir. Her ikisinin de hayal gücü yüksektir fakat değişik açılardan: Balık ortaya düşünce sunma mevzusunda iyiyken Yengeç de bu fikirleri eyleme dökme mevzusunda iyidir. Bu beraberlik sonu evlilikle bitmesi olası uyumlu bir ilişki olacaktır.

Oğlak – Balık uyumu
Bu ikisi gece ve gündüz kadar birbirlerinden değişik olsalar da farklılıkları birbirilerinin eksikliklerini mükemmel bir halde telafi etme eğilimindedir. Ayakları yere sağlam basan Oğlak, hayalperest, aklı bir karış havada Balık’a lüzumlu şekilde rehberlik edecektir. Balık’ın sınırsız hayal gücü ise Oğlak’ın hayatına enfes bir gülmece unsuru ve uçarılık katacaktır. Oğlak’ın bir tek ilişkide değil, cinsel hayatta da kontrolü eline alması Balık’ın hoşuna gidecektir. Bu beraberlik, hakkaten enfes ve başarıya ulaşmış bir ilişki olma potansiyeline haizdir.

Balık burcunun anlaşamadığı burçlar
Terazi – Balık uyumu
Balık ve Terazi başlangıçta birbirlerine kuvvetli bir çekim hissetme ihtimali bulunan burçlardır lakin er ya da geç aralarındaki ciddi farklılıklar sorunlara yol açmaya başlayacaktır. Balık’ın bazen aşırı duygusal olma eğilimi Terazi’nin hakkaten canını sıkabilir ve pek oldukça münakaşaya yol açabilir. Terazi’nin sosyalleşme ihtiyacı da Balık’ın yalnız kalma ihtiyacıyla çatışabilir. Her iki burcun da yoldan çıkma eğilimi olduğundan sadakatsizlik şeklinde problemler da ortaya çıkabilir.

İkizler – Balık uyumu
İkizler’in uçarı ve bir çok vakit düşüncesiz yaklaşımı Balık’ın duygularını sayısız kez incitecekken Balık’ın aşırı duygusallığı da özgürlüğüne düşkün İkizler’i ciddi anlamda yıldıracaktır. Ek olarak her ikisi de ilişki iyi yürümediğinde sadakatsiz olma ihtimali yüksek olan burçlardır. Her ne kadar aralarında bir çekim olsa da uzun soluklu bir ilişkileri olmayacaktır.

Yay – Balık uyumu
Duygusal Balık, bir ilişkide doygunluk olabilmek için beraber olacağı kişiden adanmışlık, romans ve sevgi bekler. Özgürlüğüne ve bağımsızlığına düşkün Yay ise bunu sağlamaya elverişli değildir ve esasen bu şekilde bir birliktelikte kişiliğini yitirmekten korkar. Yay’ın zarafetten yoksun oluşu er ya da geç Balık’ın kalbini kıracaktır. Ek olarak toplumsal açıdan da iki insan ne kadar uyumsuz olabilecekse o denli uyumsuzlardır. Yay, Balık’ın çekingenliğini bunaltan bulacakken Balık da inzivaya çekilmeyi sevilmiş olduğu için Yay’ın parti merakını tolere edemeyecektir.

Belirsizler
Balık – Balık uyumu
Aynı burçtan eşleşmeler söz mevzusu olduğunda Balık – Balık eşleşmesi genel anlamda en güzel olasılıklardan biridir. Her ikisi de birbirlerinin duygusal tatminini sağlayabilecek durumdadır ve beraber, hayal güçlerini tetikleyen duygusal zamanlar geçirirler. Gelgelelim bu ilişkide neredeyse asla sağlam bir temel yoktur; ergonomik meselelerin çözümünde ve gerçeklikle bağlantı kurabilmek mevzusunda güçlükler yaşayabilirler.

Başak – Balık uyumu
Bir taraftan Başak, Balık’a gerekseme duyduğu denge ve ergonomik unsurunu sağlayabilir ve Balık da Başak’a arada gevşemesi icap ettiğini hatırlamasına destek olabilir. Gelgelelim cinsel hayatları sıkıntılı olabilir zira Balık, pek oldukça Başak’ın veremeyeceği bir düzeyde romans ve tutku bekler. Ek olarak Başak, Balık partnerlerinin canlarını sıkmamak için aşırı ergonomik olmamaya itina göstermelidir.

Balık burcuna uygun meslekler
Sezgisel ve bir çok vakit hayalperest olan Balık burcu yaratıcı yeteneklerinin öne çıkmış olduğu bir ortamda daha iyi hissedecektir. Hayırseverlik gerektiren işlerde de mutlu olur. Balık burcuna uygun meslekler şunlardır: “Sanatçı, hayır kurumu çalışanı, tasarımcı, balıkçı, balerin ya da balet, öykü anlatıcısı, medyum, sihirbaz, erkek oyuncu, operet, barmen, gezi danışmanı.”

Balık burcu ünlüler
Albert Einstein,
Rihanna,
Justin Bieber,
George Washington,
Kesha,
Steve Jobs,
Kurt Cobain,
Eva Longoria,
Drew Barrymore,
Eva Mendes,
George Washington,
Victor Hugo,
Jack Kerouac

Devamı: https://www.uplifers.com/balik-burcu/#ixzz7FhzzsHy9

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- REKLAM ALANI-INTRODUCE

En son İÇERİKLER

Koç Burcu Günlük Yorum

23.05.2023 - Salı Günü Koç Burcu Yorumu Bugün enerji seviyenizin yüksek olduğunu hissedebilirsiniz. Bu, sizin çok hareketli ve atılgan olduğunuz anlamına gelir. Yeni fikirler ve...

GüzelArt Diş Hekimi Duvar Saati

GüzelArt Diş Hekimi Duvar Saati: Estetik ve Fonksiyonel Tasarım Diş hekimleri için özel olarak tasarlanmış olan GüzelArt Diş Hekimi Duvar Saati, hem estetik açıdan göze...

Diş Hekimi İçin Ahşap ve MDF Duvar Saatleri

Diş Hekimi İçin Ahşap ve MDF Duvar Saatleri Özet: Diş hekimleri için özel olarak tasarlanmış GüzelArt Ahşap Duvar Saati ve MDF Duvar Saati modellerini incelemektedir. Bu...

Diş Hekimliği Mesleğine Özel GüzelART Duvar Saatleri

Diş Hekimliği Mesleğine Özel GüzelART Duvar Saatleri Diş hekimliği mesleği, toplum sağlığı için büyük önem taşıyan bir meslektir. Diş hekimleri, diş sağlığı konusunda hizmet verirken,...

Yardımcı Sayfaların Kurgulanması

Yardımcı Sayfa Kurgulanması E-ticaret sitelerinden başarılı bir sonuç elde etmek için hedef kitlenin günün her saatinde sitenin bütün özelliklerini kullanabilmeleri gerekir. Online mağazalardan, ilk ziyaretten...

Ödeme Sayfası Kurgulanması

Ödeme Sayfası Kurgulanması   E-ticarette başarı için tüketicilerin güvenini kazanmak en mühim faktördür. Güven, ziyaretçilerin sepet terk oranlarını düşürür. Ek olarak, satış hacmini artırdığı benzer biçimde...

Ürün Sayfasının Kurgulanması

Ürün Sayfasının Kurgulanması   Bir elektronik ağ üstünden ürün ya da hizmet alım ve satımı yapılması, “elektronik ticaret” şu demek oluyor ki “e-ticaret” olarak adlandırılır. E-ticaret...

E-Ticaret ve Kategori Kurgusu

E-Ticaret ve Kategori Kurgusu E-Ticaret ve Kategori Kurgusu E-ticaret sitesinde kategori sayfası, “ürün listeleme sayfası” olarak da bilinir. E-ticaret sitelerinin eğer olmazsa olmazlarındandır. Ürünlerin sergilendiği ve...

E-Ticaret Sitesi Ana Sayfası Nasıl Olmalıdır

E-Ticaret Sitesi Ana Sayfası Nasıl Olmalıdır E-ticaret sitelerinin en mühim sayfası, ana sayfalardır. “Online mağazanın vitrini” konumundaki ana sayfa, siteyi ziyaret eden kullananların yada müşterilerin...

E-Ticaretin Tarafları

E-Ticaretin Tarafları Elektronik ticaretin tarafları aşağıdaki gibi sıralanabilir. Bu sıralama sözleşme hukuku çerçevesinde, e-ticaretin süjeleri ile birlikte, e-ticaretle ilgili konularda kamusal görev üstlenen/üstlenecek olan kurumları...

DÜKKAN'DAN

İndirim!

Dikdörtgenler Duvar Saati

259,99 799,99 
İndirim!

Whiskey is my Spirit Animal

99,99 
İndirim!

Viski & Puro Duvar Saati

489,99 2.150,00 
İndirim!

Nüans Duvar Saati

159,99 799,99 
İndirim!

Özgür Ruh Duvar Saati

99,99 499,99 
İndirim!

Fil Duvar Saati

99,99 499,99 
İndirim!

Hatıra Duvar Saati

99,99 499,99 
İndirim!
Para biriminizi seçin