Published On: Aralık 21st, 20212272 words11,4 min read

Aslan Burcu

Aslan Burcu

Zodyak’ın 12 burcundan beşinci burç olan Aslan burcunun döngüsü her senenin 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri içinde gerçekleşir. Yıldız haritanızda Aslan burcu gezegen yerleşimine haiz olmasanız da yıl süresince çeşitli gezegenler Aslan burcunu ziyaret ederek ateş enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi idrak etmek önemlidir.

İşte, Aslan burcuna dair bilinmesi ihtiyaç duyulan mühim özellikler…

Aslan burcu (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Aslan burcu özellikleri (23 Temmuz – 22 Ağustos)
Sembolü: Aslan
Elementi: Ateş
Niteliği: Durağan(durgun)
Yönetici gezegeni: Güneş
Renk: Altın sarısı, sarı, turuncu
Gün: Pazar
Uğurlu sayılar: 1, 3
Uğurlu taşları: Akik, Kehribar, Oniks, Topaz taşı, Kaplangözü
Vücutta karşılık etmiş olduğu yer: Kalp, üst sırt, omurga
Pozitif yönde özellikleri: Yürekli, kibar, eli açık, sadık, koruyucu, dobra, keyifli
Negatif özellikleri: Küstah, müsrif, özensiz, taş kalpli, kıskanç, saldırgan
En sevilmiş olduğu şeyler: Kameralar, müzikle uğraşmak, yakınlık oluşturmak, iltifat, güzel giysiler, tiyatro, pahalı şeyler, tatiller
Nefret etmiş olduğu şeyler: Görmezden gelinmek, yavan yemekler, yalnız kalmak, vedalar, kral-kraliçe muamelesi görmemek
Gizli saklı tutkuları: Dünyayı yönetmek
Kuvvetli yanları: Yaratıcı, tutkulu, eli açık, cana yakın, neşeli, esprili olmaları
Zayıf yanları: Küstah, inatçı, benmerkezci, tembel, katı olmaları
Aslan burcunun kişisel özellikleri
Burçlar üç değişik niteliğe gore gruplanır: kardinal (öncü), değişken ve durağan(durgun) burçlar. Aslan burcu dört durağan(durgun) burçtan biridir; öteki dört durağan(durgun) burç ise Boğa, Akrep ve Kova’dır. Bu burçlar her mevsimin ortasına denk gelir. Bunlar dengeleyici burçlardır; kendilerine bir amaç belirler ve sonrasında da inşa etmeye başlarlar. Öncü burçların öne attığı heyecanlı fikirleri alır, bu tarz şeyleri somut bir şeye dönüştürürler.

Aslan burcu ateş elementiyle yönetilen üç burçtan biridir (öteki ikisi Koç ve Yay’dır). Zodyak’ın ikinci ateş burcu Aslan olduğundan, Aslan burcunun sıcaklığı, bir kıvılcımı her insanın hissettiği büyük bir yangına dönüştürür. Pek fazlaca Aslan burcu doğuştan sanatçı ve liderdir. Aslan burcu gezegen döngüsünün tesiri altındayken tamamımız sahne ışıklarını üzerimize çekme arzusuyla yanıp tutuşuruz. Hem de insanların damarına basan, fazla talepkâr, patronluk taslayarak insanları çıldırtan kişilere dönüşebiliriz.

Ateş elementine bağlı olan Aslan burcu cana yakın ve yaşam doludur; devamlı gülmeye ve güzel vakit geçirmeye çalışır. En zor problemleri bile çözebilecek bir zekâya haiz olabilen Aslan burcu pek fazlaca karmaşık durumun çözümünde kolaylıkla inisiyatif alır. Evrenimizin merkezinde duran Güneş tarafınca yönetilen Aslanlar öz farkındalık arayışı içindedirler ve egoları devamlı olarak büyür (Güneş de egoyu ve maskülen enerjiyi temsil etmektedir). Arzularının ve kişiliklerinin bilincinde oldukları için gereksinim duydukları her şeyi kolayca isteyebilirler fakat bir o denli kolayca da başka insanların gereksinimlerini görmezden gelebilirler. Bir Aslan burcu kazanımlarına ve öteki insanların bu kazanımları iyi mi gördüğüne fazlaca kafayı takarsa kolay lokma haline gelir, çabucak alaşağı edilebilir.

Aslan enerjisi naturel olarak dışavurumcu ve şaşaalıdır. Bizi en fazlaca istediğimiz projelerimiz ve sevdiklerimiz mevzusunda koruyucu kılar. Yüreğimiz tarafınca yönetilmemizi sağlar. Aslan burcu gezegen geçişi esnasında arzularımızın şaşaasına teslim olur, dışavurumcu hale gelebiliriz. Aslan enerjisi etrafımızdaki insanları hor görmemize, bir gruptaki her ferdin kıymetli bulunduğunu unutmamıza sebep olabilir. Gene de Aslan sezgilerini kuvvetli bir liderliğe sevk edebilir ve her insanın gün ışığından nasiplenmesine izin verebiliriz. Doğru kullanıldığında Aslan enerjisi öteki insanları uyandırır, canlandırır ve kuvvetlendirir.

Aslan burcu bayanı
Aslan burcu (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Aslan burcu bayanı – Aşk
Ateş elementine bağlı olan Aslan burcu bayanı tutkulu ve cana yakındır; duygularını kolaylıkla ve açık bir şekilde gösterir. Âşık oldukları vakit sevdikleri kişiye karşı keyifli, sadık ve oldukça eli açık olurlar. Avının ardında bir aslan bayanı dişli bir biridir, avıyla arasına giren herhangi bir şeyi ortadan kaldırmasını bilir.

Aslan burcu bayanı – Cinsellik
Aslan bayanları romansın dilini fazlaca iyi bildikleri için cinsellikleri oldukça içgüdüsel olabilir. Fizyolojik dünyaya sıkı sıkı tutunan Aslan kadınlarının bedenleri ve cinsellikleri özgüvenli ve güçlüdür. Hiçbir vakit isteklerinden, zevklerinden ve seksten utanmadıkları için aşırı iffetli olmaktan hazzetmezler. İnsan vücudundan, bu vücutla yapılabilecek keyifli, garip ve mükemmel şeylerden utanıyorsanız bu yırtıcı kedi size günün sonunda hepimizin yalnız birer hayvan bulunduğunu hatırlatmanın dahiyane bir yolunu bulacaktır.

Aslan burcu bayanı – İlişkiler
Neredeyse tüm ilişkilerinde önder rolünü üstlenirler; bağımsızlık ve inisiyatif alma gereksinimlerine sıkı sıkıya tutunurlar. Bu durum partnerlerini bazen yorabilir, bilhassa Aslan burcu bayanı kendi isteklerini dayatıp burunlarını sokmamaları ihtiyaç duyulan işlere burunlarını sokmaya başladıkları vakit can sıkıcıdır. Aslan kadının öz farkındalığı yüksek, makul ve onun kadar parlak zeka biriyle beraber olması gerekmektedir. Ek olarak bu kişinin kendilerini ifade etme ve kendileri için savaşma gücü yüksek olmalıdır, yoksa Aslan’ın güneşi onları kavurabilir.

Aslan burcu hanımının sevilmiş olduğu ve sevmediği şeyler
Parlak koyu renkler, kuvvetli saçlar, stiletto ayakkabılar… Bir çok Aslan bayanı gücüne vurgu meydana getiren bu biçim şeylerle dikkatleri üstüne çekmeyi sever; hepsi bu kadar iddialı olmasa da fazlaca konuşulacak türden alışılmadık şeyler giymeyi severler.

Aslan bayanı egemenlik alanı olan evinin her santimetrekaresini dekore etmeye bayılır. Yaşamış olduğu yerde yalnız bir süreliğine de kalsa bunun için vakit harcamayı sever.

Aslan burcu hanımına ne armağan alınır?

Aslan bayanı lükse düşkündür; parlak renkli, mücevherli, heybetli giysileri sever. Ne kadar fazlaca mücevher var ise o denli iyidir; ister suni elmas olsun ister Swarovski kristali. Her ne kadar gerçek taşları daha fazlaca sevse de tasarımı örneksiz ve şatafatlı olan her şeyi sevecektir.

Aslan burcu erkeği – Aşk
Aslan erkeği duygusal ilişkilerinde kral muamelesi görmeyi ister; bu onun narsisist olduğu değil, öz saygısı yüksek bir insan olduğu anlamına gelir. Onunla yapacağınız planlar devamlı büyük ve heyecanlı olacaktır. Aslan erkeği âşık olduğunda çokça armağan verir ve bu hediyelerin bir çok pahalı şeylerdir. Onunla beraber olmak isteyen herhangi biri kraliyet ailesine girmeyi hak ettiğini kanıtlamalıdır. Aslan erkeği iltifat almayı da sever; her ne kadar özgüvenli görünseler de sevdiklerinin yanındayken güvende hissedebilmek için övülme ihtiyacı duyar.

Aslan burcu erkeği – Cinsellik
Aslan erkekleri, sevginin sıcaklığını, yoğun bir birlikteliğin ateşini duymak isteyen tutkulu ve keyifli sevgililerdir. Aslan erkeklerine gore cinsellik son aşama önemlidir ve kendilerini dokunarak ifade ederler. Her insanın içinde sevgisini göstermesine de hazırlıklı olun şu sebeple Aslan erkeği yalnız ellerinizi tutmakla yetinmeyecektir.

Aslan burcu erkeği – İlişkiler
Bir Aslan erkeğini çileden çıkarmanın birinci yolu onu görmezden gelmektir. Süslü sözler sarf ederek etkileyiciliğini artırmaya çalışır fakat bu da en fazla beş dakika sürer. Kısa süre sonrasında, ölü taklidi meydana getiren fareyle oynamaktan sıkılan kedi şeklinde ilgisini yitirecektir. Bu büyük kediyi kendinize çekmek istiyorsanız onun mükemmelliğine fanatik olduğunuzu gösterin ve kucak kucak iltifat edin.

Aslan burcu erkeğinin sevilmiş olduğu ve sevmediği şeyler
Aslan erkeği bulunmuş olduğu her yerde ilgi odağı olmayı sever. Enerjik, neşeli ve birazcık çocuksu olan Aslan erkekleri hayatta olduklarını hissetmeyi severler ve coşkularını beraber vakit geçirdikleri insanlarla paylaşmanın bir yolunu bulurlar. Canlı ve büyüleyici kişilikleri son aşama çekicidir.

Aslan erkeğine ne armağan alınır?
Epey gurme olan Aslan erkekleri, pişmesini sevmeseler de iyi yiyecek yemeyi severler. Pek fazlaca şahıs tarafınca beğenilen güzel bir restoranda iyi bir akşam yemeği güzel bir seçenek olabilir; doğal daha ilkin binlerce kez gitmediği bir yerse. Aslan erkekleri alışılmadık olmayı tercih ettikleri için dünya mutfağından değişik yemekler meydana getiren bir restorana götürebilirsiniz.

Aslan erkekleri gösterişçi ve kurumludurlar, dışarıdan iyi mi göründüklerine ehemmiyet verirler. Bu yüzden saç bakım ürünleri, tıraş ürünleri de güzel bir seçenek olabilir.

Aslan burcunun burç uyumu
Aslan burcu (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Aslan burcunun en iyi anlaştığı burçlar
Yay – Aslan uyumu
Her ikisi de dinç, coşkulu ve eğlence düşkünü burçlardır; macerayı ve özgürlüğü severler, yaşam doludurlar. Birbirlerinin çıtasını yeni bir düzeye çıkarırlar. İkisinin de cinsel gücü yüksektir; seksi birbirleriyle bağ kurmanın ve zaman geçirmenin bir yolu olarak görürler. Yaşamın pek fazlaca mühim meselesinde uzlaşırlar.

Koç – Aslan uyumu
Koç burcuyla Aslan burcunun mizaçları birbirine fazlaca benzer. Her ikisi de tutkulu, enerjik ve birazcık bencildir fakat birbirlerine saygı duymaya itina gösterdikleri müddetçe güzel bir ilişki yaşarlar. Her ikisi de cinselliği sevilmiş olduğu için cinsel hayatları ilişkilerinde aralarındaki bağları güçlendiren bir role haiz olacaktır.

İkizler – Aslan uyumu
Her ikisi de hayata coşku ve belli bir zevkle yaklaşır. Her ne kadar değişik noktalarda dursalar da (İkizler aklıyla, Aslan yüreğiyle hareket eder), Aslan’ın naturel sıcaklığı İkizler’in alaycılığını dengelerken İkizler’in eğlenceye düşkünlüğü Aslan’ın naturel neşesini cezbeder. Beraber oldukları her an mükemmel vakit geçirirler.

Aslan burcunun anlaşamadığı burçlar
Oğlak – Aslan uyumu
Oğlak ve Aslan kadar birbirine zıt olan pek azca burç vardır. Değişik dillerden konuşurlar ve fazlaca azca mevzuda anlaşırlar. Oğlak’ın hayal gücü eksikliği tutkulu, sanatçı ruhlu Aslan’ı hayal kırıklığına uğratırken Aslan’ın itkiselliği muhafazakâr Oğlak’ı irrite eder. Söz mevzusu cinsellik olduğunda da gene zıt noktalarda oldukları için uyum sağlayamazlar.

Boğa – Aslan uyumu
Bu iki burç para mevzularında pek fazlaca problem yaşar. Boğa burcu tutumluluğu, geleceğe hazırlık yapmayı severken Aslan burcu şimdide yaşayıp para harcamayı tercih eder. Ek olarak sevgilerini gösterme biçimleri de birbirinden farklıdır; Boğa burcu, egoist Aslan burcunun veremeyeceği bir teslimiyet beklerken Aslan burcu da gereksinim duyduğu hayranlığı Boğa burcundan göremez.

Akrep – Aslan uyumu
Her ikisi de son aşama kuvvetli kişiliklere haizdir fakat o denli farklıdırlar ki beraber olmayı beceremezler. Aslan, Akrep’in duygusal yoğunluğunu ve kıskançlık krizlerini dayanılmaz bulurken Akrep de Aslan’ın uçarılığından hoşlanmayacaktır. Her ne kadar ikisi de anlaşmaya açık olduklarında birliktelikleri devam edebilse de ortak nokta bulmaları epey zor olsa gerek.

Belirsizler
Aslan – Aslan uyumu
İki Aslan pek fazlaca açıdan şahane olabilir. Övgü ve hayranlık hususunda almak kadar vermeyi de öğrenebilirseler oldukça keyifli ve şefkatli bir beraberlik olabilir. Cinsel açıdan da son aşama uyumlu bir beraberlik olacaktır. Lakin “hep bana”cı tutumlarının ilişkiyi ele geçirmesine müsaade ederlerse ilişkileri fırtınalı ve kavgalı bir güç mücadelesine dönüşebilir.

Kova – Aslan uyumu
Her ikisinin de büyük hayalleri vardır ve yaşamdan büyük şeyler beklerler. Bununla beraber meselelere yaklaşımları epey farklıdır. İçten, insancıl Kova, Aslan’ın benmerkezci tavırlarından hoşlanmayacaktır. İlgi odağı olmayı seven Aslan da Kova’nın bazen uzaklaşma eğilimini sevmeyecektir. Gene de geçinmeye meyillilerse farklılıklarının işe yaramasını da sağlayabilirler.

Aslan burcuna uygun meslekler
Aslanlar son aşama enerjiktir ve bir çok vakit meşgul insanlardır. İstekli, yaratıcı ve iyimser insanoğlu olan Aslanlar işlerine bağlandıkları vakit her şeyi yaparlar. Onlar için en uygun seçenek, kendi kendilerinin patronu olmaktır. “Aslanlar, ustalaşmış sporcu, model, mimar, otel yöneticisi, politikacı, animatör, rehber, reklamcı, oyuncu, borsacı, halkla ilişkiler uzmanı, organizatör, cerrah, yönetmen olabilirler.”

Aslan burcu ünlüler
Madonna,
Jennifer Lopez,
J.K. Rowling.
Kylie Jenner,
Barack Obama,
Demi Lovato,
Robert De Niro,
Jennifer Lawrence,
Daniel Radcliffe,
Arnold Schwarzenegger,
Whitney Houston,
Charlize Theron,
Bill Clinton,
Alduous Huxley,
Coco Chanel

yorumunuzu bırakın

İlgili Mesajlar