AliExpress’te satıcı olmak için mutlaka şirketim olması gerekiyor mu?
 
 • Evet. AliExpress üzerinde satıcı profilinde ticari faaliyet göstermek için Anonim, Limited veya Şahıs şirket tipinde bir kuruluşunuzun ve Vergi Kimlik Numaranızın bulunması gerekmektedir.
Aliexpress’te birden fazla mağaza açabilir miyim?
 
AliExpress kayıt aşamaları
 • Evet, tek cari ile farklı e-mailler üzerinden birden fazla mağaza açılabilirsiniz. Daha önce mağazanız ihlal sebebiyle kapatıldıysa tekrar mağaza açamazsınız.
AliBaba’da Gold üye olmamız AliExpress’e üyeliğimizi etkiler mi? Örneğin AliBaba’da güvenli oluşumuz AliExpress’e hiç başlamamış olan biri için avantaj sağlar mı?
 
 • AliExpress ayrı bir platformdur bu nedenle AliBaba üzerinde olan üyelik AE platformunu etkilemez. Sıfırdan bir kullanıcı ile aynı haklarda aynı özelliklerde kullanıma başlanacaktır.
Mağazam var. İkinci bir mağazayı farklı kategoride açabilir miyim?
 
 • Evet. Aynı cari ile farklı mail adresleri üzerinden yeni mağazalar açılabilir. Ayrıca , tek hesap üzerinden de farklı kategorilerde ürünler satılabilir.
İlk adımı tamamladığımda, “Bu mail adresi ile zaten giriş yapıldı” ya da “Bu mail adresini kullanamazsınız” gibi uyarıların çıkmasını sebebi nedir?
 
 • Alibaba Grup’a bu mail ile giriş yaptınız (örneğin AliExpress.com veya Alibaba.com) ve AliExpress bu mailin kullanılmasına izin vermiyor gibi uyarılar alıyorsanız, farklı bir mail adresi ile kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
AliExpress hesabımla oturum açamıyorum. Ne yapabilirim?
AliExpress nasıl kayıt olunur?
AliExpress nasıl kayıt olunur?
 
 • Hesabınızda oturum açmak için lütfen kayıtlı e-posta adresini (veya Üye Kimliğini) ve şifreyi doğru girdiğinizden emin olun. Parolanız büyük / küçük harfe duyarlıdır, bu nedenle lütfen klavyenizin Caps Lock ışığının yanıp yanmadığını kontrol edin ve parolada boşluk olmadığından emin olun. Eğer bunlar sonuç vermezse, aşağıdaki maddeleri yapmayı deneyin:
  1) Çerezleri silin veya tarayıcınızı değiştirin.
  2) Şifre Geri Alma işlemini deneyin.
  3) “Üzgünüz, bu hesapta oturum açma yetkiniz yok” şeklinde bir hata mesajı alırsanız, lütfen satıcı destek hattı ekibimizle iletişime geçin.
  Telefon : 0850 955 2480
  Mail: aeturkey@aliexpress.com
  Not: Hesabınızla ilgili gelen bilgi mailine ulaşmak için mail gelen kutunuzu, spam kutunuzu kontrol edin.
AliExpress’e kayıt yapmadan önce hangi belgeleri hazırlamak gerekir?
 
 • AliExpress sadece şirketleri ve bireysel girişimcileri kabul etmektedir. Satıcı üyeliği için gerekli olan belgeler aşağıdaki gibidir:
  1) Şirket adı ve vergi kimlik numarası
  2) Yasal temsilcinin bilgileri
  3) Vergi levhası ve imza sirküleri

  Gerekli durumlarda iletişim kurulabilmesi için lütfen şirketinizin iletişim bilgilerinin güncel olduğundan (e-posta ve telefon numarası) emin olun. Aşağıdaki linke tıklayarak AliExpress’te kolayca satıcı olarak kayıt olabilirsiniz. (https://login.aliexpress.com/join/seller/unifiedJoin.htm?spm=5261.12669115.103.1.1443327aLjsgST&_locale=tr_TR)
AliExpress’e nasıl kayıt olabilirim ?
 
 • AliExpress’e kayıt olmak için bilgisayar veya mobil cihazınız üzerinden sell.aliexpress.com’a giriş yapmanız gerekmektedir.
  Kayıt sayfasının üst kısmına tıklayarak dili değiştirebilirsiniz, platformda 7 farklı dil desteği bulunmaktadır: İngilizce, Rusça, Çince, İspanyolca, İtalyanca, Türkçe, Fransızca.
  Sağ üstten Aliexpress’e Katılın butonuna tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfadan ülke seçimini Türkiye olarak yapmanız gerekmektedir. Hesap oluşturma ile ilgili detaylı bilgiye https://drive.google.com/file/d/1_fOtjqkiTl8-LcQFNj5F1KTowjJ_4p7U/view adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

AliExpress nasıl kayıt olunur? , AliExpress kayıt olurken nelere dikkat etmelisiniz , AliExpress kayıt aşamaları , AliExpress kayıt işlemleri  , AliExpress nasıl kayıt olunur? 

Kaynak: AliExpres

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kargo ücretleri alıcılarımız tarafından karşılanır ve 14 gün içinde iade hakkı mevcuttur. İade kurallarıyla ilgili detaylar için lütfen İade Kuralları sayfasını inceleyiniz. Müşteri memnuniyeti önceliğimizdir.