Ahşap lambalar, doğa ile aramızdaki köprüyü yeniden kurmak istercesine modern bir çizgi ile hayatımıza girdi. Teknolojinin hızla gelişmesi ve hayatımızı ele geçirmesi ile, doğadan usul usul uzaklaşmaya başladık. Bu uzaklık biz insanların yeşile, ormana, ağaca olan özlemini arttırdı. Ağaca olan özlem ile hayatımıza giren ahşap objeler her geçen gün kullanım alanını arttırmaktadır. Bunlardan biri de ahşap lambalardır. Evlerimizin ve çalışma ortamlarımızın aydınlanması için kullanılan lambalar, aynı zamanda dekorasyonun bir parçasıdır. Şık bir avize, şık bir ampul, bir masa lambası, duvarlar ve ağaçlar için kullanılan süs aydınlatma araçları yaşadığımız ortamların dekorasyonunun bir parçası haline gelmektedir. Bunlardan bazılarını sizler için derledik:

   Ahşap lambaderler: Masif ahşap üzerine natural cila uygulanıp kumaş bir şapka ile bütünleştirilen lambaderlerin bir çok çeşidini piyasada bulmanız mümkündür. Ev dekorasyonumda fark yaratmak istiyorum derseniz, ahşap ayaklı lambaderlerin metal, desenli keten, organik halatlarla dizayn edilmiş şapkalı olanlarını seçebilirsiniz. Ahşap lambalar içinde lambaderler en iyi seçimlerdendir.

   Ahşap avizeler: Genelde ceviz, dut ve çam ağacından el yapımı üretilen ahşap avizeler, doğal ve şık görüntüsü ile salonlarınıza hoş bir hava katacaktır. Koyu ceviz renginde bir ahşap avizeyi rüstik ampul ve sarkıt halat ile kombinleyerek kullanırsanız evinize dekoratif bir hava verecektir. Ahşap avizeleri seçerken boyutlarının ortama uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Büyük bir ahşap avize dar bir ortamda çokta şık durmayacaktır.

   Ahşap abajurlar: Doğal yağlarla renklendirilen ayakları, kullanacağınız ortamın dekorasyonuna uygun renk ve desenlerde tasarlanmış şapkaları ile ahşap abajurlar evlerinize dekoratif görüntüler katacaktır.

   Ahşap gece lambaları: Son dönemde oldukça moda olan ahşap gece lambaları, eğlenceli modelleri ile dikkat çekmektedir. Süper kahramanlar, karikatürler, kitap kahramanlarından esinlenerek ahşap ile harmanlanmış gece lambaları, tarz dizaynların son dönem gözdelerindendir.

   Ahşap masa lambaları: Ev, ofis, otel ve kafeler için üretilen ahşap masa lambaları aydınlatma işlevini geride bırakarak dekoratif bir obje olma yolunda ilerliyor. Üç boyutlu, yazı ve şekil desenli, bitki ve ahşap ile bütünleşmiş fanuslardan oluşan çeşitleri ile içinizi ısıtacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kargo ücretleri alıcılarımız tarafından karşılanır ve 14 gün içinde iade hakkı mevcuttur. İade kurallarıyla ilgili detaylar için lütfen İade Kuralları sayfasını inceleyiniz. Müşteri memnuniyeti önceliğimizdir.