Ahşap Aydınlatma

Ahşap Aydınlatma

Ahşap aydınlatmanın hayatımızda ki yeri ve önemi nedir? Çok eski çağlardan beri ahşap insanoğlu için barınma ve korunma malzemesi olmuştur. Zamanla yok olan ormanlarımız, azalan ağaçlarımız ile ahşap, yapı malzemesi olarak oldukça kıymetli bir hal almıştır. Kokusu, dokusu, görüntüsü, dayanıklılığı ve şıklığı ile her geçen gün artan cazibesi ile daha fazla hayatımıza girmektedir. Ahşap bilinenin aksine yangınlara karşı ısı geçirmeme ve kömürleşme özelliği sayesinde beton ve çelikten daha dirençlidir.

Ahşabın yüzyıllar boyunca varlığını sürdürmesi çevre ile uyumundan kaynaklanmaktadır. Doğadan geldiği için kullanıldığı alanlarda uyumu diğer malzemelerden daha belirgindir.

Montajı daha kolaydır, hava koşullarından kolay kolay etkilenmez, yenilenebilirdir, ısı yalıtımı oldukça yüksektir, az enerjiye ihtiyacı vardır, enerji dostudur ve geri dönüşümlü bir malzemedir. Bu nedenlerle hayatımızda olan ahşap aydınlatma günlük hayatta birçok alanda karşımıza çıkmaktadır. Ahşap aydınlatmalardan bazıları:

Bahçe Aydınlatmaları

Ahşap aydınlatmaların en zarif durduğu mekan bahçelerdir. Yeşilin içinde istediğiniz renk ve ebatta kullanacağınız ahşap lambalar size huzur verecektir. Bahçelerinizi ahşap lambalar ile süsleyerek hem görüntüsünü değiştirebilir hem de geceleri şık bir ortam hazırlayabilirsiniz. Siz de elinizde kahveniz ile ahşap lambaların ışığı etrafında dönen ateş böceklerini izleyebilirsiniz.

Gece Lambaları

Çocuk odalarında yeni trend dekoratif ahşap aydınlatma lambalarıdır.. Bir hayvan figürü; dinazor, kelebek, köpek gibi, ya da bir kitap bir çiçek figürü. Odanın dekorasyonuna uygun bir figürde imal edilen ahşap gece lambaları çocuk odalarına doğal ve zarif bir görüntü verecektir. Aynı zamanda salon ve yatak odalarınız içinde oldukça hoş tasarım ahşap gece lambaları bulunmaktadır. Bir ev, bir gemi, bir gitar minyatürü şeklinde dizayn edilen ahşap lambalar, teknoloji ile birleşerek kumandalı olarak da piyasada bulunmaktadır. Ahşap aydınlatmanın çocuk odalarında kullanılma sebeplerinden birisi de sağlıklı olmalarıdır.

Ahşap Aydınlatma

Masa Lambaları

Ahşap aydınlatmaların en sık kullanıldığı mekanlardan biri de masalardır. Özellikle çalışma masalarını süsleyen ahşap masa lambaları, şık tasarımı ve göz yormayan şıklığı ile tercih sebebidir. Geceleri çalışan, okuyan, araştıran, masa başında olan insanlar için göz yormayan doğal bir tercihtir, ahşap masa lambaları. Lambaderler de salonlarınıza modern bir dokunuş sağlayaran ahşap aytınlatma modellerindendir.

Yorum yapın

error: UYARI: Tüm ürünler patent enstitüsü tasarım tescillidir. İzinsiz kopyalanması , kullanılması ve satılması halinde uyarı gerektirmeksizin ASAL HUKUK DANIŞMANLIK yasal işlem başlatmaktadır.