Abajur Tasarım Fikirleri

Abajur Tasarım Fikirleri

 

Yaratıcı fikirlerle harikalar yaratabileceğin objelerden biri de abajur başlıkları. Genellikle sade ve soluk renklerde satılan bu aksesuarlara canlılık ve hareket katabilmek için uygulayabileceğin birçok seçenek var. Sıradan abajur başlıkları yerine dekorasyonunda kendi dokunuşunu belli eden tasarımlar kullanmak için aşağıdaki önerilerimize göz atabilirsin.

 

Renkli Soyut Sanat Tasarımları

Göz alıcı ve eğlenceli bir başlık tasarımı için boyaları kullanmak harika bir fikir. Fırça hareketlerini içinden geldiği şekilde yönlendirerek istediğin renklerde kendi soyut eserini yaratabilirsin. Eserini sergilemek için onu daha da parlak hale getirecek bir abajur başlığı olarak kullanmaya bir şans ver.

Abajur Tasraım Fikirleri
Abajur Tasraım Fikirleri

İşleme ile Süslenmiş Başlıklar

Klasik bir abajur başlığını özel hale getirmenin en güzel yollarından biri de üzerine işleme yapmak. Çeşitli örneklerden faydalanıp detaylı desenler yapabileceğin gibi, birbiriyle uyumlu renklerde minimal tasarımlar da tercih edebilirsin.

isleme-baslik-tasarimi

Kumaş ile Hacimli Başlıklar

Abajur başlığına sıra dışı bir görünüm vermek için farklı doku ve tonlarda kumaşları kullanabilirsin. Kendi stiline göre seçtiğin kumaşları kısaltıp çiçek yaprakları gibi görünen büzgüler haline getirmeyi dene. Romantik tasarımlardan hoşlanıyorsan bu fikir tam senlik.

Ponponlu Başlık Tasarımı

Metal ve cam gibi sert yüzeyleri farklı dokularla birleştirmek sık tercih edilen dekorasyon fikirlerinden. Abajuruna daha yumuşak ve samimi bir görünüm vermek için başlığa ponponlar yerleştirebilirsin. Renkleri ve büyüklükleri birbirinden farklı ponponlar kullanarak daha dikkat çekici ve eğlenceli tasarımlar oluşturmayı deneyebilirsin.

Ucuz Abajur Tasarımları
Ucuz Abajur Tasarımları

Kullanılmayan Kıyafetler ile Başlık Kılıfları

Dekorasyona kendi dokunuşunu katmanın en keyifli yanlarından biri de eski eşyaları tasarım objesi haline getirebilmek. Bunun için uygulayabileceğin bir başka fikir ise abajur başlığına eski bir kazağını geçirip içerisine sabitlemek. Kışın sıcak bir atmosfer oluşturabileceğin bu tasarım aynı zamanda yeniden kullanım etkisiyle oldukça sürdürülebilir.

triko-kazaktan-abajur-basligi

Rengarenk Başlık Tasarımı

Renk kartelalarını dekorasyonunda kullanabileceğini hiç düşündün mü? Boya ve desenlerin sana göre olmadığını düşünüyorsan çeşitli tonların ışık üzerinde yansımalarını görebileceğin endüstriyel ve modern bir tasarım deneyebilirsin.

En sevilen Abajur modelleri
En sevilen Abajur modelleri

Kurdele ile Dikkat Çekici Başlıklar

Abajurunu kişiselleştirmek için kullanabileceğin bir başka alternatif de kurdeleler. Tek bir kurdele ile başlığın tamamını sararak minimal ve parlak bir görüntü yakalayabilirsin. Ayrıca farklı kalınlık ve renklerde kurdeleler ile zıtlıklar oluşturarak daha hareketli desenler elde edebilirsin.

Abajur Tasarım Fikirleri , Abajur Tasarım Fikir Abajur Tasarım fiyatları

En çok satan abajur
En çok satan abajur

Ombre Abajur Başlığı

Ombre tasarımlar yaşam alanlarında neredeyse vazgeçilmez hale geldi. Abajur başlığını renklendirmek istersen fırça ile farklı tonları kaynaştırmaya özen göstererek ombre stilinde kullanabilirsin.

ahşap abajurlar
ahşap abajurlar

Yün ile Çizgisel Abajur Başlığı

Yünler birçok doku ve renge sahip olmaları sebebiyle çeşitlilik yaratmak için en çok tercih edilen materyallerden. Abajur başlığını seçeceğin bir yün veya kalın bir ip ile sararak eklektik ve bohem bir aksesuar oluşturabilirsin.

Abajur Modelleri
Abajur Modelleri

Mozaik ile Işıltılı Abajur Başlıkları

[ux_bestseller_products products=”” columns=”4″ title=”Check our bestsellers!”]

 

Cam mozaikleri hazır şekilde satın alarak kendi abajur başlığını oluşturmak çok kolay. Mozaiği istediğin büyüklük ve şekile getirip birleştirerek metalik tonlarda bir başlık yaratabilirsin. Abajuru açtığında oluşacak ışık ve gölge oyunları ise bu tasarımın en göz alıcı yanı.

Abajur Tasarım Önerisi
Abajur Tasarım Önerisi

Çocuklar İçin Alternatif Tasarımlar

Çocuk odalarında bulunan abajurları çok daha eğlenceli hale getirmek isteyebilirsin. Oyuncak göz ve ağız gibi parçaları başlık üzerine yapıştırarak karakterler oluşturabileceğin gibi, tekrarlayan desenlerden daha özgün tasarımlar yaratmak da mümkün.

Abajur modelleri
Abajur modelleri

Mutfak Temalı Abajur Tasarımı

Eskiyen çatal, bıçak gibi mutfak eşyalarını metal askılara asarak hem retro görünümlü hem de tematik bir abajur başlığı oluşturmak oldukça yaratıcı bir fikir olabilir.

 

 

Abajur Fiyatları
Abajur Fiyatları

Kaynak: armut.com

Yorum yapın

error: UYARI: Tüm ürünler patent enstitüsü tasarım tescillidir. İzinsiz kopyalanması , kullanılması ve satılması halinde uyarı gerektirmeksizin ASAL HUKUK DANIŞMANLIK yasal işlem başlatmaktadır.